Jak využíváte dny dovolené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 13:03
Jak využíváte dny dovolené

Ahojte,
zajímá mě jak během roku využíváte dny dovolené. Když na začátku roku dostanete dny na rok a postupně je vybíráte. Třeba jak dlouho si vyberete na dovolenou a tak. A taky u jakého povolání.
Já dělám u pásu, dovolenou máme závodní, někdy nařízenou, celkem v pohodě, ale asi půjdu na vyšší místo a obávám se, že bych pak neměla takovou možnost jako teď si ji nějak podle sebe vybírat.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5398 příspěvků 14.08.18 13:06

Já si vždycky vybrala stejně s partnerem, aby sme mohli někam vyrazit, třeba 14 dní na dovolenou a zbytek jsem si nechala když bylo třeba něco zařizovat a měla sem být v práci, nebo sme chtěli na víkend pryč tak sem si vzala pátek volno a tak… Záleží na té firmě no, někde sem si musela naplánovat dovolenou hned začátkem roku, někde stačilo říct měsíc předem :nevim:

Lama Lama
Hvězda diskuse 49030 příspěvků 14.08.18 13:11

Vybiram, kdy chi. Obvykle tri tydny v lete, tri tydny behem roku. V lete obvykle dva tydny a pak tyden. Behem roku rozkouskovane na prodlouzene vikendy

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2088 příspěvků 14.08.18 13:12

My si musíme rozplánovat dovču na celý rok do dubna daného roku. Ale můžeme s tím hýbat. Musíme mít 1×2 týdny v kuse, jinak je to na nás. Většinou se snažím si to někde připlesknout ke státnímu svátku, prodloužit víkend a tak..Vždycky se domlouváme s kolegyněmi, protože někdo musí být k dispozici. Těch 14 dní si dávám v létě, kvůli dětem. Jinak tak nějak v průběhu roku, kolem vánoc, teď povedu kluka do 1.třídy, tak si budu ten první týden v září brát volno…Máme to na pohodu.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 2391 příspěvků 14.08.18 13:14

Jak potřebuji a jak chci. Nenařizuje nám nikdo nic. Jen je u nás zvykem si říct aspoň trochu dopředu, ale kdykoliv jsem potřebovala urgentní volno ze dne na den, nikdy nebyl problém.

Litta
Extra třída :D 13485 příspěvků 14.08.18 13:15

Loni jsem si vše šetřila na podzim na štěně, takže kromě Vánoc jsem to vybrala v kuse. Letos jsem taky odsouvala, co to šlo, ale jak přišly tropy, tak jsem si rychle vzala týden, jinak bych chcípla (a pes doma taky). Co mi zbývá, tím si nějak obložím svatbu, ale asi taky nějak v kuse. On ten rok nakonec docela rychle uteče. :think:

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1979 příspěvků 2 inzeráty 14.08.18 13:22

Nikdy v zivote jsem nemela radnou placenou dovolenou, leda tak jednou za rok delsi volno za odpracovane dny. Narok na dovolenou se psal do smlouvy jen tak na oko. Kdo nekdy delal v gastronomii tak chape… :roll:

eliskaj
Kelišová 5519 příspěvků 14.08.18 13:38

Tři týdny v zimě, tři týdny přes v létě a pal různé prodloužené víkendy. Vše dle mého uváženi. Dva týdny v zimě a dva týdny v létě na stejne s manželem, pak pokaždé po týdny jedu s detma na dovolenou sama… prodloužené víkendy většinou 1× za měsíc…

lilith1
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 14.08.18 13:41
@Anonymní píše:
Ahojte,
zajímá mě jak během roku využíváte dny dovolené. Když na začátku roku dostanete dny na rok a postupně je vybíráte. Třeba jak dlouho si vyberete na dovolenou a tak. A taky u jakého povolání.
Já dělám u pásu, dovolenou máme závodní, někdy nařízenou, celkem v pohodě, ale asi půjdu na vyšší místo a obávám se, že bych pak neměla takovou možnost jako teď si ji nějak podle sebe vybírat.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 14.08.18 13:42
@lilith1 píše:

Uz x let zadna kvuli studiu vs nejdrive prednasky, zkousky, bakal.statnice uz se strasne tesim na traveni normal.dovolene :roll:

Kelsey
Hvězda diskuse 44751 příspěvků 14.08.18 13:53

Vanoce zaberou par dni dovolene. Jinak pres rok si neberu vubec dovolenou. Nekdy vychazi dobre statni svatky. Pokud maji skolaci volno, tak cerpame studijni volno.
Mam cele prazdniny volno. Dva tydny jsem vyuzila brigadne na tabor a zbytek lenosim v bazenu, knizka, mobil, vylet.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26443 příspěvků 14.08.18 13:59

Já jsem právě teď zjistila, že si dovolenou neberu asi vůbec… máme klasika 25dní a je srpen a mně zbývá 23dní dovolené…? :D

Hele já si beru většinou v zimě týden na hory a pak když je potřeba den, dva na prodloužené víkendy když se něco naplánuje (nebo i spontánně)

Dovolenou šetřím hlavně na léto kvůli dítěti… neni školka tak když jí nikam neupíchnu tak si holt beru dovolenou a jsme doma (samozřejmě nějaké ty denní výlety)

A taky si beru vždy týden před Vánocemi - dost se to hodí. Člověk všechno stihne nachystat, v klidu zabalit dárky, napéct vánočky, vyzdobit byt, nazdobit stromeček, poklidit… a nemusí to honit po pracovní době aby se to stihlo do čtyřiadvacátýho. Prostě - pohodička. Mezi svátkama už chodím zase do práce - nikdo v ní neni a mám svatý klid a pokoj a vedoucí nás pouští i dřív domu, tak proč si to tu neodsedět, že? :D

A… to je asi všechno… hmmm, letos se na hory nejelo a prodloužený víkend byl jen jeden… proto mi asi pořád zbývá 23dní :mrgreen:

Liliana08
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 14.08.18 14:13

Část si vyberu v září na cestování - nechce se mi utrácet za dovolenu v sezóně, navíc u nás je problém vybrat si dovolenou o prázdninách. Něco si nechám na Vánoce, část si vyberu např. na prodloužené víkendy nebo jiné akce v průběhu roku a pár dní si vždy nechávám jako zálohu kdybych onemocněla/pot­řebovala něco vyřídit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.18 15:34

dovolenou většinou využívám na cestování. Takže zatím jsem měla týden v lednu, 2 týdny v únoru, nějaký dny kolem Velikonoc, teď 4 týdny v létě (v kuse). Na podzim mám v plánu si vzít ještě pár dnů na prodloužené víkendy a týden kolem Vánoc.

171Jirka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 14.08.18 15:56

Vždycky si s partnerem bereme dovolenou společně. Většinou jde o jeden týden na jaře, kdy se touláme po jihočeských vesničkách, zpravidla tam, kde žili naši předci. Potom dva týdny v létě, letos jsme měli v kuse. Zbytek si bereme, když je třeba svátek ve čtvrtek a chceme si prodloužit víkend, nebo je třeba něco vyřídit, nevolnost atd.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >