Nechce kousat

Anonymni
21.10.08 12:01

Nechce kousat

Ahoj,

prosim o radu. Mam 20-ti mesicni dceru, ktera je od malicka velmi maly jedlik. Taky jeji miry tomu odpovidji :-(.
problem je, ze porad vyzaduje kasovitou stravu, nechce kousat. Kdyz ji dam vetsi kousky, tak to vyplivava nebo se nadavuje. Porad ji nabizim neco do ruky, aby se naucila kousat / pecivo, syr, susenky…/, ale nefunguje to.
Ma nekdo podobny problem? A hlavne radu jak na to jit?
Dekuji.

Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6149
21.10.08 16:10

Doufám, že někdo radu má, protože řeším to samé s tím rozdílem, že piškot nebo sušenku sní, ale co je na lžičce nebo vidličce, tak to nemám šanci…
Jinak by Matýsek jedl celkem pěkně, jogurty, přesnídávky, kaše, prostě to, co nemusí kousat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
21.10.08 21:59

Přidávám se k zoufalkám. Mám roční dcerku a pevnou stravu vůbec nepapá, kromě piškot. Vůbec si nevím rady a dnes nám už zhořel mixer. Mixovat na kaši musim i příkrmy pro 9.měs. prcky.Poraďte prosím 8O :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8793
22.10.08 00:08

nebolí je zoubky? (tedy dásně :lol: )
zkusila bych banán namačkaný vidličkou - na malé kousíčky ne na kaši, u nás to zabralo…
křupky (ty ze zdravé výživy) a křehký chlebíček
nemixuju nijak často - malý se bojí mixéru, tak teď asi toleruje i malé kousky aby to nemusel poslouchat. Jinak taky jsem mu v osmi měsících dávala skleničky pro šestý měsíc… Ale nijak mě to netrápilo… prostě jsem počkala. Musí se to naučit pomalu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
22.10.08 08:34

Jiná rada než vydržet asi není … nebo pomalinku prřostě míň a míň mixovat.

Jája teda ne že by něco jedl, ale když už začal s příkrmy, tak jsem mu nikdy nic nemixovala, max rozmačkala vidličkou.
Taky má rád brambory a ty mu musím nechat na kusy aby si je pěkně napichoval.
Zkusila bych ještě nějaký moooc pěkný příbor a talířek … třeba by se dali oblbnout???

mmch jinak jára mi zas nejí jogurty s ovocem … naštěstí teda vyplivne jen to ovoce. Nevím proč, ale to prostě nejí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
4289
24.10.08 15:24

Mě se Vojta naučil kousat na návštěvě, kde měli na stole strašně nezdravé dost slané křupky s příchutí klobásy. Prcek si vzal křupku, celou si ji nacpal do pusy a rozkousal, čekala jsem ,že se bude dávit, ale kdepak vzal další a další… Prostě co mu chutná to baští a kouše. S obědem, ale máme problémy dosud, pokud má kousky v řidším základu, tak se dáví.Ale je to o 100% lepší.Teď je mu 18 měsíců a zvládne jablko, kus brambory, dokonce mi v nestřeženém okamžiku sebral oříšek a rozkousal ho.Prostě mu to bude trvat dýl ale určitě se to naučí. Neznám nikoho, kdo by v dospělosti nekousal :lol: Chce to pořád nabízet něco ke kousání, ikdyž se bude občas ještě dávit, tak se to časem naučí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
31.10.08 17:37

Také se přidávám k těm co jim děti nechtějí kousat. Mám 13měsíčního chlapečka. Jí jen jídlo ze skleniček a to jen od Hippu, kde jsou kousky extra měkké a může je hned spolknout. Se vším jiným se dáví. A ještě máme jeden problém, on se chce nechat zá:,–(ně jen krmit, když mu dám něco do ruky, jen to rozžmoulá, do pusy si nestrčí nic 8O Zkoušela jsem dát ten banán, co tu nějaká mamča radila, ale ten jen má na jazyku, už blinká :? Přitom ty příkrmy, kašičky, přesnídávky jí ukázkově. V roce měl 12kg. Takže hlady rozhodně netrpí, jen to kousání…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
31.10.08 17:50

Ahojda
tak ten problém znám.
My jsme ho teda nakonec překonali. Přesně jak píšete - jak našla v něčem kousek (v bramborové kaši např......), plivala to. Když byla menší, začla se i kuckat a podobně.

No a vyřešilo se to nakonec vlastně podobně jako u auraory.
Prostě jsem jí strčila nejdřív perníčky Ruměnky (teď už se teda myslím nedělají), a ty jí začly chutnat natolik, že je začla žužlat. To odstartovalo chuť kousat.
Potom takové ty … nevím jak to popsat, něco jako křupky, ale jsou slané a z kukuřičné mouky a s příchutí slaniny. Taky jo. Byly žužlací.
Na zdravé-nezdravé jsem se přitom vykašlala.

Chce to zkoušet a vydržet. Ono je to fakt o nervy, když to dítě něco odmítá (včera jsem řešila že my zase nechcem léky, a řeším to ještě i dnes a ještě asi dlouho budu!!! :twisted: :twisted: ) - ale prostě chce to čas.
VŠICHNI nakonec začnou kousat.

zkoušej cokoli - šunku, salámky, sladké věci, oplatky (tatranky jsou dobře žužlací), zkus jí dát ožužlat vařený kus masa, u nás zabíralo i koupené grilované kuře (nejdřív jsem teda zkontrolovala maso u kosti, jestli je fakt propečené), protože bylo krásně ochucené a to ona mohla. A taky banán.
To má každé dítě jinak. Ale některé děti s tím opravdu zlobí, to je jasná věc.

Na vysloveně kusy třeba v omáčce, to si zvykala hůř. ale nakonec to taky přijala. S jídlem zlobí trochu dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
678
9.10.13 12:46

Zkouším obnovit starou diskuzi. Mám 17m chlapečka, který má 5 předních zubů a 1 stoličku. Tudíž na kousán¨í jen 1 zub. Odmítá má úplně chleba, brambory-vším se hned nadavuje a kucká. Už jsem z toho docela nešťastná. Ale rýže mu bůbec problémy nedělá ani písmenka-těstoviny. Máte taky někdo tento problém? Váží mi jen 10 kg,4 denně kadí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
5.11.14 11:59

Ahojky mam 22mesicniho chlapecka.jedl a kousal vsecko uplne krasne a najednou ze dne na den vse plive, jen to jakoby okusi do pusy a hned s tim pryc, vubec to nechapu co se to s nim deeje.od zacatku jsme s kousanim nikdy problem nemely a najednou tohle a kdyz se mi uz podari neco dostat do pusy tak se mu hned nadavuje jakoby to chtel polykat cele bez pokousani takze uz druhy den jsme na tekute strave a doufam ze ho to snad prejde, i tak je docela maly jedlik v 1,5roce mel jen 9,5kg. jedine co me napada ze ho boli dasne nemame jeste 5tky stolicky jinak ctvreky vsechny i spicaky. prosim poradte mate s tim nektera zkusenost???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama