Nechce lék :(

405
5.3.06 20:12

Nechce lék :(

Ahoj všem, dostali jsme včera antibiotika sirup a malý je napřed jedl, ale teď nechce, ať ho přemlouvám či pokouším se uplácet apod. :cry:
Nemáte prosím nějaký nápad, jak to řešit?
Díky moc

Hana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

200
5.3.06 20:41

Jooo, Hani,
tak tohle dobře znám. Jediné, co malé chutná je Nurofen. Se vším ostatním máme stejný problém. Občas zabere přimíchat to do čaje. Jinak fakt nevím - také si nechám poradit.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
5.3.06 21:05

Ahojky,

my měli problém s Paralenem SUS a přimíchala jsem ho do ovocné přesnídávky, když bylo nejhůř…

Peťula + Pavlík 9měs

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3301
5.3.06 21:54

Ahoj Hani, tak s tím mám taky bohaté zkušenosti, nám totiž nechutná nic a dobrovolně nesní absolutně nic, naštěstí léky neužívá moc často:-)…jediné řešení je nabrat si to do stříkačky, dítě chytnout, třeba svázat plínkou, nebo přidržet a šupnout mu to do pusy a honem dát zapít, aby to spolkl…je to sice drastické, asi se to neobejde bez řevu, ale u ATB to jinak nevyřešíš, ty se brát musí. Nezkoušela bych to do něčeho přimíchat, protože to stejně odhalí a pak nevíš, kolik už toho snědl a kolik ne…Přeju hodně zdaru, pevné nervy a brzké uzdravení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
847
5.3.06 22:09

Bohuzel, je to drsny, ale u nas plati jedine nasili. Manzel je z toho uplne psychicky vyrizenej a tudiz mi moc nepomuze. Chce to poradne chytnout a strikackou vpravit do ust. JInak to mnozstvi nemas pod kontrolou.

Zdrave deticky preje Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29
5.3.06 22:14

Ahoj Hani,
máme toto čerstvě za sebou :lol: . Z počátku bez problému, ale po pár dnech se malý šprajcnul a umanul si, že prostě bude léčbu bojkotovat. Jelikož je u ATB nutno dodržet pravidelné dávkování a není moc času na různá vyjednávání :) , museli jsme zapojit tatínka. Není to příjemný, ale je to rychlovka. Taťka podrží, hlavně ruce a ty mu to stříkni do papulky - použili jsme dávkovací trubičku z balení Nurofenu - hlavně ne moc prudce, aby mu nezaskočilo. Pak zapít a na pár hodin zas klid :lol: Brzy se uzdravte a ať to zvládnete. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
5.3.06 22:15

Ahoj. Tak u nás to bylo to samé.Malý měl bronchitidu amusel jíst několik léků, nechutnal mu ani jeden, prostě zavřel pusu na zámek a konec…Kdyz jsem mu to do něčeho přimíchala, tak to hned poznal a pak jsem nevěděla, kolik toho snědl, takže to bych nedělala. My jsme nakonec skončili taky na stříkačce. Jinak to nešlo. Prostě pořádně chytit, našpulit mu pusinku, vsunout rychle stříkačku a šup tam s lékem. Nakonec si na to zvyknul. Tak přeji rychlé uzdravení.Verča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
375
5.3.06 22:29

Ahoj,
u nás zafungovala stíkačka a odmena. Natáhla jsem ATB do stříkačky a do druhé nějakej džusík (Matej jinak pije jen vodu, tak to pro něj bylo lákadlo :-)) a za odměnu slíbila kolečko (což byl čokoládovej piškot). Sám si ty stříkačky vzal do ruky a aplikoval do pusy. Přišlo mu to děsne bezva :-)) Sice mu to hooodne nechutnalo a pokaždý se tvářil, že bude zvracet, ale zafungovalo to :-).

KOlikrát běhal po bytě čtvrt hodiny, než si to dal. Jo a ještě k tomu 5× denne bral hnusnej sirup, tak to fakt bylo přepiškotováno. ale naštěstí si zase odvyk :-)

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
5.3.06 22:47

Díky moc za rady, zkusím tu stříkačku
H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.3.06 22:47

Tak to já mám ještě jeden fígl.Zamíchat ATB do studeného (nejlépe právě vytaženého z lednice) pribináčka nebo přesnídávky.Stačí malinko a v tom studeném to nepoznají:-)

• Nahlásit
  • Citovat
233
20.5.06 17:34

A co když křičí jak na lesy? Vždyť se může zalknout ne?Už se nám to stalo, řvala a vdechla to tak že jí sípalo na plicích. Taky s tím bojuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
20.5.06 20:10

U nás to byl se stříkačkou hysterák a nakonec zabrala troška tvarohu s džemem (běžně jí jen bílý tvaroh neo jogurt) a do toho lék. To bylo v pohodě.
Držím palce
H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
22.5.06 13:18

Taky jsem nedávno stála před tímto problémem, nabízela , žadonila, vlichocovala se, aby malý snědl lžičku „sirupku“(Mucosolvanu). Udělal to jednou, protože netušil, co to bude a pak NIC. Potíž vyřešil můj muž, který rozhodně řekl, že Jakub žádný „sirup“ NEDOSTANE a pochutná si na něm máma nebo táta. Upíraní pomohlo, ještě chvíli sjme hráli, že lžičku dotane do pusy tatínek, že Kubiko ji nesmí a bylo to. Od té doby platilo nabízení léku komukoli, skvěle se hodil i arzenál plyšáků, jen ne malému pacientovi. Ten si pak, ale opravdu jen s „nevolí“ rosičů ochotně vzal hnusný Mucosolvan. Jsem jenom zvědavá, jestli to pomůže někdy příště, nebo budeme muset vymyslet novou fintu.

Veru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
379
22.5.06 13:24

já dávála léky taky do jídla-třeba antibiotika do jogurtu.Ondra nesnášel ten pach.takhle jsem ho přelstila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
233
22.5.06 13:47

Jo, nabízení znám, plyšákům i sousedům jsem vyzkoušela. Nanic.Slibovala lentilky, čokoládu a ona mi řekla že je radši nechce.A to má 21/4 roku. Do toho jogurtu do vyzkouším ale mám obavy že to vyslídí všude!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama