Reklama

Návrat úzkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.18 18:31
Návrat úzkosti

Dobrý večer, od prosince beru Ad citalec, napsala mi je obvodní kvůli tomu, že jsem v noci nemohla spát a zároveň asi dva týdny před tím, než mi je predepsala jsem začala mít uzkosti asi :nevim: no ale po nějaké době jsem opravdu mohla zase spát, jenže párkrát jsem už jeden den ad vynechala a nevím čím to je, ale úzkosti se mi vrací a nespavost taky. Strašně mě začal vadit přítel, hledám zbytečné chyby, dělám ze všeho vědu, jsem nervózní a vůbec se necítím dobře mezi ostatnima lidma. Mám jít za dr ať mi změní ad?? Nebo mám zkusit sama dávku navýšit? Ještě dodám, že mi nikdy pořádně nezabrali..

Reklama

Reakce:

barabrambora
Kecalka 372 příspěvků 08.03.18 18:35
@Anonymní píše:
Dobrý večer, od prosince beru Ad citalec, napsala mi je obvodní kvůli tomu, že jsem v noci nemohla spát a zároveň asi dva týdny před tím, než mi je predepsala jsem začala mít uzkosti asi :nevim: no ale po nějaké době jsem opravdu mohla zase spát, jenže párkrát jsem už jeden den ad vynechala a nevím čím to je, ale úzkosti se mi vrací a nespavost taky. Strašně mě začal vadit přítel, hledám zbytečné chyby, dělám ze všeho vědu, jsem nervózní a vůbec se necítím dobře mezi ostatnima lidma. Mám jít za dr ať mi změní ad?? Nebo mám zkusit sama dávku navýšit? Ještě dodám, že mi nikdy pořádně nezabrali..

A jakou máš dávku teď?

barabrambora
Kecalka 372 příspěvků 08.03.18 18:37

A posouzení stavu a nasazení léků by měl řešit psychiatr a ne obvodní.

Helileli
Závislačka 2772 příspěvků 08.03.18 19:11

AD fungují na základě stabilní hladiny účinné látky. Ta se nejdřív na začátku braní nějakou dobu stabilizuje. Jenže pokud vynechas, přijde výkyv. A ten tě hodí někam úplně jinam a může způsobit ještě horší stavy než před nasazením.
Takže divit se, že nefungují, je jako párkrát vynechat antinu a pak se divit, že jsi těhotná.

Na nějaké své soukromé experimenty s dávkováním zapomeň, to nejsou lentilky, ale psychofarmaka, která ti můžou dost ublížit. Já osobně bych se objednala k psychiatrovi a všechno mu vylíčila včetně toho, že jsi několikrát vynechala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.18 19:20
@barabrambora píše:
A jakou máš dávku teď?

Je to citalec 10a beru jeden prášek denně, zkouším jestli je lepší brát ráno nebo večer a stejně je to stále naprd :?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.03.18 19:21
@Helileli píše:
AD fungují na základě stabilní hladiny účinné látky. Ta se nejdřív na začátku braní nějakou dobu stabilizuje. Jenže pokud vynechas, přijde výkyv. A ten tě hodí někam úplně jinam a může způsobit ještě horší stavy než před nasazením.
Takže divit se, že nefungují, je jako párkrát vynechat antinu a pak se divit, že jsi těhotná.Na nějaké své soukromé experimenty s dávkováním zapomeň, to nejsou lentilky, ale psychofarmaka, která ti můžou dost ublížit. Já osobně bych se objednala k psychiatrovi a všechno mu vylíčila včetně toho, že jsi několikrát vynechala.

Aha, no naposled jsem vynechala tak před týdnem…jo taky mě napadlo že to může být tímto a to bych měla brát tedy prášek i ve stejnou hodinu, že?

dasajur
Kecalka 189 příspěvků 08.03.18 19:51

AD není brufen na bolení hlavy, ovlivňují chemii v mozku. Tím, že jsi občas vynechala, občas vzala ráno a někdy večer, jsi si způsobila, že se ti stavy vrací a buď ráda, že ti není hůř.
Takže přestaň experimentovat, zajdi k obvodní, řekni jí, jak blbneš, poraď se, jak dál a mezitím si najdi psychiatra, který tě nevezme ihned, mají delší objednací lhůty. A pak už to řeš jen s psychiatrem a žádné experimenty bez porady s lékařem.

SlecnaSally
Kelišová 6312 příspěvků 08.03.18 19:55

Ty nemáš žádné informace? Každý den ve stejnou dobu a Citalec spis večer. vynechání dávky když ještě nejsi ani zaléčená je hloupost ;)

jenny.fields
Generální žvanilka 24598 příspěvků 08.03.18 20:14

CO psychoterapie?

Sisina_1234
Povídálka 44 příspěvků 08.03.18 20:48

Tohle bys asi neměla řašit moc tady, ale s nějakým odborným doktorem. Obvodní lékařku za něj tedy nepovažuji( nic proti, ale měla tě za někým takovým poslat - to je její primární práce - rozpoznat a doporučit dál) Až Tě uvidí zkušený doktor a řekne Ti, že máš „jen úzkosti“, tak bych zkusila zvolit alternativní léčbu - nebo to s ní kombinovat. Někdy je lepší si chvíli vzít lék, aby ses srovnala, ale zároveň musíš najít příčinu - proč máš úzkosti - to není jen tak samo od sebe. Ale cpát se jako mladá dlouhodobě práškama není úplně dobré řešení…Jo, možná máš málo vit. D, ten to taky způsobuje.
Pomáhá pohyb - cvičení a chůze, potom třeba meduňkový čaj a různé houby a doplňky stravy - ale fakt bych se poradila s někým, kdo se tomu věnuje - třeba na doporučení.
A hlavně, teď už bude svítit sluníčko, tak Ti určo bude líp:-)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.03.18 10:43

@Sisina_1234 děkuji moc, máte pravdu. Vitamin D beru, cvičim pravidelně ale opravdu to začalo jak začala být zima, nikdy sem nic takového neměla :nevim: ale jsou dny, kdy je mi fajn a dny kdy mě je takhle naprd… a jaké houby?

dasajur
Kecalka 189 příspěvků 09.03.18 15:05
@Anonymní píše:
@Sisina_1234 děkuji moc, máte pravdu. Vitamin D beru, cvičim pravidelně ale opravdu to začalo jak začala být zima, nikdy sem nic takového neměla :nevim: ale jsou dny, kdy je mi fajn a dny kdy mě je takhle naprd… a jaké houby?

Řekla bych, ze se myslí houba reishi, ale osobní zkušenosti nemám

Sisina_1234
Povídálka 44 příspěvků 13.03.18 15:12

To je dobře, že je Vám líp - tak vidíte!:-)
medicinální houby jako je reishi, cordyceps nebo chaga - mrkněte se na netu - mají širokospektrální účinek ( zdraví, vitalita, energie, psychika). Určitě bych se ale o užívání poradila s někým, kdo tomu rozumí a prodává je. Je to bezva a přírodní způsob, jak být fit. Sama užívám:-)
Hezké jaro :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama