Desetiletý syn se nechce učit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NLucka
Nováček 8 příspěvků 06.05.19 17:43
Nechce se učit

Ahoj, mám skoro desetiletého syna, který má od první třídy problémy s učením. Ale hloupý není nosí jedničky i na vysvědčení má jedničky. Jakmile se má začít učit připravit se na další den, začne vyjmenovávat důvody proč ne v tom je jak kulomet a skončí to tím, že brečí nevidí neslyší a já s ním stravim celý den a kde je druhý syn a další povinností. Bydlíme s rodiči ti už jsou z toho otrávení a já s manželem bezradná…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 2317 příspěvků 06.05.19 17:48

Tak jestli mu to jde i bez učení a nosí jedničky, tak proč ho doma mordovat? Já jsem se taky začala pořádně učit doma až na VŠ, na základce to šlo úplně samo a na střední mi stačily na učení přestávky ve škole. Ať zabere, až to bude potřeba, ne? :nevim:

Lynette
Echt Kelišová 8611 příspěvků 06.05.19 17:51

Je mu 10 let. Už to není prvňáček a je načase aby pocítil co to je zodpovědnost. řekni mu, že jestli se nechce učit, tak fajn, ale jestli dostane na základě své nedostatečné přípravy do školy špatnou známku tak bude týden bez televize a bez počítače. A nech to na něm. Až přinese domů čtvrtou pětku tak pak se do toho zase vlož. Zeptej se mu jestli mu nevadí že má špatné známky a jestli chce tvou pomoc.
Teď když má jedničky tak jsi jen otravná matka která ho nutí do něčeho zbytečného.

NLucka
Nováček 8 příspěvků 06.05.19 17:51

@klamonožka no zas až tak bez učení mu to nejde připravit se musí, ale ne nijak dramaticky, ale o to tak strašné prožívá :roll:

Lynette
Echt Kelišová 8611 příspěvků 06.05.19 17:54

Pokud použije jako argument to, že už to umí tak není nic jednoduššího než si vzít učebnici a dát mu pár otázek z látky kterou probírají - pokud bude umět, tak ok. Pokud nebude schopen odpovědět, zdůvodnit to, říct k tomu svůj názor, pak by měl sám pocítit nekomfort - většina lidí se necítí dobře když na každou otázku říká jen nevím.

kve-tinka
Kelišová 5013 příspěvků 3 inzeráty 06.05.19 17:54

Me se tak vzteka skoro 6 lety. Ma odklad, musime trenovat logopedii a celkove pamet atd. Co jsou denne tady za histericke sceny, ze nechce a bla bla :roll: a proste mu nevysvetlis, ze to delas pro neho, ne pro sebe :zed:

NLucka
Nováček 8 příspěvků 06.05.19 17:55
@Lynette píše:
Je mu 10 let. Už to není prvňáček a je načase aby pocítil co to je zodpovědnost. řekni mu, že jestli se nechce učit, tak fajn, ale jestli dostane na základě své nedostatečné přípravy do školy špatnou známku tak bude týden bez televize a bez počítače. A nech to na něm. Až přinese domů čtvrtou pětku tak pak se do toho zase vlož. Zeptej se mu jestli mu nevadí že má špatné známky a jestli chce tvou pomoc.
Teď když má jedničky tak jsi jen otravná matka která ho nutí do něčeho zbytečného.

No to už máme za sebou… Opakuje to i jeho třídní, za v páté třídě se už s ním nikdo mazlit nebude… Že už to bude na něm… Ale mě už dochází fantazie a i trpělivost, neustále vysvetluji a vysvětlují…

Alušáček
Závislačka 3670 příspěvků 06.05.19 17:56

@NLucka A kolik toho učení má ve 4 třídě? Stačí napsat úkol, do tašky hodit učebnice na další den a hotovo ne.. ;)

Lynette
Echt Kelišová 8611 příspěvků 06.05.19 17:57

@NLucka Nevysvětluj. Nechej to na něm. Když ho necháš 2 týdny být a nebudeš se o to vůbec starat tak co se stane horšího než že dostane pár pětek?

NLucka
Nováček 8 příspěvků 06.05.19 17:58

@Alušáček přesně a i to je na něj moc

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 52788 příspěvků 06.05.19 18:01

Jako u nás, taky 4.třída :lol:
Milión řečí, koulení očima, ale jde, protože prostě ví, že musí. A už teď ví, že čím déle bude protestovat, tím déle mu to prostě bude trvat.
A to se naučíme každý den…ale je toho moc a prostě občas je to třeba.

Murka
Ukecaná baba ;) 1769 příspěvků 06.05.19 18:02

Když se nechce učit a bojkotuje to, dala bych mu za tenhle přístup zodpovědnost. Ok, pokud budou známky v pořádku, tak bude po tvém. Pokud se známky zhorší, bude po mém. Máme tuhle dohodu s dcerou a funguj.
Starší dcera (11) se doma učí minimálně. Napíše úkol (mají minimálně) a před větší písemkou si látku zopakuje. Dokud budou známky ok, nemám s tím problém. Ale jak přijdou horší známky, půjde to po mém. Na vysvědčení má samé jedničky, v žákajdě sem tam nějakou dvojku. Občas přijde sama od sebe, jestli bych s ní já nebo manžel něco probrali, že to třeba moc nechápe, hlavně matika je občas boj, dceři chybí logické myšlení a musí to dohonit našprtáním se postupu.

Uživatel je onlinePetra Z
Hvězda diskuse 52788 příspěvků 06.05.19 18:04

@Alušáček právě, že dost
Vlastiveda dějiny, vlastiveda česká republika, přírodoveda, angličtina, čeština už je taky těžší…a do toho se mi teď motá v matice, takže počítáme. Buď zpaměti, nebo mu napíšu 2-4 příklady a počítáme

NLucka
Nováček 8 příspěvků 06.05.19 18:05
@Petra Z píše:
Jako u nás, taky 4.třída :lol:
Milión řečí, koulení očima, ale jde, protože prostě ví, že musí. A už teď ví, že čím déle bude protestovat, tím déle mu to prostě bude trvat.
A to se naučíme každý den…ale je toho moc a prostě občas je to třeba.

No jo, ale bydlíme s rodiči a ti už toho taky mají dost a ten můj syn je docela hlasitý s těmi svými argumenty…

chs.jasmin
Echt Kelišová 9412 příspěvků 06.05.19 18:07
@NLucka píše:
Ahoj, mám skoro desetiletého syna, který má od první třídy problémy s učením. Ale hloupý není nosí jedničky i na vysvědčení má jedničky. Jakmile se má začít učit připravit se na další den, začne vyjmenovávat důvody proč ne v tom je jak kulomet a skončí to tím, že brečí nevidí neslyší a já s ním stravim celý den a kde je druhý syn a další povinností. Bydlíme s rodiči ti už jsou z toho otrávení a já s manželem bezradná…

Ahoj,

zkusila bych se s ním přátelsky domluvit která denní hodina se mu pro přípravu do školy nejvíce hodí - předpokládám, že nejvíce argumentů je právě proto, že ted se mu to nehodí, protože… Takto nebude moci použít výmluvy, že ted ne - bude to čas, který si sám zvolí a je jedno, zda to bude hned po škole, nebo před večeří :nevim:
My jsme to taky tak měli a já jsem třeba sova - už od základní školy a tak jsem si zvolila čas po večeři. Blbé bylo, když mi látka nešla a mamka mě posílala (přezkušovala nás) stále dokolečka se zpět učit. To někdy bylo slzavé udolí, ale mohla jsem si za to sama :nevim: Ale na vysoké jsem si třeba zase naopak přivstala, když bylo ticho a klid. Chápu, že u 10 leteho se neočekává, že bude vstávat do školy v 5 místo v 7. Ale k tomu bych použila zase ten čas hned po škole. Plus je to, že to bude mít za čerstva, minusy, že jakmile bude mít okecávačky a nepujde mu to, tak tím muže strávit cele dopoledne, místo toho, aby s klukama běhal po venku. :nevim:

Mám třeba 14leteho švagra a toho celou základku nutí se učit pod výhružkama zákazu TV a PC a efekt docela nulový :nevim: Sice ted trošku na ten počítač slyší, ale i tak…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama