Reklama

Podnikání a vše kolem...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 21:44
Podnikání a vše kolem...

Zdravím všechny a prosím o pár rad.
Předem se omlouvám za anonym. I když to není úplně citlivé téma, nechci aby někdo z okolí zatim věděl, že něco chystám,… V komentářich se vždy podepíšu jako zakladatelka
A dále se omlouvám, že nezmíním o co přesně se jedná…
Chci začít podnikat. Vím v čem a kde, dokonce už mám spoustu věcí promyšlených, atd atd. Vím, že je to něco, co od nás v okruhu 30 km neni a je to velmi často potřeba.
Nicméně je mi 21 let, pracuji a měsíčně zvládnu vyžit bez problémů, žiji od výplaty k výplatě (ne tak, že bych pak týden před výplatou neměla co jíst) ale rozhodně mi nezůstávají tisíce navíc, takže našetřeno nemam nic.
Jak můžu rozjet podnikání, když vím, že mi to bude opravdu vynášet.
Banka mi nic asi neposkytne a bohaté rodiče nemám.
Ale spousta lidí začalo podnikat hned po škole nebo dokonce při škole.
Vyznáte se v tom někdo a poradíte mi??

Reklama

Reakce:

jenny.fields
Generální žvanilka 24711 příspěvků 16.08.18 21:55

Takže potřebuješ investici? Nejde to bez ní? Začít v menším?
Pokud ne, tak zkus třeba zonky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 21:57

Také mě napadlo Zonky nebo Hithit, pokud je to zajímavý projekt.

chaela
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 16.08.18 21:59

Ahoj, být tebou především bych sundala růžové brýle. To, že si myslíš, že něco u vás není a je to potřeba, neznamená, že budeš s jistotou vydělávat. Tu jistotu nemáš nikdy a je lepší počítat s tím horším :)
Já jsem dodávala svoje výrobky kamarádce do obchodu, založila jsem si kvůli tomu živnost a tím, že jsem měla jistého odběratele, měla jsem i jistý výdělek. Ale sotva jsem si tu živnost založila, stihla jsem prodat jednu várku výrobků a kamarádka obchod zavřela. Moje jistota výdělku je tedy v …
Jinak teda asi budeš muset začít s minimálními náklady, pokud to jde. Jestli ti z výplaty nic moc nezbývá, tak je nesmysl si brát půjčku. Z čeho bys ji platila… Nebo si půjčit od rodiny a splatit jim to potom z výdělku, ale to taky není nejlepší nápad.
Já mám výhodu, že mě materiál na výrobu nestojí tolik, abych si na to musela půjčovat. I kdyby si to nikdo nekoupil, nic extrémního neprodělám a tím, že nevyrábím do zásoby, vždy jen pár kousků, které se hned snažím udat a dál dodělám dle přání zákazníka, tak mi ani nestojí doma hotová práce. Ale nevím, co chceš dělat ty. Vyrábět něco asi ne, na to by sis nemusela půjčovat. Když nevíme, o co jde, těžko se ti budou dávat nějaké smysluplné rady. Ale chápu, že to nechceš prozradit.

jenny.fields
Generální žvanilka 24711 příspěvků 16.08.18 22:06

Souhlasím s @chaela . Určitě si nech ten nápad pár lidma zhodnotit, tam kde víš, že to ho neukradnou. ČLověk často nevidí úplně jasně v tom nadšení. Speciálně pokud to opravdu vyžaduje velkou investici. Můžou tě dostat do reality, pokud v ní úplně nejsi. Ale klidně můžeš mít reálný náhled, o tom žádná.

Pokud chceš, klidně mi to napiš do emailu, nedávno jsem tedy jednu osůbku taky trochu uvedla do reality. Já už mám svůj směr určený, takže nápady nekradu:)

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 16.08.18 22:29

Sorry, ale to je jako kdybych měla hodnotit zpěv a zároveň bych byla hluchá. Takhle fakt dobrou radu nenajdeš. Existují dotace, investoři, poradci, luxusní knihy od lidí se zkušenostmi… a kromě toho každý podnikatel ví, že nápad neznamená skoro nic, nýbrž realizace, poutavost, strategie apod je klíčem k úspěchu. Soudě podle tvého dotazu nemáš promyšlenu naprosto základní věc… připrav se pořádně!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 22:48

Možná jsem to nenapsala úplně přesně nebo tak, abyste mě úplně pochopily…
Mám v plánu si otevřít obchod, kde budou různé věci (především od dodavatelů ne z vlastní výroby), které jsou opravdu potřeba a zde v okolí je po tom opravdu velká poptávka, nicmene nic takového tady není.
Hlavní co potřebuji je právě ta investice.
Na nájem /koupi místa, kde obchůdek bude, na vybavení, atd
A promyslene bych řekla že to mám dostatečně.
Zakladatelka

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 22:50

No a na co potřebuješ peníze? Já začala při RD, nějaký větší peníze jsem nepotřebovala. Zpočátku jsem byla v podnájmu u lidí z podobného oboru jen na hodiny, kdy jsem měla klienty. Ale chápu, jestli jde např o večerku, že zboží není zadarmo.

jenny.fields
Generální žvanilka 24711 příspěvků 16.08.18 22:57
@Anonymní píše:
Mám v plánu si otevřít obchod, kde budou různé věci (především od dodavatelů ne z vlastní výroby), které jsou opravdu potřeba a zde v okolí je po tom opravdu velká poptávka, nicmene nic takového tady není.
Zakladatelka

V tom případě můžeš zkusit hledat investora, který by ti dal peníze do začátku výměnou za podíl na zisku. Ale pokud by to nebyl blb od sousedů, musela bys to mít hooodně ziskové, aby na to přistoupil. Což v maloobchodě pochybuju.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.08.18 23:19

Čistě moje zkušenost. Já jsem byla před MD klasický zaměstnanec, ale k tomu jsem měla několik let velkého koníčka, ze kterého jsem měla nějaký zisk, tudíž jsem vlastnila ŽL. Na RD jsem byla ráda, pracovala jsem nadále na ŽL. Ale, bohužel, naše manželství po více než 10 letech nedopadlo, já potřebovala finance. Potřebovala jsem investovat nějaké prostředky do podnikání. Mně pomohla moje banka. Jsem jejím klientem už xy let. Mám u nich x produktů (hypo, pojistky, pojištění). Nechci psát přesnou částku, ale nebyly to „jen“ desetitisíce. Vyšli mi vstříc, nemusela jsem dokládat vlastně nic (myslím - příjmy, výdaje). Znali mou platební morálku, finance, které my chodily na účet. Během 14 dnů vyřízeno. Po dalších 2 letech mi bylo nabídnuto další přefinancování - k mé spokojenosti. Plus já jsem se dovzdělala ;), po mateřské díky tomu získala úžasné místo. ŽL mi dále běží, mám stále, co vylepšovat, ale ta tehdejší investice mi dost uvolnila ruce k dalším nápadům, které se postupně snažím realizovat.

Pokud se problémů. Jeden zmiňovaný výše - chce to, samozřejmě třeba v případě zakázek mít určitou síť či více stálých odběratelů. Ten jeden je velmi nejistý. Ale na stranu druhou, já jsem měla jeden čas celkem dost „partnerů“ - firem, které mi zprostředkovávaly zakázky ve větších objemech a někdy to bylo celkem náročné, právě pro ty objemy.

jenny.fields
Generální žvanilka 24711 příspěvků 16.08.18 23:26

Jeste jeden napad. Jed na rok dva makat do zahranici treba na lod. Vydelej si a podnikej.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.08.18 07:58
@Anonymní píše:
Zakladatelka

Obchod nevím. Ona sice poptávka může být, ale zda je kupní síla těch lidí. Dám příklad třeba obchod s lokálními produkty. Pokud tam bude většina seniorů, tak stejně pojedou do supermarketu, kde je to o pár korun levnější. Třeba na venkově si lidé stěžují, že tam není obchod, ale těch pár babiček, které nemají auto a nemohou dojet do města ten obchod bohužel neuživí. Když se jich zeptáš, tak by to uvítali, ale realita je potom jiná. U nás na menším městě hodně obchodů skončilo, protože se jim to nevyplatilo. Velké město je 10 minut autem.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >