Reklama

Návrat z nemocnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 22.02.09 11:16
Návrat z nemocnice

Prosím o radu - měla jsem 13-ti měsíčního syna v nemocnici - zvracel a musel být dva dny přivázán k postýlce kvůli kapačkám. Po příchodu domů vše co dosud uměl zapomněl. Nakonec se většina zvyků a návyků obnovila, ale nechce pít - tedy nechce si dát dudlíka ani nic jiného do pusy. Čaj pije z pítka po přemlouvání, občas z hrnečku, ale mám problém s mlékem, které byl naučený pít jenom ráno hned v postýlce, ale teď nepije vůbec. Poradíte prosím?

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.09 13:07

tak mu ho zkus dat taky do hrnecku,a treba az vstane tak ke snidani.. ..dcerka ma ted horecky a nechce jist ani pit,a detska dr nam poradila hrnek(ani to ale nechce)tak jsem taky zoufala jak dlouho to bez piti muze vydrzet:(

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.09 13:09

tak mu ho zkus dat taky do hrnecku,a treba az vstane tak ke snidani.. ..dcerka ma ted horecky a nechce jist ani pit,a detska dr nam poradila hrnek(ani to ale nechce)tak jsem taky zoufala jak dlouho to bez piti muze vydrzet:(

cancerka
Ukecaná baba ;) 1978 příspěvků 22.02.09 13:45

A jinak jí normálně? Pokud jo, tak bych prostě udělala místo pití polévku po:,–(ila ho na klín před sebe a z talíře velkou lžící bych mu zkusila dát. A ať si klidně tu lžíci i drží s tebou.
Pokud to tak půjde, můžete tak pí i to mléko, než se opět naučí pít z hrnečku.
Je ve věku, kdy by měl chtít dělat to co rodiče, takže klidně sněz pár lžic ty a pak on a střídejte se, sice by se to kvůli hygieně a zubům nemělo, ale co už, maximálně si můžeš před tím vyčistit zuby.
Jen si ho dej na klín, až budeš mít jistotu, že jídlo nepálí, přece jenom by to na sebe mohl svrhnout.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 22.02.09 17:08

byla jsi s ním v té nemocnici? Já jsem byla v nemocnici jak s tehdy 3letou dcerou, tak nedávno s 10m mimčem, obě byly na kapačce (teda ta starší byla před víc jak rokem) a přivázané teda nebyly ani jedna. Ale byla jsem s nima.

Jinak souhlas s holkama

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 22.02.09 17:15

Jí normálně, až moc, protože týden nejedl. Mě jde hlavně o to mléko, a to nejí - respektive nepije. Polevky baští dobře.

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 22.02.09 17:17

V nemocnici jsem byla a byl to děs. Byl přivázaný 2 dny bez možnosti si ho pochovat. Nakonec když jsme pohrozili převozem do jiné nemocnice, najednou ho pustili domů, že mu nic není. Nakapali mu 6 litrů - zdá se mi to hodně. Pořád je počůranej i když opravdu moc nepije.

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 22.02.09 20:23

Hvezdi- chudinka malinkej. Přesně v tomto věku jsem byla se starším synem v nemocnici. Přivázaný teda nebyl. Ale je to takový hyperaktivec, takže těch 10 dní na pokoji bylo na budku. Z toho obrovského stresu, co tam zažíval se vzpamatovával docela dlouho. Třeba se přestal koupat ve vaně. Bál se vody strašně. Museli jsme pomalu trpělivě.
On se i ten Váš pomalinku srovná. Nabízej a v klídku. Žádné nucení. Chce to čas.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 22.02.09 20:42
hvezdi píše:
V nemocnici jsem byla a byl to děs. Byl přivázaný 2 dny bez možnosti si ho pochovat. Nakonec když jsme pohrozili převozem do jiné nemocnice, najednou ho pustili domů, že mu nic není. Nakapali mu 6 litrů - zdá se mi to hodně. Pořád je počůranej i když opravdu moc nepije.

to je síla! Kde jste proboha byli? No a na nás teda nějaký přivázání ani nezkoušeli…brrr…a i tak jsem podruhý dělala potíže…

Chce to čas, ono se to časem srovná…

Jitulen
Povídálka 14 příspěvků 23.02.09 22:23

Ahoj, my jsme se vrátili z nemocnice minulý týden. Poslední noc malý taky zvracel - všechno ,mlíčko, co vypil. Sestry mi pak říkali, že tam blinká a kadí půlka dětí…a taky jsme si to přinesli domu. Píďa taky nechtěl vůbec mlíčko a ani vodu moc ne. Druhý den jsem zvracela i já a musím říct, že jsem ho naprosto chápala, proč nic nechce - prostě mu asi bylo blbě. Tak jsem ho nenutila a snažila se mu dávat jídlo, kde je víc vody a přitom jsou dietní. (polívka, rýžová kaše, jablka). Teď už je vše zpět jak bylo. Tak nevím, jestli jsem Ti pomohla, ale držím pěsti, ať už je to OK. Jitulen

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.09 22:31

Po virových gastroenteritidách (zvracecích virózách) by mléko ani pít neměl. Je nějakou dobu porušená schopnost trávit laktózu - mléčný cukr. Takže ho nenuť - tělo si řeklo samo. Když už mléčné výrobky, tak kysané - jogurt, kefír, tam je část laktózy zkvašená. Jana

megee
Kecalka 237 příspěvků 24.02.09 08:49

holky malej mi začal dudlík odmítat asi v 8.měsících po všemožném zkoušení jsem zjistila, že je schopen pít jedině z flašky od jupíka taková ta s tím vytahovacím uzávěrem…z ničeho jiného nepije tak mu z ní dávám i mlíko :D

chce to vyzkoušet všechny možné varianty a uvidíte

při průjmu kdy malej odmítal pít se nám osvědčila injekční stříkačka…jedině tak jsem do něj dostala nějaké tekutiny…byl pozitivní na adenoviry a hrozila nám hospitalizace tak jsem do něj musela dostat co nejvíc tekutin a STŘÍKAČKA fakt pomohla…

hvezdi
Stálice 84 příspěvků 24.02.09 08:53

Děkuju vám všem moc za odpovědi. Filípek je doma už 14 dní a to prý už mléko může. Zatím mu ho nenutím. Pije mi teď z obyčejné pet láhve.
Byli jsme na infekčním ve fakultní nemocnici v Plzni na Borech - tam se před lety opravdu zastavil čas. Bylo to drsný i pro mě natož pro malýho.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >