Housenky v popelnici

Anonymní
20.7.21 20:14

Housenky v popelnici

Ahoj, včera se mi objevily v popelnici housenky. Myslím, že tam nakladly vajíčka mouchy nebo nějaký jiný hmyz - kdo s tím máte zkušenosti, jak tomu předejít, aby tam ta vajíčka nekladly?
Jinak jsme na vesnici a popelnici nám vyvazeji jednou za 14 dnů..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
40
20.7.21 20:28
@Anonymní píše:
Ahoj, včera se mi objevily v popelnici housenky. Myslím, že tam nakladly vajíčka mouchy nebo nějaký jiný hmyz - kdo s tím máte zkušenosti, jak tomu předejít, aby tam ta vajíčka nekladly?
Jinak jsme na vesnici a popelnici nám vyvazeji jednou za 14 dnů..

To budou larvy much. Základ je, neházet do popelnice zbytky jídla, zvlášť v létě. Popelnici bych vystříkala vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 20:31
@Roxy ivka píše:
To budou larvy much. Základ je, neházet do popelnice zbytky jídla, zvlášť v létě. Popelnici bych vystříkala vodou.

A kam ty zbytky pak dát? Třeba kosti z masa?

• Citovat
  • Nahlásit
21409
20.7.21 20:36
@Anonymní píše:

Dám to do pytlíku do mrazáku a vyhodím to v den, kdy popelnice vyvážeji. Ale jen kosti, ostatní jídlo dávám sousedce pro slepice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.21 20:41

Taky jsme měli housenky, jen se to hemžilo. popelnici jsme vymyli, vydesinfikovat octem a od té doby taky hlavně v létě dávám zbytky hlavně kostí a odřezky masa, do mrazáku a dobpepelnice až večer před vývozem. a jinak vše co vyhazují tak do pytlíku a zavázat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4167
20.7.21 20:43

Tak veškeré rostlinné zbytky určitě kompostovat, kosti třeba ozobat těm slepicím nebo okousat kočkám, pak suché se dají i hodit do kamen, případně už ani v popelnici smrdět nebudou, když na nich moc toho masa nezůstane. Případně ten mrazák, no. A jídla prostě vařit jen tolik, aby se nemuselo vyhazovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
20.7.21 20:48
@Anonymní píše:

Ano, jak tady píšou přede mnou, do mrazáku a dát do popelnice až večer před vývozem. Také to tak dělám. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
20.7.21 21:04
@Anonymní píše:

Mrazák. Nebo ideálně kompost co jde a mít žádný zbytky jídel. Jinak ti tam ty muchy budou vždycky ty vajíčka klást a budeš tam mít ty larvy.

A na čištění popelnice doporučuji ocet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1946
20.7.21 21:07

My to teda tu a tam vystrikame Biolitem no. Vse, co jde, kompostujem, ale stejne se obcas objevej. Taky jsme si objednali tydenni svoz, nez to obec nabidla vsem, tak jsme doplaceli jako mistni podnikatele (pro ty byla sluzba tydenni).

Je to blby, no :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 21:08

Děkuji za rady! Příští týden nam vyvezou popelnici, tak pak ji vystrikam vodou a octem a případné zbytky tedy budu dávat na mrazák. Ještě mě napadlo, že je mohou lákat pleny s exkrementy od miminka, vzdy do ještě balím do sáčku, je to tak dostačující? Protože to do mrazáku dát nehodlám.

• Citovat
  • Nahlásit
991
20.7.21 21:11

My je tam taky mame. Jsou to larvy od much. Neresime to nijak. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.21 21:41

V mrazáku skladovat zbytky? To mi připadá jednak nechutné a druhak, to abych měla asi tak tři mrazáky. Věčně bojuju s místem. :nevim: Bohužel jsem to taky dnes objevila, prostě popelnici budeme muset vymýt horkou vodou se savem. :think: Ale to se v létě musí asi stávat všude, když je tolik hmyzu, nebo je to letos nějaký extrém? Nikdy dřív jsem se s tím nesetkala. Ale bydlíme první rok ve svém, na sídlišti jsem do popelnic opravdu nenakukovala. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
21409
20.7.21 23:10
@Anonymní píše:
V mrazáku skladovat zbytky? To mi připadá jednak nechutné a druhak, to abych měla asi tak tři mrazáky. Věčně bojuju s místem. :nevim: Bohužel jsem to taky dnes objevila, prostě popelnici budeme muset vymýt horkou vodou se savem. :think: Ale to se v létě musí asi stávat všude, když je tolik hmyzu, nebo je to letos nějaký extrém? Nikdy dřív jsem se s tím nesetkala. Ale bydlíme první rok ve svém, na sídlišti jsem do popelnic opravdu nenakukovala. :nevim:

Co je na tom nechutnýho? Ty necháváš jídlo zkazit než ho vyhazuješ? To nechutný je… A za 14 dní naplníš nesnědeným jídlem 3 mrazáky? To je děsivý… 8o. Já mám v mrazáku minikyblík, v něm igelitový pytlík. Do toho dávám zbytky, podotýkám nezkažený a jednou týdně to dám sousedce. Je toho tak litr a půl. To mi místo opravdu nezabere a kostí za ten týden dám taky malej pytlík. Asi bys měla přehodnotit svůj přístup k potravinám. Vymývání popelnice ti je k ničemu, masařky a bzučivky nakladou vajíčka téměř okamžitě a druhý den tam jsou červi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9054
21.7.21 05:32
@Anonymní píše:
V mrazáku skladovat zbytky? To mi připadá jednak nechutné a druhak, to abych měla asi tak tři mrazáky. Věčně bojuju s místem. :nevim: Bohužel jsem to taky dnes objevila, prostě popelnici budeme muset vymýt horkou vodou se savem. :think: Ale to se v létě musí asi stávat všude, když je tolik hmyzu, nebo je to letos nějaký extrém? Nikdy dřív jsem se s tím nesetkala. Ale bydlíme první rok ve svém, na sídlišti jsem do popelnic opravdu nenakukovala. :nevim:

A to fakt? To tak šíleně plytvate jídlem? To mě úplně děsí. I když je pravda, že někteří neumí vůbec s jídlem hospodařit a vyhazují jej obrovské množství. Viz třeba studie co dělala tady Mendelova univerzita s rozborem složení odpadů. Jinak do toho mrazáku dáš zbytek zrovna po dojedeni. Nedáváš tam týden odlezely pytel s odpadem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10067
21.7.21 16:42

Popelnice je k odhazování odpadu a ano, mouchy tam nakladou vajíčka. A do plenek s hovínkem taky. To je prostě příroda. Opravdu by mě nenapadlo vymývat popelnici, když do ní pak zase vyhodím další odpad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat