Paragrafy na práci pro těhotné

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lesni.skritek
Kecalka 102 příspěvků 16.08.18 15:20
Paragrafy na práci pro těhotné

Ahoj holky.

Mám celkem problém. Pracuji jako sanitářka na oddělení LDN. Obnáší to infekční pacienty, těžké ležící atd. Jsem těhotná a u svývh nadřízených jsem se zkusila domoci svých práv, nároku na přeřazení na jinou práci. Nutí mě jít na neschopenku.

Jinam mě nepřeřadí, zůstat můžu na oddělení a nemusím prý dělat těžké věci. S infekčností nic nenadělám, prý nejsme vedeni jako infekční oddělení (přestože máme pacienty mrsa, esbl, objeví se i clostridium atd. i izolační pokoje). Na neschopenku nechci. Doufala jsem, že mě vrazí na nějakou ambulanci, recepci, vrátnici na ranní. Na to můžu zapomenout, tam prý sanitářku nepotřebují. Doma za 100%, to si můžu nechat zdát. Nechají mě v práci jako plnohodnotnou sílu a věří, že v tom holky nenechám a půjdu radši marodit.

Co mám dělat? Setkala se s tím některá z vás? Zkusil vůbec někdy někdo ze zaměstnavatele vytlouct svá práva, nebo všichni chodíme na neschopenky, protože nám nedají jinou možnost? :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Slunéčkový den
Stálice 76 příspěvků 16.08.18 15:29
@lesni.skritek píše:
Ahoj holky.

Mám celkem problém. Pracuji jako sanitářka na oddělení LDN. Obnáší to infekční pacienty, těžké ležící atd. Jsem těhotná a u svývh nadřízených jsem se zkusila domoci svých práv, nároku na přeřazení na jinou práci. Nutí mě jít na neschopenku.

Jinam mě nepřeřadí, zůstat můžu na oddělení a nemusím prý dělat těžké věci. S infekčností nic nenadělám, prý nejsme vedeni jako infekční oddělení (přestože máme pacienty mrsa, esbl, objeví se i clostridium atd. i izolační pokoje). Na neschopenku nechci. Doufala jsem, že mě vrazí na nějakou ambulanci, recepci, vrátnici na ranní. Na to můžu zapomenout, tam prý sanitářku nepotřebují. Doma za 100%, to si můžu nechat zdát. Nechají mě v práci jako plnohodnotnou sílu a věří, že v tom holky nenechám a půjdu radši marodit.

Co mám dělat? Setkala se s tím některá z vás? Zkusil vůbec někdy někdo ze zaměstnavatele vytlouct svá práva, nebo všichni chodíme na neschopenky, protože nám nedají jinou možnost? :zed:

Ano setkala, jsem zdr sestra a na neschopenku jsem radši šla proste hlavou proti zdi nepůjdu na to nemám kule. Ale že bych z toho byla extra nadšená to ne…v administrativě mě sedět nenechají ..teda na mě ještě byl tlak abych v práci zůstala přeci to dám ..bez úlev.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63591 příspěvků 3 inzeráty 16.08.18 15:34

@lesni.skritek Nech si od doktorky vypsat jmenovite infekce o kterych vis ze mivate, ze s nimi jako tehotna nesmis prijit do kontaktu a jak ji nekdo ma, tak tam proste nechod. A co nesmis delat, proste nedelej, oni s tim nic nenadelaji, nemohou vytknout tehotne, ze nedela praci, ktwrou delat nesmi.

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 4153 příspěvků 16.08.18 15:36

@lesni.skritek nejdůležitější asi bude, jestli se tam plánuješ po MD vrátit. ono vracet se nekam, kde te vsichni nenavidi, asi nebude ok, prestoze na to mas pravo.

Slunéčkový den
Stálice 76 příspěvků 16.08.18 15:37
@j.a.n.i1 píše:
@lesni.skritek Nech si od doktorky vypsat jmenovite infekce o kterych vis ze mivate, ze s nimi jako tehotna nesmis prijit do kontaktu a jak ji nekdo ma, tak tam proste nechod. A co nesmis delat, proste nedelej, oni s tim nic nenadelaji, nemohou vytknout tehotne, ze nedela praci, ktwrou delat nesmi.

No pozor to je sice jakože dobrý nápad, ale pokud ten člověk leží na odd.je to vlastně všude. Infekci se nevyhnes leda by ten dotyčný byl na izolaci a vše od něj šlo do spesl sanitárny…abys s tím nepřišla do styku.A druhá věc kolik lidí je opravdu vyšetřených, stery z ran…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 15:42
@lesni.skritek píše:
Ahoj holky.

Co mám dělat? Setkala se s tím některá z vás? Zkusil vůbec někdy někdo ze zaměstnavatele vytlouct svá práva, nebo všichni chodíme na neschopenky, protože nám nedají jinou možnost? :zed:

Můžeš bojovat, ale komu jedině uškodíš budou tvé kolegyně, které budou právem naštvané, protože budou dělat práci za tebe. Jiného nepřijmou, protože ty budeš stále ve stavu. Zaměstnavateli to bude úplně jedno. Většina lidí jde raději na tu nemocenskou, protože jim to nestojí za to se dohadovat se zaměstnavatelem a kolegy a přidělávat si stresy v těhotenství. Sestra byla také na nemocenské, také pracuje na LDN jako zdravotní sestra.

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 16.08.18 15:55

Samozřejmě že můžeš na zaměstnavatele skrze paragrafy, s právníkem v zádech a tak dále. Ale jak píšou holky nahoře, víc se vyplatí být strategická, diplomatická, nemyslet tak nějak jen na sebe. Zvláště jestli se chceš na místo pak vracet. Těžko ti prostě někdo dá práci - která prostě není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 16:00

Škoda že už si nepamatuji ve které diskuzi se do mě holky navážely že to neni možný a že jsem jen oškubávala stát rizikovým těhotenstvím na které jsem neměla nárok. Jsem zdravotní sestra a taky jsem šla na rizikové. Tohle je strašně špatně udělané, nejvíc me štve, že každý gynekolog to prostě napíše a nic ho nezajima. Kdyby to ti gynekologové nenapsali, protože je rodička zdravá, musel by se k tomu zaměstnavatel postavit jinak ale s takhle laxním přístupem budou všechny rodičky které nemohou vykonávat svou práci v těhotenství, bohužel dá se říct nezákoně na rizikovém.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 16:11
@Anonymní píše: Škoda že už si nepamatuji ve které diskuzi se do mě holky navážely že to neni možný a že jsem jen oškubávala stát rizikovým těhotenstvím na které jsem neměla nárok. Jsem zdravotní sestra a taky jsem šla na rizikové. Tohle je strašně špatně udělané, nejvíc me štve, že každý gynekolog to prostě napíše a nic ho nezajima. Kdyby to ti gynekologové nenapsali, protože je rodička zdravá, musel by se k tomu zaměstnavatel postavit jinak ale s takhle laxním přístupem budou všechny rodičky které nemohou vykonávat svou práci v těhotenství, bohužel dá se říct nezákoně na rizikovém.

No tak hlavně by to měl doplácet do plné mzdy stát a ne to přenášet na zaměstnavatele. To je stejné jako s těmi zkrácenými úvazky. Kdyby to stát zvýhodnil, tak je zaměstnavatelé budou poskytovat, ale když je to pro zaměstnavatele více peněz a ještě administrativně náročné, tak pro by to dělali. Toto bych vůbec neházela na ty zaměstnavatele, proč by oni měly řešit těhotnou. :nevim: Je to špatně nastavené. To potom zaměstnávat ženy je problém, hlavně pro firmy. Tady je pořád plno řečí o rovných příležitostech třeba od ČSSD, pořád doplňují zákoníky práce o další a další nařízení atd., protože papír snese všechno, ale aby to nějak zvýhodnili těm zaměstnavatelům to ne. Pak to je jen na papíře, ale v praxi se to nikde neuplatňuje a ani to nejde.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22887 příspěvků 16.08.18 16:21
@debra.morgan píše:
@lesni.skritek nejdůležitější asi bude, jestli se tam plánuješ po MD vrátit. ono vracet se nekam, kde te vsichni nenavidi, asi nebude ok, prestoze na to mas pravo.

Přesně tak, pokud se tam po rodičovský nehodláš vrátit, tak bojuj. Pokud ovšem víš, že se tam budeš chtít vrátit, tak sklop uši a jdi marodit.

dickys
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 16.08.18 16:27

Podle mě naprosto stačí jako ústupek zaměstnavatele, když nebudeš tahat těžké věci. LDN proste není infekční oddeleni. Já jsem zubařka, což je z hlediska infekčnosti jedno z nejhorších zdravotnických oddělení (vdechování aerosolu bakterií), o odvrtávání amalgamu apod.ani nemluvě a jít na neschopenku mě ani nenapadlo. Stejně tak moje kamarádky doktorky v nemocnici - všechny pracovaly až do MD, pouze nesloužily. Jedna i na oddělení nukleární medicíny. Moc nechápu, proč nižší a střední zdravotnický personál musí ihned na neschopenku :think: Jasný, kdyz je nutí tahat těžký věci, to není ok, i když i o tom bych mohla já jako podruhé těhotná s batoletem taky něco napsat :mrgreen:

lesni.skritek
Kecalka 102 příspěvků 16.08.18 16:35

Holky.. To je fakt peklo.. Já přesně vím, že mě nechá na tom oddělení, kde ta infekčnost je, sama mi řekla že mám jít na neschopenku a neohrožovat sebe a dítě. A ví moc dobře že tady ty holky nenechám dřít samotný a radši půjdu. Doufala jsem, že mi nemůže jen tak vyškrtat kompetence a nechat mě dál ma tom největším oddělení. My jsme kolektiv dobrý, holky už mě ted šetří, sotva se to dověděly. Vrchní je jaká je, hodí mě na ranní s omezením ale nechá mě do počtu jako plnou sílu a personální mi řekla že takhle to s „přeřazením“ ze zákona taky může udělat a že LDN oficiálně není infekční, takže s tím nepochodím. Až se budu z MD vracet, vrchní by měla už být jiná. Tak zvažuju, jestli a jak zabojovat a fakt se třeba poradit s právníkem.

lesni.skritek
Kecalka 102 příspěvků 16.08.18 16:38
@Anonymní píše: Škoda že už si nepamatuji ve které diskuzi se do mě holky navážely že to neni možný a že jsem jen oškubávala stát rizikovým těhotenstvím na které jsem neměla nárok. Jsem zdravotní sestra a taky jsem šla na rizikové. Tohle je strašně špatně udělané, nejvíc me štve, že každý gynekolog to prostě napíše a nic ho nezajima. Kdyby to ti gynekologové nenapsali, protože je rodička zdravá, musel by se k tomu zaměstnavatel postavit jinak ale s takhle laxním přístupem budou všechny rodičky které nemohou vykonávat svou práci v těhotenství, bohužel dá se říct nezákoně na rizikovém.

To právě holky sestry co byly těhotný a dr jim řekl, že těhotenství není nemoc, tak žádný rizikáč a normálně je vrchní nechala na oddělení na denní i ranní a práci o moc lehčí neměly. Žádná z nich ale nezkoušela zabojovat..

lesni.skritek
Kecalka 102 příspěvků 16.08.18 16:41
@dickys píše:
Podle mě naprosto stačí jako ústupek zaměstnavatele, když nebudeš tahat těžké věci. LDN proste není infekční oddeleni. Já jsem zubařka, což je z hlediska infekčnosti jedno z nejhorších zdravotnických oddělení (vdechování aerosolu bakterií), o odvrtávání amalgamu apod.ani nemluvě a jít na neschopenku mě ani nenapadlo. Stejně tak moje kamarádky doktorky v nemocnici - všechny pracovaly až do MD, pouze nesloužily. Jedna i na oddělení nukleární medicíny. Moc nechápu, proč nižší a střední zdravotnický personál musí ihned na neschopenku :think: Jasný, kdyz je nutí tahat těžký věci, to není ok, i když i o tom bych mohla já jako podruhé těhotná s batoletem taky něco napsat :mrgreen:

Já nemusím jít hned na neschopenku, o to právě jde.. Ale určitě to není dobrý hrabat se v sekretech a tahat ležáky… U zubaře to „jít marodit“ taky asi není jen tak, pokud navíc dělá na sebe a holky co dělaly na ozařování měly být buď okamžitě přeloženy, nebo jsou to hazardérky, to bych ani neuvažovala, že tam budu pracovat, jen bych se o těhotenství dozvěděla…

dickys
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 16.08.18 17:29

@lesni.skritek
Však jo, ležáky tahat te snad zaměstnavatel nenutí a na „hrabání se v sekretech“ si můžeš vzít rukavice a roušku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >