Úřad práce a nástup do práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
taralevoe
Povídálka 32 příspěvků 16.08.18 20:29
Úřad práce a nástup do práce

Ahoj holky, nějak nevím, co mám teď dělat a potřebuji urgentní radu…jsem od května na úřadě práce, teď jsem si práci našla (pracovala jsem předtím v Německu, dostala jsem maximální podporu, tak jsem na to nějak nespěchala, snad mě tu všichni neodsoudíte :andel: ) a teď tedy do práce mám nastoupit v pondělí. Dnes jsem tam byla na zaučení, jedná se o obchod s kabelkami, ale majitel sídlí v jiném městě a jezdí tam jen občas. Budu se tam střídat s druhou prodavačkou po týdnu (dělá se týden v kuse a týden volno). Je to normální práce na HPP. Holčina, kterou budu střídat tam v pondělí nebude, pan majitel se mnou počítá, ale teď mě jaksi napadlo, že jsem mu nějak zapomněla říct, že jsem na ÚP. Teď vůbec nevím, jak se to dělá.
Na ÚP bych měla mít ve středu 22.8. schůzku, pokud bych ještě neměla práci, jenže já už ji mám, akorát jaksi ještě nemám smlouvu (že ji dostanu není pochyb, firma je seriozní a holčina už má po zkušebce, ale taky ji prý dostala až později). Jenže ona šla z práce do práce, nebyla na pracáku. Já nechci být kdyžtak vyřazena a přijít o podporu, ale není mi jasné, co mám dělat dál. Čekat že mi třeba majitel v pondělí tu smlouvu dá/pošle? Taky jsem si přečetla, že musím nahlásit nástup do práce nejpozději poslední pracovní den před plánovaným nástupem…tj. zítra? A na tu schůzku ve středu na tom pracáku tedy musím nebo ne? Když třeba ještě nedejbože tu smlouvu nebudu mít? Co teď?
Díky za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lex1
Zasloužilá kecalka 538 příspěvků 1 inzerát 16.08.18 20:33

Smlouva se musí na UP doložit, tuším do 7 dnů. Musíš ji mít.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 16.08.18 20:34

Pracovní smlouvu smíš podepsat nejpozději dnem nástupu, takže to zaurguj, ať nemáš potíže.

phoma
Echt Kelišová 7936 příspěvků 16.08.18 20:35

Staci nahlasit na urade prace ze nastupujes do prace v pondeli a smlouva bude sepsana na miste a myslim do 8 dnu ji.musis donest na pracak.radeji tam cinkni a je lepsi to nahlaseni udelat i emailem at mas dukaz…me tak jednou malem odhlasili nahlasovala jsrm brigadu a byl tam zastup a ten to nezadal do pc a pruser

Janasas
Kelišová 5346 příspěvků 16.08.18 20:38

Nevím, jak kde, ale u nás je to tak, že se normálně nastoupí a do 3 dnů se donese pracovní smlouva..
Asi bych normálně nasotupila , zavolala na Up, že pravděpodobně nastoupíš- bez smlouvy tě nevyřadí , řekneš, že do 3 dnů doneseš smlouvu..

KimL
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 16.08.18 20:39
@taralevoe píše:
Ahoj holky, nějak nevím, co mám teď dělat a potřebuji urgentní radu…jsem od května na úřadě práce, teď jsem si práci našla (pracovala jsem předtím v Německu, dostala jsem maximální podporu, tak jsem na to nějak nespěchala, snad mě tu všichni neodsoudíte :andel: ) a teď tedy do práce mám nastoupit v pondělí. Dnes jsem tam byla na zaučení, jedná se o obchod s kabelkami, ale majitel sídlí v jiném městě a jezdí tam jen občas. Budu se tam střídat s druhou prodavačkou po týdnu (dělá se týden v kuse a týden volno). Je to normální práce na HPP. Holčina, kterou budu střídat tam v pondělí nebude, pan majitel se mnou počítá, ale teď mě jaksi napadlo, že jsem mu nějak zapomněla říct, že jsem na ÚP. Teď vůbec nevím, jak se to dělá.
Na ÚP bych měla mít ve středu 22.8. schůzku, pokud bych ještě neměla práci, jenže já už ji mám, akorát jaksi ještě nemám smlouvu (že ji dostanu není pochyb, firma je seriozní a holčina už má po zkušebce, ale taky ji prý dostala až později). Jenže ona šla z práce do práce, nebyla na pracáku. Já nechci být kdyžtak vyřazena a přijít o podporu, ale není mi jasné, co mám dělat dál. Čekat že mi třeba majitel v pondělí tu smlouvu dá/pošle? Taky jsem si přečetla, že musím nahlásit nástup do práce nejpozději poslední pracovní den před plánovaným nástupem…tj. zítra? A na tu schůzku ve středu na tom pracáku tedy musím nebo ne? Když třeba ještě nedejbože tu smlouvu nebudu mít? Co teď?
Díky za odpovědi.

Seriozní firma nedá smlouvu později než v den nástupu.

taralevoe
Povídálka 32 příspěvků 16.08.18 20:52

A stačí zítra na ten pracák zavolat a poslat tedy e-mail, že v pondělí nastupuju a zatím nemám smlouvu? Bez smlouvy mě nevyřadí, je to tak?

Ad seriozní firma, no…já už vystřídala mnoho prací (nechci se hádat, ale jen nabízím svůj úhel pohledu)…a párkrát už jsem byla svědkem toho, že smouvu dali až třeba po 14 dnech, a na vše měli času dost. Nebyly to žádné podivné podvodné firmičky, ale velké a známé firmy…banka, cestovka apod. Je to trochu mimo téma, ale zajímalo by mě, jestli má někdo podobné zkušenosti.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 16.08.18 20:55
@KimL píše:
Seriozní firma nedá smlouvu později než v den nástupu.

No, to bych tak uplne netvrdila, obcas i polostatni instituce s tim maji problem a fakt se o nich neca rict, ze by nebyli seriozni, jen je tam vsechno na dlouhe lokte.

taralevoe
Povídálka 32 příspěvků 16.08.18 21:01
@j.a.n.i1 píše:
No, to bych tak uplne netvrdila, obcas i polostatni instituce s tim maji problem a fakt se o nich neca rict, ze by nebyli seriozni, jen je tam vsechno na dlouhe lokte.

Souhlas :kytka:

eumedon
Extra třída :D 13742 příspěvků 16.08.18 21:08
@taralevoe píše:
Díky za odpovědi.

Proč bys musela úřadu práce dokládat pracovní smlouvu, aby ukončili tvé vedení v evidenci uchazečů?

Zákon o zaměstnanosti, § 29

Ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání

Uchazeči o zaměstnání ukončí krajská pobočka Úřadu práce vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání dnem

a) kdy nastala některá ze skutečností bránících zařazení nebo vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, které jsou uvedeny v § 25, s výjimkou skutečností uvedených v § 25 odst. 2 písm. a) a c), a to na základě osobního nebo písemného oznámení uchazeče o zaměstnání,

b) doručení písemné žádosti uchazeče o zaměstnání o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání, pokud není dán některý z důvodů pro vyřazení z evidence uchazečů o zaměstnání podle § 30,

c) nástupu výkonu trestu odnětí svobody, nástupu výkonu ochranného opatření zabezpečovací detence,

d) následujícím po dni úmrtí uchazeče o zaměstnání nebo dnem následujícím po prohlášení uchazeče o zaměstnání za mrtvého,

e) následujícím po uplynutí 6 měsíců ode dne vzetí uchazeče o zaměstnání do vazby,

f) zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání, pokud krajská pobočka Úřadu práce dodatečně zjistila, že uchazeč o zaměstnání nebyl způsobilý být účastníkem právních vztahů podle § 3 odst. 1 písm. b),

g) pozbytí způsobilosti uchazeče o zaměstnání být účastníkem právních vztahů podle § 3 odst. 1 písm. b), nebo

h) zrušení platnosti modré karty nebo uplynutí doby její platnosti.

Všimni si, v písm. a) se píše o oznámení, ne že by to musel uchazeč dokládat. A pokud by ses bála, že bys to musela dokládat, tak vždycky můžeš použít písm. b). To jest, doručit písemnou žádost o ukončení vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání.

V evidenci o zaměstnání jsi dobrovolně, nikdo tě nemůže nutit, aby ses tam nechala vést.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 16.08.18 21:40

@eumedon Souhlas. Pokud je prace víceméně jista, tak bych zitra dosla na UP a nechala si vedeni ukoncit na vlastni zadost, pripadne to hodila na podatelnu, pokud nemaji uredni den.

taralevoe
Povídálka 32 příspěvků 16.08.18 21:52

@j.a.n.i1 jenže to je ten problém, úřední den mají, ale já zítra jedu pryč, a to už brzo ráno, takže se tam nedostanu. Jednou už jsem na ÚP byla. Poslala jsem jim smlouvu, když jsem ji měla a tím mě vyřadili z evidence a potvrdili mi to. Stačilo to poslat mailem, to mi řekli i teď. Doufám, že stačí tam zítra zavolat a nahlásit to.
Budoucímu šéfovi jsem psala „uctivý“ mail, že bych tu smlouvu potřebovala nejlépe do 8 dnů (s vysvětlením proč).

taralevoe
Povídálka 32 příspěvků 16.08.18 21:54

Popř. mě ještě napadlo - nestačilo by tam zajít v pondělí ráno na ten ÚP? Dělám od 9:30, takže když půjdu hned ráno od 8, stihnu to.

AnastazieB
Echt Kelišová 8414 příspěvků 16.08.18 22:06
@j.a.n.i1 píše:
@eumedon Souhlas. Pokud je prace víceméně jista, tak bych zitra dosla na UP a nechala si vedeni ukoncit na vlastni zadost, pripadne to hodila na podatelnu, pokud nemaji uredni den.

To bych nedělala, protože nemá 100% jistotu, nemá ještě smlouvu…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63602 příspěvků 3 inzeráty 17.08.18 07:00
@AnastazieB píše:
To bych nedělala, protože nemá 100% jistotu, nemá ještě smlouvu…

No a co, tak by se v nejhorsim zas prihlasila… Uplne stejne muze dostat smlouvu a po tydnu to muze byt ukonceno ve zkusebce.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >