Posun pracovní doby

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 12:00
Posun pracovní doby

Ahoj, prosím anonymě, kvůli práce, zatím zjišťuji co a jak.

Od 3.9. bude dcera chodit od školy. Já se dostanu do školy nejdříve v 16h, družina končí 15:30. Nemáme žádné příbuzné a kamarádky, tak blízké aby mi den co den vyzvedávaly dítě taky ne. Snažím se domluvit se školou na pobytu ve školce, ale zatím to nevypadá.
Budu muset požádat zaměstnavatele o úpravu pracovní doby tak, že budu začínat o hodinu dříve než obvykle. Tím budu stíhat a ještě se mi utvoří malá rezerva. Vím, že zaměstnavatel musí vyhovět rodičům dětí do 15ti let, ALE!! je to jen na zkrácení úvazku nebo jen na toto? a je to jen pro osoby které o dítě pečují samy? ( mám manžela, který vyzvedával ze školky 2× týdně, ale teď nebude vůbec, nebude to stíhat vůbec).

je tu někdo, kdo toto úspěšně řešil?

Díky mocReakce:
 
Lalelale
Ukecaná baba ;) 2176 příspěvků 20.08.18 12:03

Nevím, jestli je to přímo povinnost zaměstnavatele vyhovět (myslím si, že to bude spíš o dohodě), ale když jsem pracovala v Praze, tak spousta žen ve firmě to tak měla a když kvůli dětem chtěly upravit dobu tak, aby začaly dřív a končily dřív, bylo jim vyhověno.

 
andelka83
Neúnavná pisatelka 19628 příspěvků 20.08.18 12:06

Zaměstnavatel by to měl umožnit všem rodičům,jedno jestli otci nebo matce,pokud mu v tom nebrání vážné provozní důvody.
Já jsem si vyjednala změnu pracovní doby na ranní směně,o hodinu. Chodila jsem o hodinu později a zůstávala o hodinu déle než ostatní. Stejně to měla jedna kolegyně z druhé směny. Potřebovali mě,tak povolili. Ale kdyby to takhle chtěly všechny kolegyně,tak to by nešlo,jakkoli by na to měly teoreticky právo. Měla jsem směnu od 6:30 do 14.45. Ráno jsme stíhali těsně, malý byl ve školce první hned v 6h,starší v družině 6.10. Aspoň odpoledne jsme spolu byli od 15 h, stíhala jsem i skolkove akce.

 
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62976 příspěvků 3 inzeráty 20.08.18 12:18

Jojo, je to přesně tak jak píše @andelka83 jsou povinni vyhovět, pokud tomu nebrání vážné provozní důvody. Takže u běžných kancl profesí by to mělo být v pohodě, ale třeba krám kvůli tobě o hodinu dřív neotevře.

 
zrcadlo
Kelišová 6753 příspěvků 20.08.18 12:25

Když jsem zastupovala zaměstnavatele, tak si fakt nepamatuju, že bychom nevyhověli někomu, kdo pokorně přišel, vysvětlil situaci se školkou/družinou, a měl připravené řešení (např. paní z recepce, která by o tu hodinu dřív neměla práci, přišla s několika návrhy, co by tu hodinu mohla dělat, aby prokázala přínos a nemusela žádat o zkrácení úvazku).
A to bylo v době, kdy byla mnohem větší nezaměstnanost a lidí na trhu práce bylo dost. Dnes si zaměstnavatelé dobré lidi hlídají ještě mnohem víc, takže podle mě fakt není důvod dělat problémy a vymýšlet si provozní důvody (pokud skutečně nejsou např. u malých zaměstnavatelů) a nevyhovět.

 
Janasas
Kelišová 5266 příspěvků 20.08.18 12:39

Ano řešila, a protože mám teda už kluka staršího a zace o prázdninách byly dny, že by musel být sám - 3 tř, a ještě jsem se bála, honechat např do půl 3, tak jezdíme do práce na půl 5 a jsem po pol 1 doma.. Sice mazec , ráno vstávat, ale zvykla jsem si, a léto máme, jakobych nechodila ani do práce.. Je teda sice u staré babičky, ne uplně sám, ale i tak..
Naštěstí takových bylo víc, tak jezdíme plné auto..

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.18 12:56

zakladatelka:
pracuju v kanceláři, u nás by žádné provozní důvody být neměly, vše co nevyřeším za tu hodinu odpoledne budou kolegové vědět druhý den ráno, jsem připravena nabídnout, že budu maily kontrolovat a odpovídat na vše co příjde ten který den do konce mé „řádné“ pracovní doby.
Jiné řešení prostě nemám…a pro zaměstanavetele jsem momentálně víceméně těžko postradatelná ( myslím tím okamžitě, ze dne na den.

Tak uvidíme. Budu řešit příští týden, stále jsem čekala na vyjádření školy. Doufám že se to bude posuzovat v klidu a individuálně, argument " to by mohl chtít každý" mě popravdě docela děsí. Ale já jsem ještě před měsícem nevěděla, že tato situace nastane, bývalo to u nás ve škole nastaveno dřív jinak. :zed:

 
Fazulina
Závislačka 3517 příspěvků 20.08.18 16:19

Popravdě nechápu, pokus se jedná o práci v kanceláři, proč si nevyjednat home office. Tu hodinu můžeš odpracovat třeba večer. Pokud to jde přes internet nebo si vzít třeba práci domů, nevím, co přesně děláš. To držení lidí za každou cenu na pracovišti je pro mě v dnešní době nepochopitelné…

Zkusila bych s klidem a pádnými argumenty jít za vedením, to, že by to mohl chtít každý, je pravda. Však proč by taky ostatní nemohli mít home office… :roll: Váš příspěvek
Reklama


Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >