Bázlivé kotě

Anonymní
22.7.21 18:06

Bázlivé kotě

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho je normální, že se kotě v novém prostředí bojí. Máme sibiřského kocourka, je a námi už tři týdny a stále se schovává a bojí. Kamarádka říkala, že to není normální, že se chová jak pouliční kočka. Ale to on není, je od paní z bytu a je to plemeno. Neumí ale ani na záchod, bojí se a prská. Necháváme mu čas, ale už nás to znepokojuje a děti jsou zklamané. Nemáte někdo podobnou zkušenost a nevíte co udekyt, aby se nás přestal bát a nebál se normálně chodit po bytě, na záchod, na jídlo. Celý den ani nejí až v noci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13553
22.7.21 18:09

Kotě máš určitě od množitelky. Koťátka s PP odcházejí od chovatelů socializované a vymazlené.

Kolik je koťátku měsíců?

Budeš ho muset umazlit, často chovat a hladit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
22.7.21 18:12

To je pořád dokola. Viděli jste prostředí, kde kotě vyrůstalo. Viděli jste alespoň matku? Jak se chovalo kotě tam? Pokud tam to bylo hravé, pritulné kotě a u vás se takovou dlouhou dobu bojí, je někde chyba. Hlučné děti třeba nebo cokoli jiného, na co. není zvyklé. Jestli se bál i tam nebo předání proběhlo někde na benzince a vůbec nevíte, jak a kde zilo, tak to se potom zřejmě jedná o nesocializované kotě z množky a to potom good luck.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
22.7.21 18:45
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho je normální, že se kotě v novém prostředí bojí. Máme sibiřského kocourka, je a námi už tři týdny a stále se schovává a bojí. Kamarádka říkala, že to není normální, že se chová jak pouliční kočka. Ale to on není, je od paní z bytu a je to plemeno. Neumí ale ani na záchod, bojí se a prská. Necháváme mu čas, ale už nás to znepokojuje a děti jsou zklamané. Nemáte někdo podobnou zkušenost a nevíte co udekyt, aby se nás přestal bát a nebál se normálně chodit po bytě, na záchod, na jídlo. Celý den ani nejí až v noci.

Vypadá to, že je to mnozka a kotě má dost velké trauma. Těžko radit když podporujes mnozky a chceš pak nějaký rozumný zvíře.

A nejhorší je, navykladat dětem jak úžasná bude kočička a pak nějakou pořídit. Kočka není vec. Je to osobnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 18:52

Koťátko se narodilo prvního května. Byli jsme u paní doma, bál se i tam, ale dala nám ho do ruky a to se nechal. Moc se mu to ale nelíbilo, ale to nám bylo vysvětleno, že nás je hodně a že nás nezná. Bylo nám doporučeno, že mu. máme dát čas, nevnucovat se a že si za pár dní zvykne. Děláme to podle instrukcí, ale žádná změna.

• Citovat
  • Nahlásit
1226
22.7.21 18:52

Nedávno jsme pořizovali britského kocourka. Byli jsme se na něj i kouknout v jakém prostředí, žije jak reaguje a podobně. Domů jsme si přivezli naprosto vymazlené koťátko, naučené na záchod a na pevnou stravu. To jste se na to kotě nebyli kouknout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9130
22.7.21 19:04
@Anonymní píše:
Koťátko se narodilo prvního května. Byli jsme u paní doma, bál se i tam, ale dala nám ho do ruky a to se nechal. Moc se mu to ale nelíbilo, ale to nám bylo vysvětleno, že nás je hodně a že nás nezná. Bylo nám doporučeno, že mu. máme dát čas, nevnucovat se a že si za pár dní zvykne. Děláme to podle instrukcí, ale žádná změna.

No ideálně mělo být ještě měsíc u matky. Vzali jste si až moc velké miminko a vůbec jste to neřešili. „Chovatelka“ není vůbec žádná chovatelka, ale buď mnozka a nebo jen rozdává toulavá koťata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13553
22.7.21 19:07
@Anonymní píše:
Koťátko se narodilo prvního května. Byli jsme u paní doma, bál se i tam, ale dala nám ho do ruky a to se nechal. Moc se mu to ale nelíbilo, ale to nám bylo vysvětleno, že nás je hodně a že nás nezná. Bylo nám doporučeno, že mu. máme dát čas, nevnucovat se a že si za pár dní zvykne. Děláme to podle instrukcí, ale žádná změna.

Pokud kotě nemá PP, tak není sibiřské. Jak paní tvrdila. A koťátko mělo být ještě u maminky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2180
22.7.21 19:16
@Anonymní píše:

Koupili jste si ne hračku, aby jste byli zklamaní, ale živého tvora. Asi už je teď jedno, odkud pochází, ale bude potřebovat péči, lásku a trpělivost. Zavázali jste se k tomu, tím, že jste si ho vzali k sobě. Možná příliš očekávání?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2630
22.7.21 19:17
@Anonymní píše:

Podle vyhlášky o stanovení podmínek při chovu psů a koček se kotě nesmí odstavit dříve než v 84 dnech. Takže s PP určitě nebude, že?
Smiř se s tím, že sis pořídila nesocializované kotě od množitele a ne čistokrevné kvalitní zvíře. A doufej, že bázlivost je jediná „vada“, kterou kotě má. Taky se můžou projevit různé zdravotní potíže.
Příště se raději poradit před koupí zvířete, ne až po ní.
Takový minimální základ je tady: https://www.svscr.cz/…es-internet/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1988
22.7.21 19:18

Zakonna lhuta pro odber kotat je dvanact tydnu.
Vic ti k tomu nereknu, napadaj me jen sproste slova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24620
22.7.21 19:32

Tady je něco špatně. My teď máme přivandrovalé malé kotě, jestli mělo na začátku nějakých 10 týdnů? Pochází kdoví odkud a je to raketa, bez bázně a hany žere ocásek domácímu, 6× těžšímu kocourovi, žere nás, žere hračky, loví, skáče, ale chodí se i mazlit ve světlých chvilkách.
Babička má třeba takovou bázlivější micku, ale jen se schovává před neznámými zvuky nebo lidmi a očumuje pěkně z úkrytu, za „svými“ si dojde pro pomazlení.
Kotě je od přírody zvědavé a dovádivé… Řešení - kotě bych vrátila. Tohle fakt není normální chování (jo, může se ze začátku bát, ale ne takhle a ne tak dlouho, po třech dnech už by mělo řádit). Řešení číslo dva - pořídit mu kámoše, pečlivě vybírat. Asociál z něj zřejmě bude napořád, ale aspoň bude mít kamaráda kočičího a vy budete mít i jednu normální kočku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
22.7.21 19:44
@Anonymní píše:

Vzali jste si očividně kotě s množírny, takže nemáte žádného sibiřského kocourka, ale nějakou směsku. Kotě není evidentně vůbec socializované. Pouliční kočka se u nás naučila na záchodek okamžitě hned první den, takže srovnávat to, je dost mimo. A že jsou děti zklamané, tak na to snad nejde říct nic slušného…

Každopádně k věci. My máme adoptovaného kocoura, pravděpodobně původně taky z nějaké množírny. Předchozí majitel ho už nechtěl, protože bylo evidentní, že kocour nebude mazlivý :zed: byl velmi bázlivý, ale čistotný. Když jsem ho přivezla, tak byl taky 2-3 týdny zalezlý pod gaučem a vylezl jen v noci na granule a záchod. Dávala jsem mu čas…ale vůbec se to nelepšilo. Takže jsem chudáka vyndala. Zatarasila jsem mu cestu pod gauč a vlastně donutila fungovat venku. Dostal obrovské škrabadlo, kam si mohl vylézt a nikdo na něj nemohl. Takže tam vegetil dalších pár týdnů a postupně si zvykal na přítomnost, později i dotyky. Asi po roce se až nechal opravdu pohladit a né „tiše trpěl“. Momentálně je u nás cca 3 roky a už funguje víceméně normálně, pokud jsem doma já. Manžela akorát toleruje. Když přijde návštěva, tak kocour není k nalezení.

Takže ano zlepší se to, ale bude to trvat opravdu dlouho, chce to hodně trpělivosti. Udělejte mu škrabadlo, kde se může schovat a nikdo na něj nebude moci. Trpělivě ho zkuste lákat na hračky a pamlsky, ale nenutit… buďte u něj, ať si zvykne na vaši přítomnost, ale nedotýkat se, netahat ho. Můžete zkusit koupit hračky s catnip (šanta kočičí), některé kočky na to reagují, některé ne. Dobré zkušenosti mám i se sprejem a difuzérem do zásuvky Feliway - jsou to feromony a melo by to fungovat proti stresu.

A k tomu záchodku, prodejce ti neřekl na co je kotě zvyklé? Nemáš třeba jen podestýlku, kterou nezná? Nebo jiný záchodek (otevřený/zavřený)?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
22.7.21 19:51

Já nechápu, jak v dnešní době dokáže být ještě někdo tak „chytrej“ a pořídit si kotě od množky. Kotě je malé, ze zákona mělo jít do domova až 1.8., fakt super. A díky takovým chytračkám pak spousta koťat někde trpí. Doufám, že jsi na sebe pyšná. A víš co? Tobě to přeju. Kotěte je mi moc líto. Kvůli prachům zbytečně trpí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
22.7.21 20:39

Původně jsem myslel, že si budu sedět na rukách, ale nedá mi to. Pokusím se názor vyjádřit co nejvíc v klidu i když to ve mně vře. Obecně nemám nic proti tomu, když si někdo pořídí kotě bez pp. Je to každého věc a nemám rád takové ty fanatické výkřiky o množírnách a automatické odsuzování množení bez pp. Chováme kočky s průkazem původu, ale přesto si myslím, že je to každého věc a že vše je o lidech. Ovšem jen za podmínky, že zvířata žijí v dobrém prostředí, mají prvotřídní péči a jsou dodrženy alespoň základní podmínky chovu. Což se tady nestalo. Kotě bylo odstaveno strašně brzy, což je opravdu zvěrstvo. Kotě by mělo být u matky ještě nyní a to minimálně do 1.8. Tohle opravdu nepochopím, je to úplný základ, který jste si měli zjistit. Mám nyní koťata narozena o den dříve, než to vaše a do nových domovů půjdou až v druhé půlce srpna. Navíc u toho vašeho je velká chyba v socializaci. Naprostá většina našich odchovanců je v novém domově doma během pár hodin a vypadají, jak kdyby se tam narodili. Protože je každá kočka jiná, někdy se stane, že je kotě první dny nesvé. Ale zdaleka se nechová takto, jak popusuješ ty a už vůbec ne takovou dobu. To není stres z nového prostředí, to je nesocializované kotě a to je dost průšvih. Musíte urychleně jednat, mazlit, mazlit a mazlit. Zkoušet si hrát s mávátkem apod. A v tomhle stadiu už bohužel na sílu. Pokud to. neuděláte, bude vám žít pod gaučem 15 let. Snažte se mu zamezit schovávat se, musí se naučit fungovat mezi vámi a přestat se bát, ale to už samo nepřijde, musíte mu pomoci. Je určitě fajn nechat kočce možnost se rozkoukat, netlacit na ní, dát jí prostor a čas, ale to není váš případ. Tam nejde o stres z nového prostředí, to už by byl dávno pán domů, ve vašem případě jde o špatnou socializaci a to jen čas sám o sobě nespasí, tak už je potřeba na tom pracovat a zachránit co se dá. A tedy nechápu, že si vezmeš kotě, které máš chvilku v ruce a nechtěla si vědět víc, v dnešní době, kdy se tohle řeší neustále. To zkrátka nepochopím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat