Nechce mi udělat Hamiltona

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terez205
Nováček 6 příspěvků 16.06.19 12:10
Nechce mi udělat Hamiltona

Ahoj holky :srdce: jsem 41 tt a doktor mi nechce udělat Hamiltonuv hmat. Chodím na kontroly k milosrdnym bratřím v Brně a je tam jeden starší lékař, který je pro mě chodící arogance. Měla jsem kontrolu o víkendu, kdy měl službu jiný pan doktor a ten mi řekl ze by mi ho příště klidně udelal, ale ze tu nebude. Přístup proste sto a jedna. Muj ošetřující lékař mi ho odmítl udělat ze tam mimi nebude vecne. To je sice pravda, ale když je hamilton na vlastní zadost? Jsem prvorodicka, nikdy jsem nic podobného neřešila, tak nevím jak se zachovat. Změna ošetřujícího lékaře nebo si na něm proste zkusit trvat? I když pochybuji, ze i kdybych se postavila na hlavu ze by mi ho udělal. Nevím proč u nej je to nemožné a jinde by to šlo. Už jsem zoufalá, začínám být i plačtiva a začínám se bát porodu a to jsem se dřív nebala. Bojím se, protože mala je větší. A každý den co tam je mi ubírá na psychické pohode. Co mám dělat? Nechci si to tam nějak rozházet, když tam budu rodit… Budu vděčná za každý rozumný komentář či radu. Děkuji Vám moc :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 9301 příspěvků 16.06.19 12:15

Hamilton je fajn, ale jde udělat jen za určitých okolností. Jsi si jistá, že je to právě u tebe? Třeba ten lékař, co ti ho sliboval, si jen myslel, že příště už to půjde :nevim:

M-A
Kecalka 417 příspěvků 16.06.19 12:18

@Terez205 existují i babske rady jak si porod vyvolat, nebo uspisit.. Někdo říká sex, někdo víno, někdo kombinace toho, procházka, něco…
41 tt už by to měla za sebou ráda každá určitě :hug:

berry4
Nadpozemská drbna 28646 příspěvků 16.06.19 12:21

@Terez205 tak zase milion diskusí kvůli svému problému zakládat nemusíš…Každopádně už to celé chápu. K Milošům bych nešla rodit ani za zlaté prase. Tam se vůbec ke všemu staví prapodivně na můj pohled.
Jinak neboj, že se malé nenarodí, i kdyby nebyl, taky jsem rodila 42 tt, malá byla větší, ale to by byla i týden předtím.
Hamilton ti taky nemusí vždy zabrat. Až malé bude chtít jít, tak půjde. Neboj. Přijde to zničehož nic.

Terez205
Nováček 6 příspěvků 16.06.19 12:22

@Janli on mě prohlídl a řekl, ze by mi ho udělal pokud bych chtěla, ale příště, ze se během dne muže rozjet porod.. ale porod nikde zejo :( a příště tam nebude.. ten muj o tom vůbec nechce slyšet a já nevím proč.. celkove je silenej..

Maminanamatersky
Kecalka 495 příspěvků 16.06.19 12:29

Verim, ze uz bys to mela rada za sebou, ale nechapu, proc se upinas k hamiltonovi za kazdou cenu? To taky neni vhodne uplne u kazde tehotne, dost to boli a ve finale to vubec nemusi pomoct, nebo i uskodit.. Vykaslala bych se na honbu za doktory a uzila si mozna poslednich klidných dni. Neboj, naveky tam to dite mit nebudes :P

Mari.G
Kelišová 5548 příspěvků 16.06.19 12:39

@Terez205 Pokud vím, tak Hamilton by se už vůbec neměl dělat. Že ho někteří dělají, je věc druhá. Ale nelze k tomu nikoho nutit. U Miloušů jsou ménězásahoví, pokud potřebujete vyhánět mimčo ještě před termínem přenášení (od 42tt), asi to nebyl dobrý výběr porodnice :). Mně je tento přístup rozhodně bližší, pokud miminko není připravené vylézt na svět, není moc fajn ho nutit. Můžete zkusit jiné metody ne vyvolání porodu. Mně Hamilton nevyřešil nic ani uprostřed porodu.

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10090 příspěvků 16.06.19 12:42

No, zeptej se na zkušenosti těch, kterým Hamiltona udělali ve špatný čas. Takový porod opravdu nechceš. Potrhani, bolesti, atd.atd. Ano, někomu pomůže, ale fakt se musí vědět, kdy.

LuciMik94
Kecalka 106 příspěvků 16.06.19 13:09

Me ho sama primarka nabidla behem poradny v porodnici ve 40tt s tim, ze mala mela uz pres 4kg a porodni cesty byly plne pripravene. Ale i tak jsem se trapila na boxu 12h po nekolika vyvolavacich infuzich na otevirani. Porodila jsem nasledujici den. Jestli ale porodni cesty pripravene nemas, nebo cipek neni takovy, aby do nej mohla prsty skrz hamiltonuv hmat udelat, neudelaji ti ho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 13:19

Hele pokud chces Hamiltona, tak to byl spatny vyber porodnice. U Milousu se jede uplne bezzasahove. I za cenu velkych deti..a i ty se snazi pak protlacit porodnima cestama prirozene…mame zkusenost v rodine, segra takhle rodila u Milousu ve 42tt 4,5kg dite (bez komplikaci to nebylo). Moje mamka tam tez rodila pred 20lety a tez tam prenasela dlouho (a komplikace nebudu psat abych te nedesila) Ja sla po tech zkusenostech rodit do Bohunic a 2× mi udelali bezbolestne!!! Hamiltona na pozadani 3 dny po terminu (byla jsem na prst otevrena) a rodila jsem prirozene uplne vpohode 3,3kg deti. Jestli o Hamiltona moc stojis, tak jdi do jine porodnice. Obilnak ani Bohunice uz neni to co se o nich tradovalo. Da se tam porodit taky uplne vpohode a prirozene, personal je mlady a prijemny (sestinedeli uz trosku min, ale neni to zadna hruza)…alespon ja nemela ani jeden zasah, krom jednoho nastrihu, ke kterymu jsem dala osobne svoleni a jeste se mi omlouvali, ze ho museli udelat. Anonym kvuli rodine.

nirei
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 16.06.19 13:28

Pokud je do dr. Nagy, ten tam bývá v úterý. V pondělí tam bývá dr. Novotná a ve středu se lékaři střídají; naposledy tam byl mladý velmi sympatický ochotný doktor (jméno si nepamatuji).

Já jsem naopak z těch, komu přístup dr. Nagye vyhovuje, Hamiltona bych si udělat nenechala, nicméně není problém zavolat a přeobjednat se z úterý na jiný den ;) Takže pokud o to stojíš, vyzkoušej to ;)

marketak5
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 16.06.19 13:43

Za prvé, Hamiltona bych nechtwla ani omylem, dítě se rozhodne samo a navíc fakt může víc uškodit, třeba ještě nemáš připravené cesty pořádně. Za druhé vnitřním vyšetřením se může zanest infekce, Hamiltonem obzvláště. A za třetí, jestli ho fakt chceš, bez do Bohunic. Tam ho dělají.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.19 14:07

@Terez205 jeste jednou ta anonymni: spousta tu zminuje, ze by vzivote hamiltona nikdy apod. Taky me to rozhoupavalo, kdyz jsem cekala mimco. Ale reknu ti jedno. Vyprdni se na to a dej na svou intuici. Citis, ze chces Hamiltona? Jsi do nej! Ja byla i na manualnim obratu miminka pres bricho a to co jsem cetla na diskuzich by odradilo nejednu otrlou maminku. Pak jsem si otevrela odborne clanky a zjistila, ze to neni zadna hruza. Doktor mel ukon bezboleste hotovy za 10 vterin a bylo. Mohla jsem jit rodit prirozene. Tim chci rict, ze ne vsechno ne tak hrozny jak se nekdy na diskuzich popisuje. Hamilton nepripravene rodicky, bez optani nebo pred terminem je humac, ale pokud je telo pripraveny, jsi po terminu, tak je zakrok zpravidla bezbolestny a vetsinou i uspesny. Takze, jdi za tim, co ti vnitrni hlas rika. Vetsinou je to to spravne rozhodnuti. :kytka:

modravlocka
Ukecaná baba ;) 1281 příspěvků 16.06.19 14:14

8o Ježíš, teda, to jsou zas názory. Já bych 100× raději zkusila Hamiltona, než stále vyčkavat a nechat to dojít k medikamentoznimu vyvolavani. To má rizika mnohem větší a hodně snadno sklouzne k akutnímu císaři. Hamilton udělaný v pravou chvíli (což ten 41.tt bezesporu je) a za dodržení hygienických zásad, fakt neublíží a rozhodně nijak výrazně neboli (já třeba vůbec nevěděla o tom, že už je hotovo, pořád jsem čekala, kdy už to začne bolet a ono nic). Pokud dítě ještě není na porod připraveno, Hamilton ho nevyzene.

V této situaci bych zkusila asi zavolat svému ošetřujícímu gynekologovi, nastínit mu celou situaci a domluvit se s ním, jestli by toho Hamiltona nemohl provést on. :nevim:

K92
Kecalka 363 příspěvků 16.06.19 14:23

To je sice hezké že ho chceš, ale mě ho doktorka také nechtěla udělat. Prostě jsem nebyla připravená. Byl to myslím pátek, skoro týden po termínu. Teda ona by to prý možná i zkusila, ale primář jim to v případě, kdy na to tělo není připravené prý zakázal, což je podle mě naprosto správně a byla jsem za takový přístup ráda. No a za tři dny byl malý na světě a přirozeně bez tohoto zákroku. Jsem ráda, že mi ho neudělala, šlo to samo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama