Reklama

Nástup do nové práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 21:24
nástup do nové práce

Prosím nemá někdo zkušenost s následujícím:

Dávám ve své stávající práci výpověď a počítám s tím, že si tam odpracuju ještě dvouměsíční výpovědní dobu. Novou práci mám domluvenou tak, aby to navazovalo, čili v jedné skončím koncem měsíce a začátkem následujícího měsíce jdu do nové.

A teď. Je nějaká možnost, jak si novou práci „pojistit“? Přece jenom riskuju v tom, že teď dám výpověď a novou práci mám pouze „slíbenou“. Lehce se tak může stát, že během těch dvou měsíců natrefí na někoho jiného a třeba lepšího, kdo může nastoupit hned :think:

Dá se toto nějak ošetřit smluvně nebo je to prostě jenom o té důvěře? :think:

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62925 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 21:27

No, můžeš pracovní smlouvu podepsat už teď s datem nástupu za ty 2 měsíce, ale ani to ti žádnou jistotu nedává, protože předpokládám, že je tam zkušebka, takže to zaměstnavatel i tak může ukončit, když bude chtít. Na druhou stranu, teď je nedostatek lidí, takže on je v úplně stejné situaci jako ty, taky nemá jistotu, že tě dosavadní zaměstnavatel neukecá a nepřeplatí…

Taciras
Extra třída :D 10945 příspěvků 20.08.18 21:31
@Anonymní píše:
Prosím nemá někdo zkušenost s následujícím:

Dávám ve své stávající práci výpověď a počítám s tím, že si tam odpracuju ještě dvouměsíční výpovědní dobu. Novou práci mám domluvenou tak, aby to navazovalo, čili v jedné skončím koncem měsíce a začátkem následujícího měsíce jdu do nové.

A teď. Je nějaká možnost, jak si novou práci „pojistit“? Přece jenom riskuju v tom, že teď dám výpověď a novou práci mám pouze „slíbenou“. Lehce se tak může stát, že během těch dvou měsíců natrefí na někoho jiného a třeba lepšího, kdo může nastoupit hned :think:

Dá se toto nějak ošetřit smluvně nebo je to prostě jenom o té důvěře? :think:

I kdyby se dalo (můžeš sepsat smlouvu rovnou, ale ničemu nepomůžeš), tak pokud budeš mít zkušebku (být nemusí, jedná se o smluvní záležitost, ale ještě jsem se nikdy nesetkala s tím, že by jí někdo v maximální míře povolené zákonem nevyužil), tak je ti to na nic, po celou dobu zkušebky se s tebou mohou kdykoli rozloučit. A ty s nimi. Konec konců, ta nejistota je oboustranná. V dnešní době s prací není až takový problém, myslím, že hůře je na tom teď s tou nejistotou ten zaměstnavatel. Ale jinak ano, znamená to pro tebe de facto 5 měsícců nejistoty.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 21:36
@j.a.n.i1 píše:
No, můžeš pracovní smlouvu podepsat už teď s datem nástupu za ty 2 měsíce, ale ani to ti žádnou jistotu nedává, protože předpokládám, že je tam zkušebka, takže to zaměstnavatel i tak může ukončit, když bude chtít. Na druhou stranu, teď je nedostatek lidí, takže on je v úplně stejné situaci jako ty, taky nemá jistotu, že tě dosavadní zaměstnavatel neukecá a nepřeplatí…

Já jsem si to i myslela, jen jsem to potřebovala číst i od někoho jiného. :mrgreen:
S tou zkušebkou počítám, spíš mi jde o to, abych vůbec měla šanci nastoupit :)
Sami mi říkali, že už jsem x-tá na pohovoru, ale že pomalu nebylo z čeho vybírat, takže nedostatek lidí je asi velký.

Lotrinka
Povídálka 16 příspěvků 20.08.18 21:55

Bohuzel neni zadna moznost a i kdybyste sepsali nejaky dodatek o tomto, mohou zrusit pracovni pomer ve zkusebni dobe hned prvni den. Je to risk. Ale risk je zisk! :kytka:

smajlik345
Kecalka 412 příspěvků 20.08.18 22:42
@Taciras píše:
I kdyby se dalo (můžeš sepsat smlouvu rovnou, ale ničemu nepomůžeš), tak pokud budeš mít zkušebku (být nemusí, jedná se o smluvní záležitost, ale ještě jsem se nikdy nesetkala s tím, že by jí někdo v maximální míře povolené zákonem nevyužil), tak je ti to na nic, po celou dobu zkušebky se s tebou mohou kdykoli rozloučit. A ty s nimi. Konec konců, ta nejistota je oboustranná. V dnešní době s prací není až takový problém, myslím, že hůře je na tom teď s tou nejistotou ten zaměstnavatel. Ale jinak ano, znamená to pro tebe de facto 5 měsícců nejistoty.

ona se musí využít není možné ji zkrátit. Chtěla jsem aby mi ji zkratili aby jsme mohli najet v prací na normalní systém ( tedy kolegové na normalní pracovní dobu a ne tam být od nevidím do nevidím kvůli mně )Nakonec jsem tedy po 2měsících řekla že už to sama zvládnu a najelo se na normalní pracovní systém na který by se najelo o měsíc pozdějí. Ale smluvně se zkušebka musela dojet do konce třech měsíců. Prostě ve smlouvě 3 měsíce a ty se museli dodržet a nikdo nic nemohl zkracovat

zrcadlo
Kelišová 6746 příspěvků 20.08.18 22:52

@smajlik345 Tohle je nesmysl, zkušebka být nemusí nebo může být kratší. Já ji třeba kratší měla (pro @Taciras, která se s tím nesetkala), a navrhnul to sám zaměstnavatel, protože jsem nastupovala jako zástup za MD a líbila jsem se jim, a oni dostali strach, že tři měsíce je dlouhá doba na to, že mi někdo nabídne smlouvu na neurčito (což oni nemohou) a přišli by o mě, takže mi sami navrhli jen měsíční zkušebku (samozřejmě to prezentovali jako důvěru ve mě, ale byla za tím obava, abych jim neutekla). Můj kamarád z IT dokonce jednou dostal smlouvu úplně bez zkušebky (měli o něm dostatek referencí a stál jim za to).

Celeana
Stálice 81 příspěvků 21.08.18 16:30

V zák.práce mj.je, že zkušebka musí být sjednána nejpozději v den nástupu do práce a nesmí být dodatečně prodlužována. Asi si mysleli, že ji nelze(dodatkem) ani zkrátit. Jinak jsem viděla i prac.smlouvy bez zkušebky, a litovali zaměstnanci i zaměstnavatelé :D

Taciras
Extra třída :D 10945 příspěvků 21.08.18 19:43
@smajlik345 píše:
ona se musí využít není možné ji zkrátit. Chtěla jsem aby mi ji zkratili aby jsme mohli najet v prací na normalní systém ( tedy kolegové na normalní pracovní dobu a ne tam být od nevidím do nevidím kvůli mně )Nakonec jsem tedy po 2měsících řekla že už to sama zvládnu a najelo se na normalní pracovní systém na který by se najelo o měsíc pozdějí. Ale smluvně se zkušebka musela dojet do konce třech měsíců. Prostě ve smlouvě 3 měsíce a ty se museli dodržet a nikdo nic nemohl zkracovat

Pokud už byly ve smlouvě, ale taky se do smlouvy psát nemusely. Nebo se mohl udělat dodatek ke smlouvě.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >