Reklama

Výpomoc v praci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 15:00
Výpomoc v praci

Zeptám se raději anonymně, nechci aby mě tu známí poznali. Citlive téma.
Pracuji v kanceláři ještě s jednou kolegyni. Obcas jí tam chodí vypomáhat její 19-leta dcera. Nemá žádnou smlouvu nic. Může to takhle dělat?
Napr. prijde 3dny v týdnu za měsíc. Neni to spíše taková práce na černo?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2288 příspěvků 18.08.18 15:15

Nemůže, je.

Russet
Extra třída :D 10284 příspěvků 18.08.18 15:20
@Anonymní píše:
Zeptám se raději anonymně, nechci aby mě tu známí poznali. Citlive téma.
Pracuji v kanceláři ještě s jednou kolegyni. Obcas jí tam chodí vypomáhat její 19-leta dcera. Nemá žádnou smlouvu nic. Může to takhle dělat?
Napr. prijde 3dny v týdnu za měsíc. Neni to spíše taková práce na černo?

Pokud nedostává prašule, tak OK. Jinak je to na černo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 15:26

@Russet její dcera peníze nedostává,kolegyně si to pak vybírá jako volno.Co jí dcera naddela hodinami,tak si to kolegyně vybere jako volno.

Monchichik
Závislačka 4120 příspěvků 18.08.18 15:46

Tak jestli je to tak, tak tam dělá dcera načerno a nemá tam co dělat.

vokishka
Extra třída :D 12296 příspěvků 18.08.18 15:53

zajímalo by mě, jak si to volno vykazuje. Vždyť náhradní volno je za odpracované hodiny, které někdo vykáže a většina firem má nějaký systém, ve kterém eviduje pracovní dobu. Nebo je tam ta holka sama?

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15991 příspěvků 18.08.18 15:54

no a jak víš, že nemá smlouvu?

marin
Echt Kelišová 9047 příspěvků 18.08.18 16:09

Třeba si tam dcera dělá praxi a mají to se šéfem dohodnuté.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 16:10

@aiwwa takto..protože si to kolegyně vybírá jako svoje náhradní volno,že kolegyně má hodiny na vic,tak si to pak vybere jako volno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 16:11

@vokishka se ano,co jí pomáhá,tak si to počítá do hodin,které si potom vybere jako na volný den,že nejde do práce.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 16:13

@Monchichik jde jí vypomoct,to si kolegyně započítá do svých hodin,které si pak vybere,že má volno.

Fazulina
Závislačka 3402 příspěvků 18.08.18 16:51
@Anonymní píše:
@Monchichik jde jí vypomoct,to si kolegyně započítá do svých hodin,které si pak vybere,že má volno.

Pořád nechápu. Dcera tam chodí mimo pracovní dobu kolegyně sama, např. odpoledne po jejím odchodu? Nebo tam jsou spolu a kolegyně si vykáže 2× víc hodin? To přece nejde v docházkovém systému, ne?

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15991 příspěvků 18.08.18 16:54

proč se jí na to nezeptáš, když tě to tak žere? nebo jí rovnou práskni. Podle mě to má dohodnuté, neumím si představit, že by si někdo risknul toto dělat šéfovi za zády.

vokishka
Extra třída :D 12296 příspěvků 18.08.18 16:55
@Fazulina píše:
Pořád nechápu. Dcera tam chodí mimo pracovní dobu kolegyně sama, např. odpoledne po jejím odchodu? Nebo tam jsou spolu a kolegyně si vykáže 2× víc hodin? To přece nejde v docházkovém systému, ne?

právě, to mi připadá divné. A pochybuju, že by tam byla jen tak sama. A když tam jsou obě, nemůže si vykázat hodin víc, aby měla volno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 17:35

@Fazulina Takže kolegyně má pracovat od 7h.do 15h.v téhle době je tam s ní někdy její dcera.Ta jí pomáhá a kolegyne si píše práci do „17h“ Kolegyně,ne ta její dcera.
Zkrátka píše si víc hodin,ale dřív chodí dom.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama