Z práce ještě na brigádu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 14:59
Z práce ještě na brigádu

Holky, máte to některá taky tak. Z práce si jen tak mimochodem odskočíte ještě na brigádu. Ne proto, že by vás to tak hrozně bavilo, ale že prostě nejsou peníze? Já vydělávám v Praze 22 000 hrubého, zbývají mi asi 2 000 na měsíc, dá se to, ale už mě to nebaví. Tak přišla na řadu brigáda, Takže místo v 5 přijdu domů někdy v 7. Ano je to lehká, primitivní brigáda, ale I TAK. Cítím se jako socka, už ani v tý Praze se ani s bakalářem normálně neuživím, jsem docela frustrovaná a v depce. Jo ted měním zaměstnání, dostanu 23 000 hrubého, aspon něco no. Prosím anonym osobní a citlivé info. Vlastně nevím co chci slyšet, asi si jen tak postěžovat. :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 17.08.18 15:06

Sice jsi se na tohle neptala, ale nejde změnit práci? Co máš vystudovanou za střední a z čeho máš Bc? 22 tisíc hrubého na Prahu bylo hodně málo už před několika lety.

Bábrdl
Generální žvanilka 21720 příspěvků 17.08.18 15:08
@Anonymní píše:
Holky, máte to některá taky tak. Z práce si jen tak mimochodem odskočíte ještě na brigádu. Ne proto, že by vás to tak hrozně bavilo, ale že prostě nejsou peníze? Já vydělávám v Praze 22 000 hrubého, zbývají mi asi 2 000 na měsíc, dá se to, ale už mě to nebaví. Tak přišla na řadu brigáda, Takže místo v 5 přijdu domů někdy v 7. Ano je to lehká, primitivní brigáda, ale I TAK. Cítím se jako socka, už ani v tý Praze se ani s bakalářem normálně neuživím, jsem docela frustrovaná a v depce. Jo ted měním zaměstnání, dostanu 23 000 hrubého, aspon něco no. Prosím anonym osobní a citlivé info. Vlastně nevím co chci slyšet, asi si jen tak postěžovat. :nevim:

Ne, nemám to tak.
Ale kdybych makala v Praze za 23 hrubého a neměla tu svoje kořeny a zázemí (s vlastním bytem nebo u rodičů by se to asi dalo, no), asi bych uvažovala o levnějším bydlišti. Takovou práci seženeš všude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 15:08
@Lalelale píše:
Sice jsi se na tohle neptala, ale nejde změnit práci? Co máš vystudovanou za střední a z čeho máš Bc? 22 tisíc hrubého na Prahu bylo hodně málo už před několika lety.

právě ted měním práci. Mám střední ekonomku a VŠ taky ekonomika podniku. Ale v tomto oboru se pohybovat nechci (například jako účetní) nic mi to neříká. Vyhledávám kreativnější obory, marketing a tak. Ano je to málo, bohužel na pozici ASISTENTKY mi nabídli 20 000 hrubého. Takže očividně to je realita. A to šlo o solidní a velkou firmu. zakladatelka

Bábrdl
Generální žvanilka 21720 příspěvků 17.08.18 15:08
@Lalelale píše:
Sice jsi se na tohle neptala, ale nejde změnit práci? Co máš vystudovanou za střední a z čeho máš Bc? 22 tisíc hrubého na Prahu bylo hodně málo už před několika lety.

Bať. I pokladní u Lidlu mají nástupák 28 :nevim:

Bábrdl
Generální žvanilka 21720 příspěvků 17.08.18 15:10
@Anonymní píše:
právě ted měním práci. Mám střední ekonomku a VŠ taky ekonomika podniku. Ale v tomto oboru se pohybovat nechci (například jako účetní) nic mi to neříká. Vyhledávám kreativnější obory, marketing a tak. Ano je to málo, bohužel na pozici ASISTENTKY mi nabídli 20 000 hrubého. Takže očividně to je realita. A to šlo o solidní a velkou firmu. zakladatelka

Tak potíž je, že máš sice VŠ, ale jako bys ji neměla. :nevim:
Když se nechceš pohybovat ve svém oboru, jsi vlastně nekvalifikovaná a muší budovat od začátku. Ale i to jde, no.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 15:12
@Lalelale píše:

Já jsem loni hledala v Praze práci po RD, mám SŠ. Ucházela jsem se o práci v kanceláři (fakturace, finanční účetní, junior účetní, asistentka…) dělala jsem toto před RD 12 let. Byla jsem na pohovoru v 6ti firmách a nikde mi nenabídli plat víc než 23 tisíc hrubého, u každého inzerátu na tuto pozici, kde uváděli mzdu, uváděli vesměs kolem 20 - 23 hrubého, výjimečně 25 hrubého

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 15:13
@Anonymní píše:
Já jsem loni hledala v Praze práci po RD, mám SŠ. Ucházela jsem se o práci v kanceláři (fakturace, finanční účetní, junior účetní, asistentka…) dělala jsem toto před RD 12 let. Byla jsem na pohovoru v 6ti firmách a nikde mi nenabídli plat víc než 23 tisíc hrubého, u každého inzerátu na tuto pozici, kde uváděli mzdu, uváděli vesměs kolem 20 - 23 hrubého, výjimečně 25 hrubého

ANO, mám ted čerstvou zkušenost bohužel. Z.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 15:13

@Bábrdl já vím, proto jsem z toho frustrovaná :( To jsem nemusela chodit ani na střední a rovnou se upíchnout v Lidlu.

Bubla_Bučková
Závislačka 4094 příspěvků 17.08.18 15:15

to je 17.000? :think: 6000 spolubydlení, 3 tisíce jídlo, 500 lítacka, 500 telefon. Permice na cvičo 1000 měsíčně, brusle, běhání, procházky zdarma… 3000 na zábavu - kino s kamarádkou 200, 500 v baru, výlet 500. 1000 kosmetika drogerie, 1000 další výdaje a 1000 mi zbyde. Jako socka bych si nepřišla :nevim: nevím co děláš… jo jestli si platíš najem 12.000 a mas vlastní auto… Práce za 25 v Praze není žádná sci fi a je to zas třeba o 3000 navíc.

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 17.08.18 15:20
@Anonymní píše:

To máš VŠE? Pokud jo, tak ten plat je normálně výsměch. Marketing je dost ošemetný obor, je těžké se dostat na lepší pozice a obecně je tam šílený nátřesk. Asistentky u nás ve firmě braly 25-30 tisíc před několika lety, a to zdaleka nebyl takový boj o zaměstnance jako dnes. 20 tisíc rozhodně realita není, jen jsi měla smůlu nebo hledáš špatné pozice. Být tebou, opravdu hledám dál. Člověk občas musí udělat kompromis mezi prací, co ho baví, a prací, která je dobře zaplacená, ale to už je na prioritách každého.

Bábrdl
Generální žvanilka 21720 příspěvků 17.08.18 15:21
@Anonymní píše:

8o Fakt? Co znám účetní, tak ty berou třeba padesát šedesát hrubého. 8o (zkušené teda, co dělají firmě účetnictví)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 15:23
@Bábrdl píše:
8o Fakt? Co znám účetní, tak ty berou třeba padesát šedesát hrubého. 8o (zkušené teda, co dělají firmě účetnictví)

Zadejte si tyto pozice třeba na www.prace.cz a uvidíte

Bábrdl
Generální žvanilka 21720 příspěvků 17.08.18 15:23
@Anonymní píše:
@Bábrdl já vím, proto jsem z toho frustrovaná :( To jsem nemusela chodit ani na střední a rovnou se upíchnout v Lidlu.

No, spíš jsi měla studovat něco, čím se chceš fakt živit. Během studia si budovat kontakty a nebrat školu jen jako způsob, jak si prodloužit studentské mládí. Ale na takové chytré rady je už pozdě :think:

Tak leda někde začít a vypracovat se.

Lalelale
Závislačka 2701 příspěvků 17.08.18 15:25
@Bábrdl píše:

Ono není účetní jako účetní. Kamarádka je účetní a tuhle sumu si vydělá. Junior účetní nebo asistentka (jak uváděla anonymní) je něco úplně jiného.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >