Reklama

Jak postupovat? Komu odevzdat neschopenku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 13:41
Jak postupovat? Komu odevzdat?

Omlouvám se za anonym, ale je to hodně osobní. Prosím o radu, vůbec nevím, jak postupovat.
Měla jsem fajn práci. Bohužel jsem kvůli zdravotním problémům musela do nemocnice a pak byla na neschopence. Neschopenka mi teď byla ukončena. Papír mám zanést zaměstnavateli. Jenže je tu jedno velké ale.
Zatímco jsem marodila, tak můj zaměstnavatel skončil. Je to strašně složité, zamotané, nevidím do toho. Aktuálně je to ve stavu, kdy ti, se kterými jsem měla uzavřenou pracovní smlouvu, již nepracují, budova je zamčená a pošta je svedená do jiné schránky patřící někomu jinému. Zkoušela jsem kontaktovat nadřízené mých nadřízených, ale ti jsou ve sporu. Tvrdí, že moji nadřízení tam být mají, že se svou nepřítomností a nekomunikací dopouštějí protiprávního jednání. Prý to konzultovali s právníky. Nic se mnou řešit nechtějí. Jenže moji nadřízení také na maily nereagují (mobil na ně nemám, mám jen telefon do kanceláře, a tam to samozřejmě nikdo nezvedá). Když pošlu dopis, tak ho možná přeberou ti druzí, ale co pak? Budou ho smět otevřít, když bude pro někoho jiného? Oficiálně bych v práci měla být cca 15 dní, pak mi končí smlouva. Prakticky nemám v práci co dělat, nikdo tam není, provoz ukončen. Nevím, jak a komu mám neschopenku odevzdat. Nadřízení a jejich nadřízení mají svých starostí (právních sporů) dost, já jsem jim ukradená, nic se mnou řešit nechtějí.
Budu ráda za radu. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ivca.v
Nováček 1 příspěvek 14.08.18 13:46

Zkusila bych si zavolat na pracák, jak máš postupovat dál.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 15955 příspěvků 14.08.18 13:46

Asi bych se prvně poradila na úřadu práce, případně na ministerstvu práce a sociálních věcí, myslím, že na netu měli nějakou infolinku.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 14.08.18 13:56

Tak to já bych se spíš poradila na OSSZ, pod kterou daný zaměstnavatel spadá, to jsou totiž lidé, kteří to budou řešit. A i jim je možné veškeré originály odevzdat a zaměstnavateli poslat na dodejku pouze kopie a vyzvat ho k dodání přílohy o příjmech.

Případně pokud máš kontakt na účetní, tak bych se ozvala přímo ji a zkusila ji ukecat, zda ti tu přílohu o příjmech vyrobí a jak ji budeš mít v ruce, tak víc nepotřebuješ a můžeš si to na OSSZ vyřídit sama. A na plat za těch 14 dní bych se asi vybodla.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 14:24

Děkuji.
Proč na pracák, když jsem ještě oficiálně zaměstnaná?
Kontakt na účetní bohužel nemám, chtěla jsem jej po obou stranách, obě strany mi ho odmítly dát.
Doktorka mi při ukončování neschopenky říkala, že ona to na tu správu za sebe posílá, tam že to bude v pořádku, přestanou mi vyplácet peníze, jen musím oznámit ukončení neschopenky zaměstnavateli.

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 14.08.18 15:03
@Anonymní píše:
Děkuji.

Na OSSZ.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 14.08.18 15:10
@Anonymní píše:
Děkuji.
Kontakt na účetní bohužel nemám, chtěla jsem jej po obou stranách, obě strany mi ho odmítly dát.
Doktorka mi při ukončování neschopenky říkala, že ona to na tu správu za sebe posílá, tam že to bude v pořádku, přestanou mi vyplácet peníze, jen musím oznámit ukončení neschopenky zaměstnavateli.

Jo počkej, takže tobě peníze chodily, tak to bych se na ně vybodla a doporučeně poslala ukončení neschopenky a ať ti napíší kam se máš dostavit do práce. A když se ti to vrátí, jejich problém, tys udělala maximum. Akorát škoda, že to nevěděla dopředu, tady bývalo zrovna stálo za to poprosit doktorku jestli by nešlo nechat neschopenku i těch 14 dní do konce pracovního poměru.

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 14.08.18 15:21
@Anonymní píše:
Zatímco jsem marodila, tak můj zaměstnavatel skončil. Je to strašně složité, zamotané, nevidím do toho. Aktuálně je to ve stavu, kdy ti, se kterými jsem měla uzavřenou pracovní smlouvu, již nepracují, …

Tak to rozmotáme. Podívej se do pracovní smlouvy! Koho máš v pracovní smlouvě uvedeného jako zaměstnavatele? Nejsou to přece žádní „ti, se kterými jsem měla uzavřenou pracovní smlouvu“!

Ti, co tam už nepracují, s těmi jsi neměla uzavřenou pracovní smlouvu, ale ti toho zaměstnavatele nanejvýš zastupovali, když jsi s ním uzavírala pracovní smlouvu!

Pracovní smlouvu jsi měla uzavřenou s jedním živnostníkem, nebo s jednou firmou (tehdy sice zastoupenou lidmi, kteří tam už nepracují, ale to je úplně jedno)! Máš tam přece jedno IČ a jednu adresu zaměstnavatele, ne?

kačka39
Kecalka 164 příspěvků 14.08.18 15:39
@Anonymní píše:
Děkuji.

Ne tam , kam se chodí když jsi nezaměstnaná.
Mají tam i poradny, když máš problém se zaměstnavatelem. ( Nebo je tam dříve měli)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 15:53

@j.a.n.i1 Byla jsem nemocná delší dobu, takže teď mi nemocenskou vyplácel už stát a ne zaměstnavatel. A jo, měla bych to jednodušší, kdyby to šlo protáhnout. Jenže zdravotní problémy jsou vyřešené a být skoro 3 týdny na neschopence, to by nebylo čestné…

@eumedon V pracovní smlouvě mám uvedenou adresu i IČO - pro zjednodušení jsem napsala „ti, se kterými jsem měla uzavřenou pracovní smlouvu“. Ti jakoby nadřízení, ti mají jiné IČO. Asi jako kdyby nějaká společnost měla samostatnou pobočku, něco na ten způsob. Je to bohužel zamotané a já do toho nevidím. Problém je, že ani jedna strana se mnou nic nechce řešit a odkazuje se na druhou stranu / nekomunikuje. A ještě mi přišel od jakoby nadřízených papír, kde výslovně uvádí, že vše mám řešit s tou a tou osobou (dřívější nejvyšší šéf, jméno uvedeno na mé pracovní smlouvě).

@kačka39 Aha, to jsem netušila, že jsou poradny. Dosud jsem je nepotřebovala.

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 14.08.18 16:00
@Anonymní píše:
@eumedon V pracovní smlouvě mám uvedenou adresu i IČO
Ti jakoby nadřízení, ti mají jiné IČO. Asi jako kdyby nějaká společnost měla samostatnou pobočku, něco na ten způsob. Je to bohužel zamotané a já do toho nevidím. Problém je, že ani jedna strana se mnou nic nechce řešit a odkazuje se na druhou stranu / nekomunikuje. A ještě mi přišel od jakoby nadřízených papír, kde výslovně uvádí, že vše mám řešit s tou a tou osobou (dřívější nejvyšší šéf, jméno uvedeno na mé pracovní smlouvě).

Tím „ti, se kterými jsem měla uzavřenou pracovní smlouvu“ jsi to nezjednodušila, ale zamotala.

Pracovní smlouvu máš s tím, jehož IČO a adresu máš uvedenou v pracovní smlouvě jako „zaměstnavatel“. Jestli ti, kteří ho tehdy zastupovali, resp. tvoji nadřízení, teď mají jiné IČO a jinou adresu, není moc relevantní. Ti s tvým zaměstnavatelem opravdu nemusejí mít nic společného.

Ten, kdo je v tvé pracovní smlouvě uveden jako zaměstnavatel (identifikovaný IČO, názvem a adresou), to je firma, nebo živnostník? Je to fyzická osoba? Je to akciová společnost? Je to s. r. o.? Je to spolek?

Vyhledej si tu firmu nebo živnostníka podle IČ ve veřejném seznamu a komunikuj s ním na adresu, která je uvedena ve veřejném seznamu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 16:12

@eumedon Nechtěla jsem to zamotat, ono je to zamotané samo o sobě i tak ažaž. Ta adresa, která je uvedená na mé pracovní smlouvě, je stejná jako adresa uvedená ve veřejném seznamu. A je to tatáž adresa, o níž jsem psala, že budova je zamčená a schránka přesměrovaná do nějaké jiné - na schránce je jiná společnost spolu s mým zaměstnavatelem. Takže poštu asi někdo přebírá, ale je to úplně někdo jiný. Právě že mám jen adresu (zamčená budova), pevnou linku (nikdo nezvedá) a maily na 2 lidi z vedení (nikdo nereaguje), žádný jiný kontakt jsem na internetu nedohledala.

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 14.08.18 16:21
@Anonymní píše:
@eumedon Nechtěla jsem to zamotat, ono je to zamotané samo o sobě i tak ažaž. Ta adresa, která je uvedená na mé pracovní smlouvě, je stejná jako adresa uvedená ve veřejném seznamu. A je to tatáž adresa, o níž jsem psala, že budova je zamčená a schránka přesměrovaná do nějaké jiné - na schránce je jiná společnost spolu s mým zaměstnavatelem. Takže poštu asi někdo přebírá, ale je to úplně někdo jiný. Právě že mám jen adresu (zamčená budova), pevnou linku (nikdo nezvedá) a maily na 2 lidi z vedení (nikdo nereaguje), žádný jiný kontakt jsem na internetu nedohledala.

Ale no tak! Tak zamotané to zas není. Máš IČO zaměstnavatele, jeho název a adresu v pracovní smlouvě a pod tím IČem stejný název a adresu ve veřejném seznamu? A v tom veřejném seznamu není uvedeno, že společnost je v likvidaci?

Tak posílej poštu (ale radši kopie od toho ukončení neschopenky, originál zanes radši na OSSZ) na tu adresu, kterou máš uvedenou v pracovní smlouvě a ve veřejném seznamu. Zvlášť, když je to poslední tobě známá adresa. Nemusíš ze sebe dělat detektiva. Jak tam má tvůj zaměstnavatel vyřešeno doručování, to není tvoje starost.

Posílej všechno doporučeně a na dodejku.

A jak napsala
@j.a.n.i1 píše:
Jo počkej, takže tobě peníze chodily, tak to bych se na ně vybodla a doporučeně poslala ukončení neschopenky a ať ti napíší kam se máš dostavit do práce. A když se ti to vrátí, jejich problém, tys udělala maximum.

Fakt po tobě nikdo nemůže žádat, abys dělala detektiva, nedávno jsem o tom dokonce četl na epravo s odkazem na judikát.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 16:35

@eumedon Originál bych z ruky nedala, právě proto, že nevím, co s dopisem bude. Jen mám obavu, aby mi pak neřekli, že jsem měla nastoupit do práce a nenastoupila. Jenže kam, že? Asi budu mít neplacené volno… :(
Ok, pošlu dopis na danou adresu a budu doufat, že z toho nebudu mít nějaké trable…

eumedon
Extra třída :D 13268 příspěvků 14.08.18 16:46
@Anonymní píše:
@eumedon Originál bych z ruky nedala, právě proto, že nevím, co s dopisem bude. Jen mám obavu, aby mi pak neřekli, že jsem měla nastoupit do práce a nenastoupila. Jenže kam, že? Asi budu mít neplacené volno… :(
Ok, pošlu dopis na danou adresu a budu doufat, že z toho nebudu mít nějaké trable…

Když na tvém dosavadním pracovišti nikdo není a je tam zamčeno a nikdo ti dosud neřekl, kam máš nastoupit do práce, tak ti nelze ani vytknout, že nenastoupíš. Maximum uděláš, když vyzveš zaměstnavatele, uvedeného v pracovní smlouvě, aby ti přiděloval práci v místě dle pracovní smlouvy a zeptáš se ho, na které místo máš nastoupit (tedy - musí to být v místě, zpravidla obci, dle pracovní smlouvy). Výzvu pošleš na adresu uvedenou v pracovní smlouvě a veřejném seznamu, na dodejku, doporučeně. To je maximum, co lze po tobě žádat. Tím budeš z obliga.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Osobní tragédie první dámy Hany Benešové. Nikdy neměla vlastní dítě

Hana Benešová je nejvýraznější a možná nikdy nepřekonatelnou první dámou... číst dále >

Reklama