Úřad práce a nové zaměstnání

Anonymní
3.7.20 23:19

Úřad práce x nová práce

Ahoj všichni,

mám dotaz ohledně Úřadu práce a nahlášení nástupu do nové práce. Mám 8 dní na to nahlásit. A pokud odpracuji jen 1 den nebo týden a práce by se mi neuzdávala, musím toto hlásit? Nyní mám odstupné, ale od září by mi původně běžela 5-ti měsíční podpora. Jde mi o zachování případného nároku na podporu a jestli má i ten 1 odpracovaný den význam pro výši případné podpory…zda bych se potom jako nemusela hlásit, že jsem dala já výpověď ve zkušebce a tím by se mi podpora snížila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
4.7.20 07:45

Holky, nikdo nic? :( :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
8667
4.7.20 08:43

Jistě, že to musíš hlásit. A podpora je z té další práce, musíš se odhlásit, pak evnetuelně znovu přihlásit a pokud pracovní poměr ukončíš ty, tak máš myslím nárok na tu nižší sazbu podpory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.7.20 09:18

A pokud bych skončila hned ten první den? Během dne…? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
266
4.7.20 15:38
@Anonymní píše:
A pokud bych skončila hned ten první den? Během dne…? :nevim:

Každý nástup do prace musíš hlásit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54836
4.7.20 16:51

Pokud je odstupné tak se zřejmě podpora nepobira, ale nahlásit se musím hned jak mi skončí prac. pomer?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
266
4.7.20 17:16

@Venetia no nemusíš, ale pokud chceš, ať za tebe platí stát zdravotní, tak to udělej. Myslím, že to je do 8 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41285
4.7.20 17:30
@Venetia píše:
Pokud je odstupné tak se zřejmě podpora nepobira, ale nahlásit se musím hned jak mi skončí prac. pomer?

na up se hlasit nemusis. Pokud se nahlasis do 3 pracovnich dni od ukonceni pp, bere se to tak, jako by ses prihlasila hned po skonceni pp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41285
4.7.20 17:31
@Janaalena píše:
@Venetia no nemusíš, ale pokud chceš, ať za tebe platí stát zdravotní, tak to udělej. Myslím, že to je do 8 dní.

ta lhuta 8 dni je pro pojistovnu, te se musi hlasit veskere zmeny do 8 dni. Kvuli pojisteni se na up staci prihlasit kterykoli den v mesici, klidne az posledni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54836
4.7.20 17:31
@matkabagristy píše:
na up se hlasit nemusis. Pokud se nahlasis do 3 pracovnich dni od ukonceni pp, bere se to tak, jako by ses prihlasila hned po skonceni pp.

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54836
4.7.20 17:33
@matkabagristy píše:
ta lhuta 8 dni je pro pojistovnu, te se musi hlasit veskere zmeny do 8 dni. Kvuli pojisteni se na up staci prihlasit kterykoli den v mesici, klidne az posledni.

Takže když končím k 31. 7. a nebudu mít práci, tak stačí v průběhu srpna?
Az skončí to odstupné, pak mám nárok na podporu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41285
4.7.20 17:46

@Venetia kvuli pojisteni staci kdykoli v srpnu, narok na podporu mas hned, ale vyplacet ti ji budou az po odstupnem. Pojistovne je treba do 8 dnu od registrace na up nahlasit, ze jsi registrovana.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41285
4.7.20 17:50

@Venetia mne loni skoncil pp 31.7., cerpala jsem dovolenou. Meli jsme odlet na dovcu 29.7., navrat 11.8., na up jsem se registrovala 12. 8. (snad si ta data presne pamatuju). Narok na podporu jsem mela hned (nekonalo se odstupne), na pojistovnu jsem oznamila registraci na up.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54836
4.7.20 17:55
@matkabagristy píše:
@Venetia mne loni skoncil pp 31.7., cerpala jsem dovolenou. Meli jsme odlet na dovcu 29.7., navrat 11.8., na up jsem se registrovala 12. 8. (snad si ta data presne pamatuju). Narok na podporu jsem mela hned (nekonalo se odstupne), na pojistovnu jsem oznamila registraci na up.

Děkuji… No raději bych někam nastoupila, ale moc to nevidím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41285
4.7.20 17:58

@Venetia hodne stesti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...