nechce na nocnik

474
22.5.05 07:39

nechce na nocnik

Ahoj holky :D
zkousela jsem po:,–(it jen tak na zkousku malou (10 1/2 mesice) na nocnik a strasne plakala a snazila se dostat z nej dolu. Nevim, jestli to muze byt tim, ze je jeste mala, nebo ze ji tlaci nocnik do zadecku…(hracka do ruky nepomohla :( ) Pokud mate nektera s vasim prckem podobnou zkusenost, prosim podelte se o ni. :)

Doufam, ze me tady nektere neukamenuji, ze je jeste na nocnik brzy :?:
Diky,

Simona&Kristynka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6429
22.5.05 07:59

Neukamenují, ale nechápu, proč to zkoušet tak brzy. Zádička opravdu nejsou dostatečně posílená a proč zkoušet něco v době, kdy na to malá prostě nemá tělíčko připraveno - neumí ovládat svěrače.. Takhle se budete akorát příliš dlouho trápit..
Určitě bych akci nočník odložila o pár měsíců..
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907
22.5.05 08:37

Myslím že v tomhle věku je na nočník dost brzy.Malá si ještě neuvědomuje co se po ní chce.Taky bych to odložila. My plánujeme první pokusy na léto ale spíš to vidím až tak listopad prosinec.

Maky a Terinka (13 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1503
22.5.05 09:04

Kačence budou příští týden dva roky a taky posazení na nočník bere jako největší tyranii, jakou si takový človíček dokáže představit. takže nevěš hlavu..doufám, že nejsme sami :cry:
miselline+Kačenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5248
22.5.05 09:13

Ahojky, moje mala taky nechtela nikdy na nocnik, a drive se naucila curat na travicku venku nez na nocniku doma, hlavni je ji do toho nenutit, pomaha taky to kdyzv vidi jine dite na nocniku, a pak treba bude chtit taky, moje dcera zacala curat na travicku v 15 mes. a na nocnik pak za mesic na to. Pomohlo jo kdyz videla jine deti. Leto je na toto zkouseni idealni, tak nezoufej.
Hodne stesticka preje Lucie a Adelka 3roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
474
22.5.05 09:39

diky holky, uz to zkouset nebudeme a vyckame az bude kristy o neco starsi :D

hezky zbytek vikendu,

Simona

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.5.05 09:46

Ahoj,
taky jsem zkoušela posazovat malého před prvním rokem. Úplně zbytečně, protože fakt netušil, co po něm chceš. Začli jsme to zase zkoušet kolem 15. měsíce. A bylo to lepší, protože už sám krásně seděl, začínal tušit, co po něm chceš. Bez plen jsme pak přes den byli od 17 měsíců a na noc byl bez plen už od 22 měsíců. Takže já bych malou nechala ještě tak a opravdu to začala zkoušet až později :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
54
22.5.05 09:49

omlouvám se, ten anonym jsem já :oops: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
22.5.05 10:23

My jsme minulý týden našim holčičkám koupily nočníčky. Nejprve jsme jim je nechali na hraní, byly z nich úplně paf a včera jsem je tam po probuzení zkusila po:,–(it, ale nechtěly, tak jsme toho nechali. Máme je v koupelně a když jim táta chystá vodu do vany, tak si s nima hrajou. Určitě bych to neuspěchala, jako některé mé kamarádky, které začaly už před prvním rokem, nevím, jestli kvůli tomu, že se s tím chlubí ostatním nebo že ušetří pleny.
Martina a kvíďata (15 měsíců)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7799
22.5.05 11:30

I kdyby se ti podařilo udržet ji na nočníku a třeba by se i vyčurala, tak je to jen náhoda. Teď to fakt ještě nemá cenu, počkej ještě půl roku, k tomu, aby dítě čuralo na nočník je potřeba hlavně vyvinutá psychika!!! Že dítě VÍ, že se má vyčurat.
Alenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1774
23.5.05 11:40

Miselin, Lída bude mít 23 měsíců a nočník taky bojkotuje :-) a to je vlastně starší, než tvá Kačenka. Nechávám to koňovi, jen občas nadhodím, že by jako mohla na nočník. Zatím je mi pokaždé odpovědí vcelku rázné NENE…Fyzicky zralá je, už delší dobu. Jenom ten mozeček k tomu ještě nedospěl. Ostatně-má tolik jiné práce, tak nač se zabývat nějakým nočníkem, že :-D
Schopnost udržovat čistotu je lidským bytostem vrozená. Všechny děti se naučí během 18-36 měsíce udržovat čistotu, i kdyby je to nikdo neučil. prostě to odpozorují. V kulturách, kde děti cíleně na nočník neučí se to děti naučí také samy, jinak by zákonitě např. rakouské děti chodily do první třídy v plenkách :-)
Posazovat dítě v 10 měsících na nočník je zbytečnost. Asi tak jako vysvětlovat mu Pithagorovu větu…

elda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
23.5.05 12:10

Já posazuji malého na nočník od té doby co se sám po:,–(il, to je od 7 měsíců a sedí tam úplně spokojeně. Dělám to zatím nepravidelně a než začnete šílet, že ho chci zabít, napíšu, že vůbec nečekám, že bude v roce bez plínek. Dělám to proto, aby věděl, že něco jako nočník existuje a, že se na něm sedí. Mám zkušenost z okolí, že holky, které prošvihly tu správnou dobu ho poprvé po:,–(it, tam to dítě pak nemohly udržet. Dítě se bálo na nočníku sedět, nebo pořád vstávalo a chtělo si s ním hrát.

Můj syn bude mít rok a kdykoli ho po:,–(ím na chvíli na nočník, je v klidu. Když se zvedne(to je kdykoli chce sám vstát), vždycky se dívá, jestli tam něco je. Když ano, zatleskáme a on se raduje, když ne, tak není oslava, ale to je vše. On ví, že tam má něco být, ale pochopitelně (to vím taky) neví jak to tam dát, proto z obsahu neděláme žádnou vědu. Ale hlavní je, že se nebojí na tom nočníku sedět, když na to příjde.

já nesouhlasím s posazováním v roce a půl, ale ani s terorem od půl roku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
23.5.05 14:09

Tak já Vám napíšu , jak to probíhalo u nás. V 8mi měsících jsem neuposlechla moudré rady mojí tchýně, že nočník hned jak si sedne. Koupili jsme ho v 15ti měsících. Zkusmo jsme Lucy párkrát po:,–(ili a ona se vyčůrala. Byla pochválená, ale žádný velký efekt to nemělo. Když ji novota přestala bavit, tak jsem ji nenutila. V 18ti měsících jsem to začala zkoušet zas, ale jen při každém přebalování. Hezky se vyčůrala a jednu dobu, kdy kakala pravidelně, kakala jen na nočník. Tak jsem si myslela, jak nám to pěkně jde. Haha, omyl. Začala kakat jindy a bylo po úspěchu. Tak máma prý, že jí vyhovují ty suché plíny. Že jí nic nenutí. Tak jsem jí pod plínu dala asi 2× kalhotky, aby byla mokrá. Když je pokakala, tak jsem se na to vykašlala. Kdo to má prát. :-) A stejně jí to bylo fuk. Takže jsem ji dál dávala na nočník při přebalování, po probuzení a tak. Asi ve 21 měsících jsem ji párkrát nechala zkusmo bez plíny. To už věděla, že se dělá EE na nočník, ale ještě si sama neřekla a klidně se počůrala. Takže máme pěkně vyčištěný koberec.:-) Tak jsem se na to opět vykašlala a ani jsem jí na ten nočník moc nenutila. A pak ve 23 měsících jsem jí zase začala dávat na nočník pravidelněji a během 4 dnů byla doma bez plíny. Sama si řekla a dokonce si sama svlíkla kalhoty a vyčůrala se. Teď chodíme bez plíny až na výjimky i ven, ale nehoda se občas stane. Spousta zajímavostí a hry. Ale spíš se mi pročůrá přes plínu, protože se hodně napije než že by si neřekla. Jen musím hlídat, aby se vyčůrala před vstupem do metra, obchodu, atd, … Na noc počítám s plínou tak do těch tří let a při denním spaní bývá občas i suchá, ale někdy spí přes 2,5 hodiny a to se mi riskovat nechce. Jednou jsem na plínu zapomněla a byla samozřejmě mokrá. Musím říct, že to u nás proběhlo bez nervů a pláče. Naprosto v pohodě se to naučila a myslím, že je to tím, že dospěla do té správné chvíle bez násilí. Akorát moc ráda sedí na záchodě, nočník je nuda, tak občas chodíme na WC děla kapičky po 5ti minutách.:-)
Myslím, že není kam spěchat. Opravdu to dítě k tomu dospěje samo a ta plína mu začne vadit. Lucy se hned po probuzení dožaduje sundání plíny a bere si kalhotky. Už to umí i sama. Sice bych ušetřila za plíny, kdybych jí začala dávat v těch 8mi měsících, ale těch nervů s tím. Ani náhodou.
A jak píše Elda. V Rakousku si s tím opravdu hlavu nelámou. Nejen, že tam děti starší dvou let nosí plíny, ale taky dudají a nikdo se nad tím nepozastavuje. Mám pocit, že u nás jaksi na všechno moc spěcháme na úkor dětí.
A když je dítě od roka přes noc bez plíny? Za jakou cenu? Že ho máma několikrát za noc po:,–(í na nočník? Já jsem ráda, že konečně v 15ti měsících začala spát celou noc. A že bych jí měla ještě v noci posazovat na nočník? Ne ne na to mám spánek příliš ráda a plína mi v noci opravdu nevadí. :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
23.5.05 18:40

Ahoj Simono a ostatní,
určitě je zbytečné „učení“ na nočník uspěchat…náš malý na jakékoliv pokusy posazení na nočník reagoval hysterickým řevem a prohnutím do oblouku (první pokusy tak kolem 15 měs.), takže jsem to vůbec neřešila…a pak přišel den, kdy se sám od sebe vyčůral do nočníku (a přinesl mi ho)..od té doby (od 17 měs.) se bez problému vyprazdňuje do nočníku (dnes už do záchodu) bez problémů..stejně nenásilně jsme se zbavili i noční plíny..takže holky proč plýtvat energií a časem na něco, co se dítě naučí i bez naší pomoci-stačí jen počkat, až dozraje…
Ahoj Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
208
23.5.05 18:46

Vloudila se chybička..malý chodí na nočník až od 29.měs…takže snad dodáme sílu a povzbudíme i ostatní „čekatele“…ahoj Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama