Navždy sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
AreYouWithMe
Povídálka 15 příspěvků 21.12.16 20:33
Navždy sama?

Ahoj všichni,
nejdříve se představím. Je mi 26 let. Mám práci, která mě baví. Mám kde bydlet. Mám své zájmy. Jsem se svým životem spokojena. Jenže…Jenže je tu to „jenže,“ kvůli kterému vlastně zakládám toto téma. ;)
Jsem, jak se říká, single. Děti nemám a ani je mít nechci. Vážnější typ vztahu jsem nikdy neměla. Když jsem byla mladší, byla jsem plachá, introvertní a toužila po velké lásce. Poslední dvě okolnosti se, dá se říct, nezměnily. A v tom je jádro pudla.
Být sama mi vyhovuje. Povahově jsem samotářský typ, i když s lidmi komunikuji ráda. A když říkám samotář, myslím tím samotář s velkými písmeny a vykřičníkem na konci. :D V životě potřebuji mít svůj řád a nerada se někomu přizpůsobuji. Zkrátka, naučila jsem se žít sama a vůbec nevím, jestli bych dala partnerský vztah, kde se nutně musí přizpůsobovat oba.
Single život by mi vyhovoval, vlastně mi po většinu času vyhovuje, kdyby nebylo toho „jenže.“ Občas, třeba jako teď v předvánočním období, zatoužím po lásce. Milovat a být milována. Jsem sice samotář, ale také jsem romantik. :oops: Netoužím po „kamarádovi s výhodami.“ Sex bez silných citů je pro mě o ničem. Nevím, jestli toho pravého potkám. A když už ho potkám, jestli si ho dokážu pustit do života a každodenní život s ním sdílet.
Takže… Co myslíte, může člověk být plně šťastný bez partnerské lásky, když má spoustu jiných věcí, které ho naplňují? Může vnitřně dospět do stavu, kdy po ní přestane toužit?
Omlouvám se, pokud mé úvahy působí zmateně. Zřejmě proto, že sama v sobě nemám tak zcela jasno. Ráda si přečtu vaše názory, a děkuji předem. A pěkné nadcházející svátky přeji vám všem! :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Modesta
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 21.12.16 20:44

Ty mě připadáš jako ten typ, co neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane. Tak chceš být singl, nebo ne? Jestli ti vadí partnerský život, kup si psa.

hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 21.12.16 20:45

Já myslím, že není dobré být sama. Pokud nechceš děti, tak si najdi partnera, který je také nechce, ale sama nebuď. Kamarádka taky nechtěla děti, partnerovi to řekla, on souhlasil, vzali se s zůstali bez dětí. Už mají 45, tak je mít už nebudou, ale nebylo to, že by nemohli, fakt nechtěli.
S chlapama je to sice někdy těžké, ale znáš to - sdílená radost, dvojnásobná radost, sdílená bolest, poloviční bolest. Najdi si parťáka, taky nějakého introverta a bude ti líp, uvidíš. Určitě nechceš zestárnout sama.

ontar
Ukecaná baba ;) 1553 příspěvků 21.12.16 20:49

Jak to píšeš, tak ve všem ti vyhovět a udělat tě šťastnou dokáže jedině robertek…

Rozinka24
Kecalka 211 příspěvků 21.12.16 20:50

Ahooj, ty jsi jako já :D :) Ne, vážně mi tvoje psaní trochu připomíná mě, resp. moji situaci. Myslím (mluvím za sebe), že čím jsem starší (je mi 25), tím jsem náročnější a tím míň se chci přizpůsobovat. Jenže mi je jasný, že pro vztah musím a nejspíš i budu chtít, když toho někoho budu mít vážně ráda. Takže myslím, že je třeba překonat tu lenost a zavedený režim, trochu ho poupravit a být s někým. Ve stáří by nám fakt mohlo být smutno, nehledě na to, že si netroufnu teď celoživotně (zodpovědně) říct - ne, nechci mít děti, ano, chci být sama. Člověk se věkem trochu mění a na tak zásadní rozhodnutí to už musí cítit jo silně (a z nějakýho důvodu) a ne jen proto, že se mu nechce se přizpůsobovat.. Co myslíš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 20:50

Chlap byl vlk samotář, pak jsme se pomalu dávali dohromady, první rok společného bydlení byl náročný pro oba, ale zvladli jsme to. Nyní máme dvě děti, dosti náročné, ale chlap je šťastný a už by asi neměnil za samotu, i když po ní občas teskní.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 20:51

Určitě by se našel chlap, co nechce děti. Většinou na děti tlačí spíše ženy. Ale žít sama je hrozné. Žila jsem tak hrozně dlouho a skončilo to péčí u psychologa a práškama na deprese

KatieAndLily
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 21.12.16 20:53

Myslím že je to klasický ženský syndrom :D syndrom nevím co chci aneb já chci dítě ale nechci se o něj starat (to je takový klasický příklad)

Samozřejmě to nemyslím zle, každá máme občas slabou chvilku kdy nevíme co chceme :D jen se musíš rozhodnout. Určitě bych začala hledat protože samo to nikdy jen tak nepřijde. Hledej na skupinách s tvým zajmem, uveď jaká si, co hledáš a o co se zajímáš :mrgreen:
Třeba ti bude stačit jen kamarád ale může se z něj vyklubat něco více :P určitě by bylo fajn si najít kamarády se stejnou povahou i zájmy a uvidíš jak to potom budeš cítit :srdce:
Být sama nebo být s někým je rozhodnutí jen tvojí hlavy a udělej to tak, jak to upřímně cítíš :oops:

Sphynx Lady
Kecalka 378 příspěvků 21.12.16 20:55

Myslím, ze někteří lidé jsou šťastní i bez partnera. Ale pokud ti to chybí, tak to zřejmě uplne ty nebudes. Byla jsem trochu jako ty, nerada se prizbusobuji. Pak jsem ve 28 letech potkala toho pravého, sedli jsme si na tolik, ze snad ani zadne neprijemne přizpůsobování nebylo treba. Prostě jsme meli radi stejne veci, stejne zajmy, nazory atd. A hlavně, když se opravdu zamilujes, prizpusobis se rada. :mrgreen: Ja bych tenkrat snad i z mostu skočila. :mrgreen: Až se zamilujes opravdu blaznive, nejake male přizpůsobování nebudeš řešit. :)

Naomina
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 21.12.16 20:55

@AreYouWithMe Pokud nespěcháš s mateřstvím, jsi přesvědčena, že jej ani nechceš, nemáš kde spěchat a nic tě netlačí, nemusíš nic řešit. Já si myslím, že ti do života vstoupí velká láska, taková, u které se přizpůsobíš životu ve dvou a možná zatoužíš i po dítěti a nebo ne… ale to nikdo neví. Užívej si svobody, věřím, myslím si, že sama nezůstaneš, i když si to teď myslíš. Jinak já jsem taky samotářka a jde to i ve vztahu, je to jen o respektu těch dvou.

Šárka91
Kecalka 491 příspěvků 21.12.16 21:11

Jistě že může být člověk šťastný i bez partnerské lásky, a i naopak může být nešťastný s partnerskou láskou. Pokud člověk žije dlouhou dobu bez vztahu, cítí se nejistě a pokud jsi nezažila ani zamilovanost, tak chápu, že to na tebe někdy padá. Myslím si, že budeš toužit pořád po lásce a až najdeš toho pravého a poznáš co je to vzájemně milovat, starosti toho typu, že se nechceš přizpůsobovat velice rychle opadnou a ani nebudeš vědět jak. Přeji, abys byla šťastná, ať už tvůj život bude jakýkoliv :hug:. Ps: jsem na tom jako ty a věř, že stále toužím, zároveň se bojím.

AreYouWithMe
Povídálka 15 příspěvků 21.12.16 21:17

@Naomina Ano, přesně tak to cítím, že nemám kam spěchat a užívám si svobodu a nezávislost. Jen jsem si přiznala, že ten pravý mi chybí. Ten, se kterým zažiji lásku, která hory přenáší. :D Pro něj bych se snad naučila se přizpůsobit. Jen to na mě čas od času dolehne, ta touha po něm. A nebudu ve vztahu s někým, kde opravdová láska není, jen abych někoho měla. V tom mám jasno. Než tohle, ráda zůstanu navždy bez partnera. Jinak mám naštěstí práci, která mě baví a ve které jsem téměř nonstop. Kromě toho se věnuji i jiným věcem, takže na melancholii moc času nezbývá. Až uplynou ty Vánoce, bude to v poho. :mrgreen:

AreYouWithMe
Povídálka 15 příspěvků 21.12.16 21:22

@Šárka91 Díky! :hug: Když nás má láska potkat, tak nás potká a nemine, ať se třeba stavíme na hlavu. :lol: Když ne, dokážeme prožít šťastný život i bez ní.

Ou
Kelišová 6212 příspěvků 21.12.16 21:27

@AreYouWithMe pokud chcete změnit současný stav, je potřeba něco dělat jinak. Bez toho se nic nezmění.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.16 21:54
@ontar píše:
Jak to píšeš, tak ve všem ti vyhovět a udělat tě šťastnou dokáže jedině robertek…
:pankac: :D https://www.aliexpress.com/…0141360.html?… doporucuju ;)
Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >