Necháváte kočku přes víkend doma samotnou?

1
23.7.21 11:36

Necháváte kočku přes víkend doma samotnou

Zdravím všechny chovatele koček :) Mám dotaz. Chceme si s manželem a se synem udělat konečně po covidu hezký prodloužený víkend, ale má to jeden háček. Kočka. Nevíme, zda můžeme nechat kočku přes víkend úplně samotnou, protože jí je jenom 9 měsíců a bude poprvé sama v naší domácnosti, četla jsem, že vydrží sami doma, ale nejsem si jistá…

Jak to řešíte? Uvažuji poprosit moji dlouholetou kamarádku, aby mi jí pohlídala, ale nejsem si jista, zda je to potřeba. Ten náš kocour je totiž nenažraný, a bojím se, že to všechno sežere a pak bude 4 dny o hladu. A u misky s vodou se bojím, aby si nepřevrhl, a pak neměl co pít.

Díky za každý tip a návod :) Přeji hezký den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7591
23.7.21 11:37

Kup dávkovač krmení a problém vyřešeny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13330
23.7.21 11:39

Jestli jedete na čtyři dny, kamarádku bych poprosila.
My kočky (dvě) necháme samotné pouze na nějakých 32-48 hodin.
Na cokoliv delšího poprosím kamarádku nebo kamaráda aby vyměnili vodu, vyčistili záchod a nasypali granule.
Máte vlastně ještě kotě, celkem bych se bála, že se bude samo nudit. :nevim:
Teď byly doma týden samy s těmi návštěvami.

Příspěvek upraven 23.07.21 v 11:40

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32444
23.7.21 11:39

Přes víkend ano, v sobotu jsme ráno odjeli, večer v neděli se vrátili.
4 dny je moc. Není zvyklý, voda se mu zkazí a co záchod, to bude mňamka 8o
Popros kamarádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13330
23.7.21 11:42

Jo a to, kdo se bude o kočku starat při případné nepřítomnosti, jsem měla vyřešené ještě před koupí. A chovatelka se mě i ptala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1266
23.7.21 11:43

Necháváme je doma a obden chodí sestra kontrolovat a dosypat granule ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33779
23.7.21 11:44
@tlapicka5 píše:
Zdravím všechny chovatele koček :) Mám dotaz. Chceme si s manželem a se synem udělat konečně po covidu hezký prodloužený víkend, ale má to jeden háček. Kočka. Nevíme, zda můžeme nechat kočku přes víkend úplně samotnou, protože jí je jenom 9 měsíců a bude poprvé sama v naší domácnosti, četla jsem, že vydrží sami doma, ale nejsem si jistá…

Jak to řešíte? Uvažuji poprosit moji dlouholetou kamarádku, aby mi jí pohlídala, ale nejsem si jista, zda je to potřeba. Ten náš kocour je totiž nenažraný, a bojím se, že to všechno sežere a pak bude 4 dny o hladu. A u misky s vodou se bojím, aby si nepřevrhl, a pak neměl co pít.

Díky za každý tip a návod :) Přeji hezký den

4 dny je moc.
Požádej ségru, ať kažýd den přijde, vyčistí záchod, nasype krmivo, s kočkou si pohraje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.7.21 11:47

Kočka opravdu vydrží. Za 3 roky to vyšlo jen jednou že jsme na 2 noci neměli nikoho kdo by se postaral a vrátili jsme se do nepocurane domácnosti, takže cajk :lol: ale většinou mám někoho, kdo jednou denně přijde a dá kapsicku, zkontroluje že žije a vyčistí záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4291
23.7.21 11:48

Nechavame max 2 dny, na delsi dobu se vzdycky s nekym domluvime. Ted uz je par let nechavame na chate s dedou, ale vim ze nikam nezdrhnou, u takhle mlade kocky bych si to netroufla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.7.21 11:49

@Fiducia většina z nás věřím, že má chovatele jako my - někdo nám ji hodil za plot :nevim:

Ale je fakt že jsem myslela že se jedná o víkend, to kočka zvládne, 4 dny mi přijde už fakt moc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27052
23.7.21 11:53

Pátek odpoledne až neděle vydrží, dýl ne. Bude mít špinavý záchod, granulí tam taky nemůžeš nechat kopec pokud není zvyklý. Aspoň obden by někdo přijít měl, pokud je teda na granulích. Naše jsou na suchém a kapsičky a dýl to nedají a suché ji jen když umírají hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
23.7.21 11:53

Nás teď čeká týdenní dovča, doma máme sedmiměsíčního kocoura. Přečetla jsem x diskuzí, radila se s chovatelkou a máme ho prý nechat doma. Denně za ní bude chodit tchýně, aby mu dala jídlo, vyklidila záchod a pohrála si a ním, bydlí kousek takže to není problém. Prý kočky stěhování stresuje, mám docela obavu je hodně kontaktní, tak uvidíme jak to zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27052
23.7.21 11:59

@Oliverka28 máme to stejně, jedeme na týden a každý den sem přijde uklidit záchod a dát najíst. Za mlada dali klidně i dva týdny, ale kočka je nemocná tak se trošku bojím co za Saigon tu bude, že nám všude načůrá :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
678
23.7.21 12:00

Byla bych za tak dlouhou dobu nervni ne kvuli kocce- ta to nejak da, misek s vodou muze mit vic, zradlo i kdyby sezrala prvni den, tak hlady neumre, nekde nakonec potrebu taky vykona, bok se ji nevyvali. Ale bala bych se, ze domacnost ponici, poshazuje, co pujde, vydela se buhvikde, podrape, pocura, to bych nedala. Lepsi se domluvit s nekym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14646
23.7.21 12:02

Domluv nekoho, kdo tam prijde, vycisti zachod a nakrmi.
Davkovac krmeni je sice fajn (mela jsem pro venkovni kocky), ale ten zachod bude po 4 dnech fakt humus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat