Nástup do školy - koronavirus

Anonymní
14.4.20 22:38

Nástup do školy koronavirus

Jak se díváte na znovuotevření škol ještě do konce školního roku? Jak vymysleli, že děti 1.stupně by nastoupily již koncem května a děti druhého stupně až v září? Jak to vnímáte vy? Dali byste dítě do školy nebo raději ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
591
14.4.20 22:40

Ano dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
14.4.20 22:41

Já teda nedám :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7021
14.4.20 22:42

Nevím, ted v jiné diskusi, rozebírají, že to je - nepovinné a ještě,, že se tam stejně učit, jako klasicky moc nebude tak nevím no..
Asi to nechám co z toho bude, ale asi ano.. Kluk je dlouho doma chodi do 5 tří, potřebuje už kontakt i s kamarády, myslím, že to těm dětem prospěje. Záleží i jak dál to bude s nemocí, i podle toho se budem rozhodovat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
14.4.20 22:43

Nedám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9418
14.4.20 22:45

Já dám :) ale myslím, že je to zatím nějakej paskvil, že se to bude měnit, docházka dobrovolná, družiny nebudou, skupinky po patnácti… Nevím jak moc je to řešitelný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73597
14.4.20 22:45
@Anonymní píše:
Jak se díváte na znovuotevření škol ještě do konce školního roku? Jak vymysleli, že děti 1.stupně by nastoupily již koncem května a děti druhého stupně až v září? Jak to vnímáte vy? Dali byste dítě do školy nebo raději ne?

No jak to asi vymysleli - v kolika se nastupuje do školy? V 6 letech, takže to znamená, že ti na 2. stupni už jsou už (až na pár vyjímek) starší 13ti let a tedy na ně nejde pobírat OČR. No a ti mladší budou mít školy otevřené, takže na ně to nepůjde taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3228
14.4.20 22:47

Samozřejme dam už to je potřeba ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13487
14.4.20 22:55

Nevěřím tomu, že to co dnes předvedli a přednesli je finální verze. Oni se chtějí zbavit odpovědnosti a celou situaci přehodili na ředitele a učitele jak horký brambor. Učitel nemusí jít učit, je to dobrovolne. Žák prvního stupně nemusí nastoupit je to dobrovolne. Plno škol nebude mít kapacitu na to aby skupinku tvořilo 15 žáků a učil je jen jeden učitel. Jakym klíčem tedy budou vybírat pokud bude více zajemcu o docházku než bude možná kapacita?
Roušky na rozhodnuti konkrétního učitele už je vylozene snad vtip.
Pro spoustu rodičů obnova docházky nebude nic znamenat, chodit budou na pár hodin a bez družiny, takze do pracovního procesu se na plno stejně vrátit nemohou v tomto režimu je ombnova výuky zcela k ničemu a je to jen větší hrozba že se mezi žákama a vyučujícím opravdu bude šířit nákaza. Cesta do škol MHD, WC atd je to zcela nesmyslné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 23:00

Kdo ví, jak to všechno nakonec bude. Já bych dítě do školy dala, alespoň na pár hodin, kolektiv už potřebuje. Celá výuka mi u nás přijde na hlavu postavená. Učitelé naposílají v pondělí ráno úkoly a celý týden o nich neslyšíme. Pokusy o online výuku zazdili tím, že se stydí… zřejmě se učitelé a učitelky stydí učit…

• Citovat
  • Nahlásit
12753
14.4.20 23:01

Rozhodně nedam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3469
14.4.20 23:01

Celé je to ušito horkou jehlou, naprosto nepromyšlené řešení. Ale je to fuk, protože nevěřím, že se toto uvede do praxe. Jakmile všechno rozvolní, přibyde nemocných, takže nástup do škol nikdo za měsíc řešit fakt nebude. Bylo jasně řečeno, že toto všechno jsou plány, JESTLI bude počet nakažených v pohodě, což je scifi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
14.4.20 23:05

Nedala bych. Těch 5 týdnů do prázdnin by mně nestálo za to. Stejně jim šlo jenom o to, sebrat možnost OČR na mladší děti. Jinak je to paskvil a doufám, že to ještě změní. Toto totiž povede k tomu, že se děti šoupnou na hlídání k prarodičům a bude akorát více těžkých případů nebo úmrtí. Měli to nechat tak, že v červnu se odmaturuje, udělají přijímačky a skončí poslední ročníky VŠ. Normální výuka měla začít od září s tím, že je čas udělat nějaká opatření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3213
14.4.20 23:06

Tak já myslím, že pro hodně rodičů to bude větší průser než teď očr. Jako my absolutně nedáme časově vozit děti až na 8hod když není družina a po škole domů. A to mám prvnavka a tretaka a ještě by se vyučování mohlo překrývá, že bych jednoho vozidla na 8 a druhého třeba na 8:30. Teď jsem na ho jako je to honka o tom žádná, ake dáváme to. Ovšem až otevřou školy ho končí a fakt nevím, co bych dělala. Ale jsme rozhodnutí nějak to zařídit a rozhodně nedávat hned po otevření. A roušky? Jako jak dobrovolné? Všude jsou povinné a učitelka si bude vybírat jestli ji bude nebude nosit? To snad nemůžou myslet vážně. Jako chápu, nosit ji je hnus, ale nosí a musí se nosit všude, tak snad i ve škole. Nebo pak zrušit nošení úplně a do školy nahnat všechny ne jen ty nejvíc zranitelné nejmenší děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 23:06
@Anonymní píše:
Kdo ví, jak to všechno nakonec bude. Já bych dítě do školy dala, alespoň na pár hodin, kolektiv už potřebuje. Celá výuka mi u nás přijde na hlavu postavená. Učitelé naposílají v pondělí ráno úkoly a celý týden o nich neslyšíme. Pokusy o online výuku zazdili tím, že se stydí… zřejmě se učitelé a učitelky stydí učit…

Hm, tak já učím online, připravuju materiály a opravené je posílám zpátky. Dneska jsem pracovala od půl osmé do čtyř (s hodinovou přestávkou, kdy jsem vařila oběd). Od čtyř do pěti jsem se učila s dítětem a teprve potom jsem „měla čas“ na úklid, přípravu večeře a hraní si se synem. A aby toho nebylo málo, tak furt někde poslouchám, jak se válíme… :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama