Názor na jméno Květoslava?

Anonymní
2.6.18 11:10

Názor na jméno Květoslava?

Čaute ženy,
akorát jsem tu viděla mnoho diskuzí ohledně konkrétních jmen. Chtěla jsem se tedy zeptat, co říkáte na jméno Květoslava?
Sama jsem jeho nositelkou a například se mi líbí fakt, že jsem ještě v životě nepotkala člověka blízkého k mému věku, který by měl jméno stejné. :D Což je fajn. :* Takové Nikoly nebo Kateřiny to mají asi horší.. :mrgreen: :mrgreen:

Každopádně se setkávám s negativními ohlasy, když se zmíním, že bych chtěla dceru taktéž tímto neobyčejným a krásným jménem pojmenovat.. A také je fakt, že například oslovení „Květo“ vůbec nemám ráda. Ač jsem na své jméno „Květoslava“ neskutečně pyšná.

Tak nevím.. co myslíte? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4208
2.6.18 11:12

Ahoj! Jedna Květuška s náma chodila na dětské zpívání. Já bych to jméne nedala, ale je to každého věc. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19809
2.6.18 11:14

Znám dvě ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12647
2.6.18 11:18

Znam jednu, osobne se mi to jmeno moc nelibi, ale rozhodne me nijak „nepohorsuje.“ Ja bych na tebe spis koukala blbe, ze chces pojmenovat dceru po sobe, az se snazim velice respektovat jakekoliv rozhodnuti rodicu, dedeni jmen po rodicich povazuji tak trochu za zlocin na diteti :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Doe_Jane
2.6.18 11:19

Je fajn že s tím nemáš problém, znám jednu, ale v důchodovém věku, sama bych to jméno absolutně nikdy nedala a ani bych ho nechtěla, přijde mi strašné

• Citovat
  • Nahlásit
Doe_Jane
2.6.18 11:19
@beruska9 píše:
Znam jednu, osobne se mi to jmeno moc nelibi, ale rozhodne me nijak „nepohorsuje.“ Ja bych na tebe spis koukala blbe, ze chces pojmenovat dceru po sobe, az se snazim velice respektovat jakekoliv rozhodnuti rodicu, dedeni jmen po rodicich povazuji tak trochu za zlocin na diteti :mrgreen:

no to teda, taky to nechápu, je to hlavně šíleně nepraktické

• Citovat
  • Nahlásit
484
2.6.18 11:21

Nedala bych, ale ať si každý pojmenuje dítě podle své volby.

Píšeš, že se ti nelíbí oslovení Květo, ale tak jí v dospělosti bude říkat 99 % lidí. Nebo Květuš, což je ještě horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
2.6.18 11:22

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
2.6.18 11:23

Znám jednu v duchodovem věku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
2.6.18 11:25
@novakova.t píše:
Znám jednu v duchodovem věku

nesmirne se mi libi a je to naprosto vhodne jmeno pro dite! :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3686
2.6.18 11:26
@Anonymní píše: Čaute ženy,
akorát jsem tu viděla mnoho diskuzí ohledně konkrétních jmen. Chtěla jsem se tedy zeptat, co říkáte na jméno Květoslava?
Sama jsem jeho nositelkou a například se mi líbí fakt, že jsem ještě v životě nepotkala člověka blízkého k mému věku, který by měl jméno stejné. :D Což je fajn. :* Takové Nikoly nebo Kateřiny to mají asi horší.. :mrgreen: :mrgreen:

Každopádně se setkávám s negativními ohlasy, když se zmíním, že bych chtěla dceru taktéž tímto neobyčejným a krásným jménem pojmenovat.. A také je fakt, že například oslovení „Květo“ vůbec nemám ráda. Ač jsem na své jméno „Květoslava“ neskutečně pyšná.

Tak nevím.. co myslíte? :think:

Za mě teda jako jméno hrozný :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
2.6.18 11:27
@Doe_Jane píše:
no to teda, taky to nechápu, je to hlavně šíleně nepraktické

libi se mi, kdyz se dite jmenuje po tatovi, mame, babi, dedovi…je to jakysi symbol, prenos na dalsi generaci, jakoby ten clovek zil dal…u nas mame jaroslava a anicku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18422

Mě se absolutně nelíbí a dítěti bych ho nedala ani omylem. Nelíbí se mi žádná podoba toho jména.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@beruska9 :D Vím, jak to myslíš, mám podobný názor, ale v naší rodině se toto jméno dědí po generacích.. A tak mi upřímně přijde líto nenechat to jméno kolovat dál. Navíc já ho mám opravdu ráda. :zed: :)

• Citovat
  • Nahlásit
2025
2.6.18 11:29

Charakteristika

Květoslava je jménem, ze kterého jde cítit vůně květů. Nositelky jména jsou doslova květinové ženy, voňavé a přitažlivé jako neodolatelné květy. Jde o slovanské jméno, které vzniklo překladem původně latinského jména Flora (Florentia).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama