Měsíční daňový bonus na dítě a smlouva DPP

Anonymní
5.7.20 08:13

Měsíční daňový bonus na dítě a smlouva DPP

Od července pracuji na DPP. Jsem samoživitelka s malou dcerou. Vydělávat budu cca 3000-9000/měs. (podle počtu hodin). Ráda bych uplatňovala měsíční daňový bonus na dítě (na roční mi to v současné chvíli nevyjde). Dceru mám vyplněnou na papíru Prohlášení… (růžový papír). Účetní tvrdí, že v tomto případě daňový bonus na dceru uplatňovat nemohu. Já mám za to, že nad nějaký měsíční výdělek ano. Víte někdo s určitostí, od jaké výše měsíční mzdy to letos jde uplatnit? Dále mě zajímá - do cca 10 tis. se neplatí z výdělku daně, ale když si vydělám např. 9000 + bych dostala bonus, celkově to vyjde nad 10 tis., z toho pak daň plyne? Nebo bonus je opravdu bonus nad mzdu? Jsem vedena na pojišťovně jako osoba pečující o dítě, takže si mohu měsíčně na DPP vydělat opravdu jen do deseti tisíc. Děkuji za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4547
5.7.20 08:22
@Anonymní píše:
Dále mě zajímá - do cca 10 tis. se neplatí z výdělku daně, ale když si vydělám např. 9000 + bych dostala bonus, celkově to vyjde nad 10 tis., z toho pak daň plyne? Nebo bonus je opravdu bonus nad mzdu?

Ale platí se daň vždycky. Jen při tom malém výdělku se použije sleva na poplatníka. Nad 10 tis. se zase navíc platí soc. a zdrav.

Jinak pro čerpání měsíčního daňového bonusu je ale nutné mít hrubou mzdu vyšší než polovinu minimální mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.7.20 08:39

@Cenarius Děkuji. Právě v tom nejsem moc zběhlá, jak to všechno pojmenovat. Soc.+Zdrav+Daně… Našla jsem polovinu minimální mzdy pro letošní rok 7200 Kč. Soc.+Zdrav. se platí nad 10 000 nebo je to 9000+něco? A ten daňový bonus nevíš, zda se k tomu počítá? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
1332
5.7.20 13:54

Zadej si kalkulačka dpp a tam si to propočítej a budeš vědět hned ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama