Nechali byste si to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 10:48
Nechali by jste si to?

Ahoj. Anonym proto, že tu mám nějaké známé.
Je mi 19 let (bude mi zanedlouho 20). Otěhotněla jsem s přítelem (22 let). Zatím jen krátce (5+0). On dítě dříve chtěl, ale teď, jak se to dozvěděl, začal couvat. Že jsme prý mladí. Bydlíme spolu půl roku, v podnájmu. Já mám letos po maturitě a v práci jsem ve zkušebce. Přítel má práci stálou, průměrně placenou. Jeho rodina má stejný názor, jako on. Má rodina mě chce maximálně podpořit. Mamka už teď vymýšlí jména :D Vím, že pokud bych zůstala s prckem sama, zvladli bychom to, ale přítel říká, že by mě neopustil. Přítel mě na potrat netlačí, ale vidím, že je z toho celkem nešťastný, ale já miminko opravdu chci. Myslíte, že změní názor po případném utz? Je tu někdo, kdo mě mimčo takhle brzy ve 20ti?
Měli jste podporu od rodiny? Zůstal s vámi přítel, i když si nebyl 100% jistý?
Nechali byste si to na mém místě?
Já mám nejspíš jasno, ale ráda si vyslechnutí i názor někoho jiného.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Kristýna 526
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 16.07.19 10:52

Ja bych si ho určitě nechala.ale je mi líto že přítel se chová takhle ale máš podporu u své rodiny kdyby se cokoliv stalo.ja mám první dítě ve 21letech a další o pět let později s manželem jsme pořád :srdce:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 16.07.19 10:54

Když už se stalo, tak nechala. Přijde mi, že na přítele tlačí jeho rodina. Pokud by u nich měl podporu, asi by se k celé věci stavěl trochu jinak.

arinecka
Kelišová 6769 příspěvků 16.07.19 10:55

Tak v tvém věku je celkem brzy na dítě, ale stalo se, máš podporu rodiny, takže velká výhoda. Přítel to budˇdá, nebo ne, to takhe dopředu nikdo neví :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 10:55

@modravlocka
Ano, také mi to přijde. Jeho měla jeho mamča až chvilku před 30. Ona je jinak strašně hodná, ale tohle se jí nelíbilo :(

hani28
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 16.07.19 10:55

Ja bych si dite nechala. Ty evidentne chces, rikas ze on drive taky chtel. Takze jste se cilene nechranili?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 10:57

@hani28
Ano, cíleně jsme se nechránili teď 4 měsíce. Chtěli jsme mimčo. Ale teď o tom prý hodně přemýšlel a že je brzy, že nás nezabezpečí atd.
Ale já vím, že tu podporu mám velikou, ačkoli na to nechci úplně spoléhat.

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 16.07.19 10:57
@Anonymní píše:
@modravlocka
Ano, také mi to přijde. Jeho měla jeho mamča až chvilku před 30. Ona je jinak strašně hodná, ale tohle se jí nelíbilo :(

No nelíbilo…zkus si o tomto s přítelem promluvit. Protože toto je zrovna jedna z věcí, do které vašim rodičům nepřísluší zasahovat. Za předpokladu, že vás např. nebudou živit, což nepředpokládám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 10:59

@modravlocka
Určitě nás živit nebudou. Přítel práci má. Mně ale moji rodiče budou peníze a věcičky posílat i kdybych nechtěla:). Já byla mamči vymodlené dítě a když zjistila, že jsem těhotná, neustále mi volá, ptá se, jak se mám.. jestli něco nepotřebuji.

Mysticlipstick
Ukecaná baba ;) 1190 příspěvků 16.07.19 11:00

Je ti skoro 20, ne 15. Podporu rodiny máš, spíš nebudeš mít nárok na mateřskou nebo jo? To jestli to dá tvůj přítel tady fakt nikdo neví, ale rodiče ho mají vést k zodpovědnosti a ne že ho očkují že je mladej a bla bla. Rozhodnutí je vždy na tobě.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1487 příspěvků 16.07.19 11:00

Mno tak já bych se předně chránila… Jinak pokud říkal, že děti chce tak to asi nemyslel tak, že teď hned. Nevím zda bych si dítě takto mladá nechala, byla by to otázka okolností. Zejména zda jsem schopná se o dítě postarat, mám kde bydlet, mám na to finance apod, nehledě na to, že bych pro dítě chtěla stabilní rodinu maminka, tatínek spolu. Možná se to ještě u něj změní, těhotenství je takové… že jej spíše prožívá ta matka po porodu se to může změnit až to maličké bude držet v náručí apod. Na druhou stranu péče o dítě zejména v prvních měsících je velmi náročná a může to mít velké důsledky na váš vztah. Což by podle mě ale mělo i kdyby si šla na potrat. Pokud máš podporu rodiny atd tak bych si jej nechala.

Yasmina21
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 16.07.19 11:00

První miminko máme také plánovaně od 21 let. Ve 24 letech druhé a s manželem jsme již přes 8 let. Oba jsme ale děti moc chtěli. Samozřejmě se o ně staráme sami bez finanční pomoci druhých. Miminko bych si určitě nechala. :srdce:

Příspěvek upraven 16.07.19 v 11:04

petula.bir
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 16.07.19 11:01

Odpověděla jsi si sama, miminko chceš, tak si ho nechte. Přítel tě neopustí a kdyby ano, máš podporu v rodině. Myslím, že až uvidí miminko, jak ti roste bříško bude nadšený. Teď je proste vykulený, ze bude mít dítě. Neví co má dělat a jak se chovat a reagovat. Nechala bych mu chvilku čas na přemýšlení :lol:
Já měla miminko ve 21.letech další za 3.roky sice už s ex nejsem ale to by bylo na dlouho. :lol:

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 16.07.19 11:01

To vyřešíte - jasně že je z toho vyděšený a zaplavený pochybnostmi. To neznamená, že to nezvládne překonat.

Máte ideální biologické podmínky - mladí rodiče jsou pro těhotenství a následnou výchovu dítěte jednodušší konstalace, ekonomicky jste v cajku. Fakt pro rodinu nepotřebujete vlastní bydlení. Naopak - dítě bez hypotéky je vždy jednodušší, než s hypotékou a mimino, ani batole vlastní pokoj nepotřebují. Vlastní bydlení je výhodnější řešit až když je prcek ve skolce.

Ale pokud půjdeš na potrat, tak moc nevěřím, že to unesete a zůstanete spolu.

hani28
Ukecaná baba ;) 1418 příspěvků 16.07.19 11:01
@Anonymní píše:
@hani28
Ano, cíleně jsme se nechránili teď 4 měsíce. Chtěli jsme mimčo. Ale teď o tom prý hodně přemýšlel a že je brzy, že nás nezabezpečí atd.
Ale já vím, že tu podporu mám velikou, ačkoli na to nechci úplně spoléhat.

No tak to je dost podraz, kdyz se vlastne snazite a on si to rozmysli, kdyz to vyjde. Treba je to jen sok a az se vzpamatuje tak se zacne i tesit.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama