Nechce abych u něj bydlela

Anonymní
29.10.20 13:02

Nechce abych u něj bydlela

Ahoj všichni. Jsme s přítelem necelý rok (10 měsíců). On 32, já 29. Bydlí ve městě, kde pracuje. Polovinu našeho vztahu jsem za ním jezdila 90km, nebo on za mnou. Bývala jsem u něj na víkendy, nebo když jsme měli dovolenou třeba na týden. Teď mám novou práci, kde jsem drtivou většinu času na home office. Takhle jsem si to vybrala, protože jsem si velmi naivně myslela, že mi když tu je možnost taková, pak nabídne ať tam bydlím. Nevadí mi to, ten HO, asi bych si to vybrala i tak. No, nestalo se, dále k němu cestuju a balím si věci vždy na pár dní a pak zpět. Vždy mi elegantně řekne něco jako „doufám, že zůstaneš až do pondělka“. Já tim cestováním a balením trávím tak půl dne každý týden (jezdím autobusem). Už mě to vyčerpávalo, tak jsem mu řekla, že tohle putování mi zabírá dost času i sil. Že chci být s ním, ale tak pořád cestovat nezvládnu. Chápu, že studenti taky takhle jezdí na intr :mrgreen: ale v našem věku..on na to, ať se k němu nastehuju. Tak já pohoda, říkám, že mu samo prispeju na nájem. O pár minut později mi povídá, jak je rád že tu s ním bývám a že jednou se mnou chce i bydlet. Já myslela, že mi to právě nabídl. Asi omyl. Tak vysvětloval mi to, že to myslí tak, že teď u něj mohu být ale že bydlet až v budoucnu, že mě chce poznat a být si jistý. Můj názor na to je, že tím by možná poznal nejvíc. Už někdy před půl rokem začal říkat, jak by rád abychom spolu brzo bydleli a od té doby o tom občas mluvil, z toho plynula moje naivní domněnka, že by to neměl být problém. Nevím teď, jestli vůbec chci v takové situaci setrvat. Nemám tušení, kdy by se to měnilo. Připadá vám to v pohodě?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5198
29.10.20 13:04

Ne nepřipadá mi to v pohodě. Je to dost divný.. Nejlépe se lidi poznají právě společným zitim se vším všudy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5439
29.10.20 13:11

To je tezke posoudit a naopak lehke pripadne prikre odsoudit. Jiste, jste ve veku, kdy uz asi neni treba delat velke tanecky okolo a roky se poznavat. Ale na druhou stranu nevis, co konkretne ma za sebou. I kdyz to takhle natvrdo neni nikomu prijemne slyset, brala bych jako ferove, ze ti uprimne rekl, jak to aktualne citi a vidi, nez to zkusit s velkym stehovanim a opoustenim tveho bytu a zjistit, ze mu/vam to nevyhovuje. Ona i dlouha navsteva je snesitelna i proto, ze je tam dany termin ukonceni. Navic je treba si uvedomit, ze ne kazdy je pruzny v sestehovani a spolubydleni. A nekdo je proste soliter, ktery i kdyz te ma u sebe rad uvita, ze ma cast tydne/mesice svuj prostor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
864
29.10.20 13:15

Nemá manželku? Druhou přítelkyni? Vždycky si sbalíš úplně všechny svoje věci a nenecháváš si tam nic?
Být si jistý čím?
Podle mě pokud s Tebou nechce bydlet teď, kdy by měl být ještě mega zamilovaný, asi se to nezmění. Za mě špatné znamení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
29.10.20 13:20

A co to teda znamená to, „že teď u něj můžeš být, ale bydlet až později“? Že tam vlastně budeš bydlet, ale dál si budeš držet svůj byt? Nebo jak tomu rozumět? Možná si o tom zkuste promluvit konkrétně bez takových mlhavých vyjádření a rádoby taktních náznaků a vyhazovů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
29.10.20 13:22

Tak mu navrhni, ať jezdí on za tebou častěji. Zajímalo by mě, zda má auto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 13:23

@ontarova.stara má za sebou rozchod, s tou bývalou bydlel. Ale problém je, že se to stalo před osmi lety.. nemyslím si právě vůbec, že by byl solitér. Měl deprese že samoty, předtím byl dlouho sám.

• Citovat
  • Nahlásit
23692
29.10.20 13:23

Myslela bych si o tom (a i mu to řekla), že víc než za ten skoro rok se už asi takhle na dálku nepoznáte a že stejně, dokud nebudete žít společně, tak se lidi nepoznají důkladněji. Stejně to nakonec rozlouskne to bydlení.

Já být tebou, tak právě využiju toho homeoffice a domluvila se s ním, že byste to mohli udělat tak, že po dobu toho HO to budete mít jako bydlení na zkoušku ;) Hodit to trochu do srandy, aby on neměl pocit, že je někam tlačenej. Prostě takový bydlení na podmínku.
No a buď to zvládnete nebo nezvládnete. On nebude mít pocit, že když to nedáte, tak tě nemůže vyhodit, páč se nemáš kam vrátit..
No a ty aspoň budeš vědět, že jestli ti ani po tom „zkušebním provozu“ nenabídne bydlení nastálo, tak to asi z dlouhodobýho hlediska nemá smysl a půjdete každý svou cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5477
29.10.20 13:25

Nepřipadá mi to v pohodě, jste spu rok, je tak akorát let aby jste vztah brali vážně, není vám 20.. Takže bych za ním přestala jezdit, ať přijede on za tebou, nebo vymysli jak spolu trávit čas, přestala bych balit věci a cestovat sem tam.. Ono se ukáže jestli mu já tobě záleží nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 13:25

@Freeandwild to mi přesně řekl. Že si chce být jistý, že ho neopustím. Ale to mi přišlo divný úplně, nevidím v tomhle postupu zadnou záruku, že to později bude menší „risk“ jak teď. A moc jsem nevěřila, že to je pravý důvod, ale nevím

• Citovat
  • Nahlásit
23692
29.10.20 13:26
@Anonymní píše:
@ontarova.stara má za sebou rozchod, s tou bývalou bydlel. Ale problém je, že se to stalo před osmi lety.. nemyslím si právě vůbec, že by byl solitér. Měl deprese že samoty, předtím byl dlouho sám.

no tak jestli byl osm let sám, tak si piš, že se naučil sám se sebou žít. A teď se nejspíš bojí, že mu narušíš jeho soukromí, rituály, zajetý systémy. Že ti bude muset uvolnit půlku skříní, že bude muset řešit vlasy v odpadu a já nevim co všechno.
Právě proto mi to „bydlení na zkoušku“ po dobu HO přijde jako docela dobrej kompromis. A snad při té době zjistí, že to s tebou není taková trága ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
632
29.10.20 13:30
@Anonymní píše:
Ahoj všichni. Jsme s přítelem necelý rok (10 měsíců). On 32, já 29. Bydlí ve městě, kde pracuje. Polovinu našeho vztahu jsem za ním jezdila 90km, nebo on za mnou. Bývala jsem u něj na víkendy, nebo když jsme měli dovolenou třeba na týden. Teď mám novou práci, kde jsem drtivou většinu času na home office. Takhle jsem si to vybrala, protože jsem si velmi naivně myslela, že mi když tu je možnost taková, pak nabídne ať tam bydlím. Nevadí mi to, ten HO, asi bych si to vybrala i tak. No, nestalo se, dále k němu cestuju a balím si věci vždy na pár dní a pak zpět. Vždy mi elegantně řekne něco jako „doufám, že zůstaneš až do pondělka“. Já tim cestováním a balením trávím tak půl dne každý týden (jezdím autobusem). Už mě to vyčerpávalo, tak jsem mu řekla, že tohle putování mi zabírá dost času i sil. Že chci být s ním, ale tak pořád cestovat nezvládnu. Chápu, že studenti taky takhle jezdí na intr :mrgreen: ale v našem věku..on na to, ať se k němu nastehuju. Tak já pohoda, říkám, že mu samo prispeju na nájem. O pár minut později mi povídá, jak je rád že tu s ním bývám a že jednou se mnou chce i bydlet. Já myslela, že mi to právě nabídl. Asi omyl. Tak vysvětloval mi to, že to myslí tak, že teď u něj mohu být ale že bydlet až v budoucnu, že mě chce poznat a být si jistý. Můj názor na to je, že tím by možná poznal nejvíc. Už někdy před půl rokem začal říkat, jak by rád abychom spolu brzo bydleli a od té doby o tom občas mluvil, z toho plynula moje naivní domněnka, že by to neměl být problém. Nevím teď, jestli vůbec chci v takové situaci setrvat. Nemám tušení, kdy by se to měnilo. Připadá vám to v pohodě?

Ve 30? Tohle? To mi fakt v pohodě nepřijde :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
234
29.10.20 13:30

A co tedy myslel tím, že u něj teď můžeš být? tak u něj teď pobývej a neodjížděj, po dobu home officu

můj přítel mi dal klíčky od bytu dva týdny po seznámení :nevim: každý za sebou má nějakou minulost a toho druhého poznáš nejlíp tak, že s ním budeš trávit většinu času, každý se doma chová jinak než na rande, právě tam se poznáte nejlíp, podle mě by vám to pomohlo se sblížit, ale je otázka, jestli to on skutečně chce

zeptala bych se ho na přímo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 13:39

@Mar__tanka1983 ne to ne, není 8 let sám, ale před osmi lety žil s tou holkou. Od té doby měl kratší vztahy. A on jak měl ty deprese, že mu to nevychází, tak v tom bytě skoro nebýval, skoro nic tam nemá, chodil tam jen spát a jak to šlo odjížděl ke kamarádům. Jinak bych si právě tohle myslela.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.20 13:43
@Kassy píše:
A co to teda znamená to, „že teď u něj můžeš být, ale bydlet až později“? Že tam vlastně budeš bydlet, ale dál si budeš držet svůj byt? Nebo jak tomu rozumět? Možná si o tom zkuste promluvit konkrétně bez takových mlhavých vyjádření a rádoby taktních náznaků a vyhazovů.

Já tomu právě moc taky nerozumím, ale myslím si, že mu jde o to, že prostě bude vždy nějak cca kdy odjedu a zase přijedu. A to je bohužel to, co mi nevyhovuje.
S mým bytem problém není, bydlím v patře u rodičů, takže to není třeba řešit.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama