Nástup do nové práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 21:24
nástup do nové práce

Prosím nemá někdo zkušenost s následujícím:

Dávám ve své stávající práci výpověď a počítám s tím, že si tam odpracuju ještě dvouměsíční výpovědní dobu. Novou práci mám domluvenou tak, aby to navazovalo, čili v jedné skončím koncem měsíce a začátkem následujícího měsíce jdu do nové.

A teď. Je nějaká možnost, jak si novou práci „pojistit“? Přece jenom riskuju v tom, že teď dám výpověď a novou práci mám pouze „slíbenou“. Lehce se tak může stát, že během těch dvou měsíců natrefí na někoho jiného a třeba lepšího, kdo může nastoupit hned :think:

Dá se toto nějak ošetřit smluvně nebo je to prostě jenom o té důvěře? :think:

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63707 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 21:27

No, můžeš pracovní smlouvu podepsat už teď s datem nástupu za ty 2 měsíce, ale ani to ti žádnou jistotu nedává, protože předpokládám, že je tam zkušebka, takže to zaměstnavatel i tak může ukončit, když bude chtít. Na druhou stranu, teď je nedostatek lidí, takže on je v úplně stejné situaci jako ty, taky nemá jistotu, že tě dosavadní zaměstnavatel neukecá a nepřeplatí…

Taciras
Extra třída :D 11134 příspěvků 20.08.18 21:31
@Anonymní píše:
Prosím nemá někdo zkušenost s následujícím:

Dávám ve své stávající práci výpověď a počítám s tím, že si tam odpracuju ještě dvouměsíční výpovědní dobu. Novou práci mám domluvenou tak, aby to navazovalo, čili v jedné skončím koncem měsíce a začátkem následujícího měsíce jdu do nové.

A teď. Je nějaká možnost, jak si novou práci „pojistit“? Přece jenom riskuju v tom, že teď dám výpověď a novou práci mám pouze „slíbenou“. Lehce se tak může stát, že během těch dvou měsíců natrefí na někoho jiného a třeba lepšího, kdo může nastoupit hned :think:

Dá se toto nějak ošetřit smluvně nebo je to prostě jenom o té důvěře? :think:

I kdyby se dalo (můžeš sepsat smlouvu rovnou, ale ničemu nepomůžeš), tak pokud budeš mít zkušebku (být nemusí, jedná se o smluvní záležitost, ale ještě jsem se nikdy nesetkala s tím, že by jí někdo v maximální míře povolené zákonem nevyužil), tak je ti to na nic, po celou dobu zkušebky se s tebou mohou kdykoli rozloučit. A ty s nimi. Konec konců, ta nejistota je oboustranná. V dnešní době s prací není až takový problém, myslím, že hůře je na tom teď s tou nejistotou ten zaměstnavatel. Ale jinak ano, znamená to pro tebe de facto 5 měsícců nejistoty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 21:36
@j.a.n.i1 píše:
No, můžeš pracovní smlouvu podepsat už teď s datem nástupu za ty 2 měsíce, ale ani to ti žádnou jistotu nedává, protože předpokládám, že je tam zkušebka, takže to zaměstnavatel i tak může ukončit, když bude chtít. Na druhou stranu, teď je nedostatek lidí, takže on je v úplně stejné situaci jako ty, taky nemá jistotu, že tě dosavadní zaměstnavatel neukecá a nepřeplatí…

Já jsem si to i myslela, jen jsem to potřebovala číst i od někoho jiného. :mrgreen:
S tou zkušebkou počítám, spíš mi jde o to, abych vůbec měla šanci nastoupit :)
Sami mi říkali, že už jsem x-tá na pohovoru, ale že pomalu nebylo z čeho vybírat, takže nedostatek lidí je asi velký.

Lotrinka
Povídálka 28 příspěvků 20.08.18 21:55

Bohuzel neni zadna moznost a i kdybyste sepsali nejaky dodatek o tomto, mohou zrusit pracovni pomer ve zkusebni dobe hned prvni den. Je to risk. Ale risk je zisk! :kytka:

smajlik345
Kecalka 490 příspěvků 20.08.18 22:42
@Taciras píše:
I kdyby se dalo (můžeš sepsat smlouvu rovnou, ale ničemu nepomůžeš), tak pokud budeš mít zkušebku (být nemusí, jedná se o smluvní záležitost, ale ještě jsem se nikdy nesetkala s tím, že by jí někdo v maximální míře povolené zákonem nevyužil), tak je ti to na nic, po celou dobu zkušebky se s tebou mohou kdykoli rozloučit. A ty s nimi. Konec konců, ta nejistota je oboustranná. V dnešní době s prací není až takový problém, myslím, že hůře je na tom teď s tou nejistotou ten zaměstnavatel. Ale jinak ano, znamená to pro tebe de facto 5 měsícců nejistoty.

ona se musí využít není možné ji zkrátit. Chtěla jsem aby mi ji zkratili aby jsme mohli najet v prací na normalní systém ( tedy kolegové na normalní pracovní dobu a ne tam být od nevidím do nevidím kvůli mně )Nakonec jsem tedy po 2měsících řekla že už to sama zvládnu a najelo se na normalní pracovní systém na který by se najelo o měsíc pozdějí. Ale smluvně se zkušebka musela dojet do konce třech měsíců. Prostě ve smlouvě 3 měsíce a ty se museli dodržet a nikdo nic nemohl zkracovat

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 20.08.18 22:52

@smajlik345 Tohle je nesmysl, zkušebka být nemusí nebo může být kratší. Já ji třeba kratší měla (pro @Taciras, která se s tím nesetkala), a navrhnul to sám zaměstnavatel, protože jsem nastupovala jako zástup za MD a líbila jsem se jim, a oni dostali strach, že tři měsíce je dlouhá doba na to, že mi někdo nabídne smlouvu na neurčito (což oni nemohou) a přišli by o mě, takže mi sami navrhli jen měsíční zkušebku (samozřejmě to prezentovali jako důvěru ve mě, ale byla za tím obava, abych jim neutekla). Můj kamarád z IT dokonce jednou dostal smlouvu úplně bez zkušebky (měli o něm dostatek referencí a stál jim za to).

Celeana
Stálice 90 příspěvků 21.08.18 16:30

V zák.práce mj.je, že zkušebka musí být sjednána nejpozději v den nástupu do práce a nesmí být dodatečně prodlužována. Asi si mysleli, že ji nelze(dodatkem) ani zkrátit. Jinak jsem viděla i prac.smlouvy bez zkušebky, a litovali zaměstnanci i zaměstnavatelé :D

Taciras
Extra třída :D 11134 příspěvků 21.08.18 19:43
@smajlik345 píše:
ona se musí využít není možné ji zkrátit. Chtěla jsem aby mi ji zkratili aby jsme mohli najet v prací na normalní systém ( tedy kolegové na normalní pracovní dobu a ne tam být od nevidím do nevidím kvůli mně )Nakonec jsem tedy po 2měsících řekla že už to sama zvládnu a najelo se na normalní pracovní systém na který by se najelo o měsíc pozdějí. Ale smluvně se zkušebka musela dojet do konce třech měsíců. Prostě ve smlouvě 3 měsíce a ty se museli dodržet a nikdo nic nemohl zkracovat

Pokud už byly ve smlouvě, ale taky se do smlouvy psát nemusely. Nebo se mohl udělat dodatek ke smlouvě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Foto s Cainem, klapka! Karel Roden se objeví v Janu Žižkovi, zahraje si krále Václava IV.

Na place, kde Petr Jákl natáčí velkofilm světových parametrů Jan Žižka, se to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >