Nebytový prostor jako byt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 08:42
Nebytový prostor jako být

Ahoj, můžete mi, prosím, osvětlit jak je to s bytem, který nebyl skolaudovany jako bytový?

Je mi jasné, zde je asi o sklad nebo prodejnu. Byt je hezký zařízený. Nový. Cena kolem milionu. Případně, sleva ne možná. Přitom klasický byt, totožný, by vyšel na více.

Jak je to, prosím, s kolaudovanin? Lze to, dodatečně? Nebo je, problém s bydlením v těchto prostorách? Byt je na mě - v OV? Případně je možné např.,udělat další okno - to jediné mi tam chybí.

Nemám moc peněz, na hypotéku nedosahnu za jiné byty a podnájmy jsou finančně horší, než hypotéka.

Děkuji, Pavla :kytka:

Reakce:

Janli
Kelišová 6241 příspěvků 14.02.18 08:59

Jestli to chceš kupovat, tak trvej na zkolaudování. Pokud je s tím všechno OK, nebude to problém. Jestli se bude současný majitel cukat, pak je v tom někde zakopaný pes a dej od toho ruce pryč. Komerční prostory se na byty předělávají běžně a není důvod, aby nebyly zkolaudované k bydlení. Není ti ta cena podezřelá? Proč by někdo prodával nový byt levněji než je obvyklé, když je po bytech poptávka, ba přímo hlad?

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2151 příspěvků 14.02.18 09:03

Mám informace pár let staré, něco se mohlo od těch dob změnit, ale před časem jsem pomáhala s prodejem bytů v komplexu, kde některé jednotky taky nemohly být zkolaudované jako byty, protože nesplňovaly jakousi normu denního osvětlení, možná i tvůj případ, když ti tam chybí okno? Nebyly ve standardu vybavené kuchyňskou linkou a pokud ji tam zájemce chtěl, musel včas byt závazně rezervovat, aby se tam během výstavby daly provést nějaké změny ohledně přívodu vody atd. Dále nebyla možnost přihlásit si do takového „bytu“ trvalé bydliště a taky hypotéka na nebytový prostor měla u většiny bank jiné podmínky než na byty. Bylo to prostě primárně zamýšleno na kanceláře nebo podobné využití. Často to fyzické osoby kupovaly na firmu, ale neměl by být problém, abys to koupila normálně do OV. Ohledně toho okna by ses musela informovat na příslušném stavebním úřadě, jestli ti ho tam povolí nebo ne. Rekolaudace na bytový prostor by asi záležela na tom, proč je to vedené jako nebytové a zda by ta příčina šla odstranit.

kuboslavka
Povídálka 38 příspěvků 14.02.18 09:12

Nejdřív zjisti z územního plánu na městském úřadě zda lze udělat změnu užívání na bytovou jednotku. Občas se stává, že předělaný byt se nachází v komplexu, ve kterém nelze byty realizovat. Výška stropů min. 2,5 m, osvětlení poznáš. Kouknout na přístup do domu. Pak už by neměl být zásadní problém.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 09:22

@Janli

Levnější je to +/- 200 tisíc za takový být. Bohužel, nedosahnu na víc, už s tímto budu mít problém.

Zjišťuji, zda půjde kolaudace nebo ne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 09:25

@Michelle_M

V OV to je. Jediné co mě zaráží, je jedno okno. Aspoň dle fotek to tak vypadá. Jinak vše, koupelna, WC a kuchyň je v pořádku. Funkcni. Čekám na informace z RK co a jak dál, kde je problém.

Janli
Kelišová 6241 příspěvků 14.02.18 09:29
@Anonymní píše:
@Janli

Levnější je to +/- 200 tisíc za takový být. Bohužel, nedosahnu na víc, už s tímto budu mít problém.

Zjišťuji, zda půjde kolaudace nebo ne.

Jestli si na to chceš brát hypo, tak to jako byt bude muset být zkolaudované. Na nebytový prostor totiž dostaneš hypo za výrazně horších podmínek nebo by jsi musela mít do zástavy jinou nemovitost.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 14.02.18 10:21
@Anonymní píše:
Ahoj, můžete mi, prosím, osvětlit jak je to s bytem, který nebyl skolaudovany jako bytový?

Je mi jasné, zde je asi o sklad nebo prodejnu. Byt je hezký zařízený. Nový. Cena kolem milionu. Případně, sleva ne možná. Přitom klasický byt, totožný, by vyšel na více.

Jak je to, prosím, s kolaudovanin? Lze to, dodatečně? Nebo je, problém s bydlením v těchto prostorách? Byt je na mě - v OV? Případně je možné např.,udělat další okno - to jediné mi tam chybí.

Nemám moc peněz, na hypotéku nedosahnu za jiné byty a podnájmy jsou finančně horší, než hypotéka.

Děkuji, Pavla :kytka:

To je běžné, většinou jsou jako nebytové prostory nebo ateliéry prodávané byty, které nesplňují nějaké normy. Nejčastěji na světlo - to odpovídá tomu, co píšeš (že bys potřebovala okno navíc). Pohlídej si důvod, někdy to bývá i malé odhlučnění a to už pak není ideální. Jinak bych v tom neviděla problém. Dodatečně zkolaudovat? Pochybuji…Bydlet tam samozřejmě můžeš, takhle to dělá hodně známých.

Ivan PPZ
Kelišová 5696 příspěvků 14.02.18 10:59

Aktuálně nic nebrání bydlení v nebytových prostorech- pokud vám to vyhovuje. Je pravda, že nároky na bytový prostor jsou jiné (nižší). S bankou to neklapne, pokud nebudete mít jinou zástavu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.18 11:54

Tak je to pase. Důvod nezkolaudovani je okno. A pokud toto se bude chtít zrealizovat, tak musí být souhlas všech majitelů bytů. A že jde o velký panelák. Dále je byt vedle vchodu, čili hluk. Okna to samé.

Takže nic. Hledat dál. Ono najít byt okolo milionu tady je nadlicky úkol. :,( Bydlet musím, nemám kde - rozvedli jsme se.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Před přečtením spalte? Tady je 5 knih, které pod stromečkem nechcete najít

Průměrný Čech za rok přečte dvanáct knížek. Pokud by vzal do ruky následující... číst dále >

Daisy Lee zveřejnila detaily veřejné soulože: Budu to dělat s mužem v masce!

Karolína Urbanová alias Daisy Lee sama sebe nazývá nejkontroverznější českou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >