Nástup do práce během léta

Anonymní
5.7.20 10:03

Nástup do práce během léta

Začnu nejprve tím, že máme od ledna zamluvené a zaplacené zálohově 2 pobyty v ČR. Týden od 27.7.-2.8. a týden 3.8.-9.8.2020
Opravdu jsem tou dobou netušila, že kvůli Covidu-19, dostanu v březnu výpověď pro nadbytečnost.
Byla jsem během června na pár pohovorech, protože mi to přeci jen nedalo a CV jsem poslala.
Z jedné práce se mi ozvali, že mě berou a nástup ihned. Ještě do telefonu jsem se stihla opatrně zeptat, jestli mě uvolní, i když vím, že je to na začátku nástupu (ve zkušebce). Paní se to po hlase moc nezamlouvalo, že asi celou část mi volno nedají, ale že se domluvíme. Nyní jsem dostala 3- měsíční odstupné a jsem evidovaná na ÚP, podporu tedy zatím nepobírám. Holky, mám přes léto vydržet a začít intenzivně hledat v srpnu nebo vzít hned tohle a možná přijít o dovolenou?
Je to opět maličká firma o 10 lidech, z jaké jsem vlastně musela odejít, tak se bojím, aby nějaká podobná korona krize, neměla stejný dopad, protože tato firma je podobně zaměřená..
Právě mám ještě pár pohovorů mít a v téhle práci bych byla každý den do 16h, takže ne na všechny pohovory, bych mohla jet… :nevim: vůbec nevím, jak se rozhodnout.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13840
5.7.20 10:09

Zalezi jak moc by pro vas znamenalo kdybys hledala delsi dobu, jak jste na tom financne a tak. Taky zda se ti prace hleda snadno v oboru. A hlavne jestli se ti tato prace libi, tak bych nastoupila i presto, ze by pokryvala dovolenou. Tak holt pojedete jenom na tu jednu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8609
5.7.20 10:15

No, pokud tolik o dovolenou stojíš, hledej později, spíš bych se ale připravila na to, že vlivem Corony firmy teprve propouštět začínají a práce bude čím dál tím míň. Mně by osobně ani nenapadlo se při nástupu do nové práce ptát, zda bych mohla dostat dovolenou či volno ve zkušební době, pokud by nešlo o důležité věci :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.7.20 10:36

No, tak všichni u nás budou mít min.2-3 týdny volno a máme jet na dovolenou celá rodina a přátelé, ale je to pochopitelné snad, že v létě nechci dřepět doma…no hrozně mě to zaskočilo ten nástup, nečekala jsem to :lol: tak budu přemýšlet, zda jo nebo ne…nebo si to jít alespoň zkusit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1535
5.7.20 10:41

Tak nástup a uvidíš, jak se ti tam bude líbit.. Skončit můžeš ze dne na den, takže se před dovolenou rozhodneš, co je pro tebe výhodnější..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2523
5.7.20 12:07

Já bych dala přednost práci. Zvlášť v dnešní době.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13938
5.7.20 12:32

Musíš se rozmyslet, jestli je důležitější mít práci nebo nedřepět v létě doma. Firmy mohutně propouští, na podzim už práci sehnat nemusíš. Ale samozřejmě se to liší podle oborů i regionů. To si musíš rozhodnout sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.7.20 12:44
@Anonymní píše:
No, tak všichni u nás budou mít min.2-3 týdny volno a máme jet na dovolenou celá rodina a přátelé, ale je to pochopitelné snad, že v létě nechci dřepět doma…no hrozně mě to zaskočilo ten nástup, nečekala jsem to :lol: tak budu přemýšlet, zda jo nebo ne…nebo si to jít alespoň zkusit :nevim:

Zakladatelko, na podzim jsem také hledala práci a vzhledem k tomu, ze jsem s tím nepocitala, měla jsem na první polovinu měsíce objednáno plno lékařů. Nástup do zaměstnání jsem z tohoto důvodu snažila plánovat na polovinu měsíce. Zkus se také takto domluvit. Třeba tobude lepší, než se domlouvat od 1. dne v měsíci a hned Zadat o uvolnění na dovolenou.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.7.20 14:00
@Anonymní píše:
Zakladatelko, na podzim jsem také hledala práci a vzhledem k tomu, ze jsem s tím nepocitala, měla jsem na první polovinu měsíce objednáno plno lékařů. Nástup do zaměstnání jsem z tohoto důvodu snažila plánovat na polovinu měsíce. Zkus se také takto domluvit. Třeba tobude lepší, než se domlouvat od 1. dne v měsíci a hned Zadat o uvolnění na dovolenou.

Bohužel nastoupit déle nepřipadá v úvahu, řekla mi přímo do telefonu, že požaduje nástup ihned srpen/září je pro ně už dlouho…

• Nahlásit
  • Citovat
6870
5.7.20 21:55

Hele, my řešíme něco podobného. Na květen jsem měla zaplacený pobyt, díky Covidu to bylo zrušeno a protože jsem peníze vracet nechtěla, tak že se na termínu domluvíme později, až to bude možné. Chlap teď nastoupil do nové práce, je ve zkušebce a bohužel, dovolená bude muset počkat minimálně do podzimu. Můžu se rozčilovat, že jsem měla vybraný ideální termín, že bych to i přes léto brala, na podzim už to s dětmi v přírodě bude na prd, žádné koupaliště, památky a venkovní atrakce zavřené atd., ale zaměstnání je pro nás důležitější. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.7.20 12:30

No…je mi 25, děti ještě nemáme, já bydlím s rodiči, s přítelem teprv budem postupně rekonstruovat patro. Úspory za těch 5 odpracovaných let mám, přítel má o mnohem víc (v řádech sta tisíců)…celkem jsem vystřídala 3 zaměstnání a bohužel to 3. nedopadlo kvůli koronaviru…zde jsem byla i nejdéle skoro 3 roky. Pracovala jsem po-pá 6-14:30.Tu nabídku co mám je po-pá 7:30-16h a pátky přes léto zkrácené o 2,5h. Jde mi o to, že je to téměř totožná práce, na co jsem přišla až na pohovoru, a úplně nevím, zda chci v tomto pokračovat…skoro stejný sortiment, nebudu ale jmenovat. Firma má prodejnu, velkoobchod a e-shop. Náplní by bylo( správa e-shopu, fakturace, reklamace, zalistovávání produktů do katalogu, intrastat, občas zakočit i za kasu, když bude mít paní prodavačka dovolenou) toť vše za 23 tis. hrubého. :think: šla bych s penězi dolů… 8o ale na druhou stranu 5 týdnů dovolené, doteď jsen měla jen 4 týdny. :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.7.20 11:57

Holky, ozivuji tema :) tak jsem jsi to sla zkusit a co se mi nepovede :mrgreen: Hned kdyz me predstavovala pani majitelka vsem budoucim kolegynim, zjistim, ze bych spolupracovala s zenskou, se kterou jsem pred poslednim zamestnanim delala. V ramci kolektivu, delala vzdy rozbroje, nechovala se fer, praci si rozdelila vzdy tak, aby sama mela co nejmene a ostatni dokazala pekne nalozit…jednou jsem s ni mela nehezky vystup, v te praci delala dusno i me mamince (tenkrat jsme s mamkou pracovali spolu) zastala jsem se mamky a tenkrat na me jecela pres cele oddelebi, ze jsem jen nevychovanej fracek.. no, nevzala jsem to, neprenesla bych ji pres srdce, 8 hodin denne s ni vydrzet v praci :,( sice je to uz 3 roky, ale fakt zakon schvalnosti… 8o sefova to vzala v pohode, byla zklamana, protoze ja jsem z podobne prace odchazela a nemusela me tolik zaucovat, ale nervy mam jen jedny a ze s tady s ni nemeli doted problemy neznamena, ze me by se po case nesnazila tu praci zneprijemnovat, v cem bych ji neverila…holt svet je malej :mrgreen: 8o

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama