Nechce se ženit

Jaannaa
12.4.10 11:24

Nechce se ženit

Přítel se nechce ženit, pro mne je to natolik podstatná věc, že jsem schopná se kvůli tomu s ním do budoucna rozejít, neboť nepotřebuju chlapa, který si chce držet zadní vrátka. On už je jednou rozvedený a tvrdí, že už nechce znovu zklamat. Já mu ale tvrdím, že se nezklamal se mnou, tak proč to mám odnášet já? Je tu také někdo takový?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24432
12.4.10 11:31

Já se nechci vdávat :nevim: .
Nevím, pro mě tohle není důležité. Nakonec se ale asi vezmeme, kdyby se nedejbože něco stalo, kvůli dědictví a tak :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
12.4.10 11:32

ahoj svatba není to nejdůležitější, je fajn když se dva lidi veznou ,ale stejně ti tonedává žádné jistoty. Pokud ho máš ráda a vše vám vyhovuje tak bych na něj netlačila a pokud ti to až tak vadí,tak bych se s ním hnedka rozešla,protože chlapi málokdy své názory změní a nevěř tomu, že ti za čas ustoupí.POKUD se vdáš ,tak když nebude spokojený stejně odejde a vypadá to , že spíše nechce s tebou třeba sdílet majetek..... takže buďto nebudeš nikdy vdaná a budeš s chlapem co ho miluješ a nebo se s ním rozejdeš a potkáš někoho kdo si tě bude chtít vzít a za čas přijdeš na to, že ta svatba skutečně není to nejpodstatnější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14598
12.4.10 11:49

Jani, můj přítel bude teď k poslednímu dubnu rok rozvedený..... v létě 09 říkal ženit nikdy po velmi špatných zkušenostech (to už jsme čekali miminko) ..... na podzim už říkal někdy možná… koncem zimy teda říkal někdy určitě… a termín máme 12.6.

A důvody? Spíš praktické než potřeba. 4 členové rodiny, 3 příjmení, výhoda daňových úlev, v případně nehody zajištění zázemí partnera s dětmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13794
12.4.10 11:49

Ahoj,
Jaanni nemusíš být smutná, muj přítel se také nechce ženit :) ! Na jednu stranu mi to hodně štve, jmenuji se jinak jak on a malý, kdyby nedej bože umřel, tak nebudu mít nic kromě svých pár kufru, ted v létě bychom měli začít stavět barák, bojim se aby se jednou nezbláznili hormony a nenašel si jinou a mě nevyhodil a nebudu mít nic, protože nebudeme svoji… Jinak o svatbu ani tolik nestojim, ale samozřejmě jednou se vdávat chci i když né ted, ted bych chtěla jen kvuli těm nějakým duvodum …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
662
12.4.10 11:55

marcelka88 a co poloviční vlastnictví? On půlku, ty půlku..to jde, jenom chtít :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
12.4.10 11:55

ahoj
souhlasim s cinkxou,svatba ti stejne nezaruci to ze s tebou chlap zustane.
Je fajn kdyz se dva lide vezmou ale dle me to neni to nejpodstatnejsi.
Pokud je pro tebe svatba tak moc dulezita tak bych pritele opustila hned a nasla si nejakeho ktere se zenit chce protoze je opravdu pravda ze chlap malokdy svuj nazor na manzelstvi zmeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17982
12.4.10 11:58

Já se taky nechci vdávat :mrgreen:
Přítel by chtěl, já nechci. Nějak ve svých skoro 33 letech jsem přivykla na to, že jsem JÁ a přítel, brzy přibude ještě mimčo, a ne MY jako manželé. Nedokážu si představit, že bych byla „svázaná“ papírem, jmenovala se najednou jinak :-? Máme se rádi, jsme spolu, doufám, že to tak vydrží dlouho a jestli ne, tak manželskej slib stejně nepomůže. Možná u věřících je to důležité, já jsem ateista. A jak už psala Cin, tak je lepší být s někým šťastná a nesezdaná, než si najít někoho, kdo si tě vezme, ale bude to o ničem! Jediné, co mi trochu bude vadit je, že malej bude mít jiné jméno než já, ale s tím dokážu žít :-)

Jestli to ale cítíš hodně silně a měla bys s tím bojovat v sobě (nebo s přítelem) furt, tak se váš vztah stejně asi rozpadne. Ale uvidíš, třeba přítel změní názor a požádá tě :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaannaa
12.4.10 11:58

Já si prostě nemůžu pomoct. Nemůžu pochopit, proč, když mě někdo hodně miluje, proč se brání něčemu, čím by mi to ještě víc dokázal, protože já to tak vidím, a on nedokáže pochopit mně, proč s ním nedokáže žít bez nějakého papíru. Jenže pro mne to není jen tak nějaký papír, pro mne je to důkaz oddanosti, lásky a toho, že nic ve vztahu k tobě pro mne není problém, zároveň mi zajišťuje právo na svého manžela, např. pokud by se mu něco stalo, tak takhle v nemocnici přivolají nejbližší „příbuzný“, nemá totiž ani bydliště hlášené se mnou! Takže on to není jen nějaký cár papírů.

• Nahlásit
  • Citovat
13794
12.4.10 12:06

Therasa myslíš jako abychom nechali napsat třeba pul baráku na mě a pul na něj ?

jaanni samozřejmě každý máme jiný pohled na manželství. Já jelikož se mi rodiče rozvedli a vim jaký to je jít na soud a vyprávět sociálce jak se rodiče strají atd a to jsem měla skvělé rodiče, tak prostě vim, že i když budeš mít kus papíru, tak sice na svého manžela právo máš, ale nezabráníš tim, že by na něj neměla právo jiná… ba naopak, jak se říká okroužkovaný chlapi jsou víc přítažlivý :mrgreen: … A že nemá hlášené bydliště s Tebou, to ten muj taky nemá, já mám trvalé bydliště u mojí mamky a on tady u nás doma.
Na jednu stranu Tě opravdu chápu, ale zase na druhou stranu čím víc ho do toho budeš nutit tim víc on nebude chtít, dej tomu volnej čas, netlač na něj… vždyt pokud ho miluješ a že musíš hodně, když tak stojíš o manželství, tak Ti to přeci nestojí za to aby jsi ho ztratila … :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12666
12.4.10 12:07
cinkxa píše:
ahoj svatba není to nejdůležitější, je fajn když se dva lidi veznou ,ale stejně ti tonedává žádné jistoty. Pokud ho máš ráda a vše vám vyhovuje tak bych na něj netlačila a pokud ti to až tak vadí,tak bych se s ním hnedka rozešla,protože chlapi málokdy své názory změní a nevěř tomu, že ti za čas ustoupí.POKUD se vdáš ,tak když nebude spokojený stejně odejde a vypadá to , že spíše nechce s tebou třeba sdílet majetek..... takže buďto nebudeš nikdy vdaná a budeš s chlapem co ho miluješ a nebo se s ním rozejdeš a potkáš někoho kdo si tě bude chtít vzít a za čas přijdeš na to, že ta svatba skutečně není to nejpodstatnější.

Nejsou výhody? Co třeba když se s přítelem něco stane a ona bude těhotná a nedostane nic? Přítelkyně hasiče, co ho u Jesenice zabil strom, by ti zajisté mohla vyprávět.
Pro někoho svatba důležitá je. Měla jsem za to, že autorka diskuze chce podobně „postižené“ holky do diskuze a ne slyšet, že svatba není nejdůležitější.
Pro někoho důležitá je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaannaa
12.4.10 12:10

No jo, jenže já jsem v tomhle fakt hrozná, já si říkám, že když mu já nestojím za to, aby si mne vzal a zároveň vím, že svou předchozí ženu si vzal a to ještě ani nečekali dceru, tak mne to strašně bolí. Nedokážu zkousnout představu, že to co je pro mne snem, bylo pro jinou v jeho životě skutečností! Já na tohle prostě žárlím.

• Nahlásit
  • Citovat
17982
12.4.10 12:11

Jani, bohužel u nás se to „papírově“ pro úřady a nemocnice musí vyřešit jinak, např. plná moc, souhlas s poskytováním údajů konkrétní osobě, závěť, ale jde to, i bez manželství.
U vás je to dost vyhraněnej názor proti jinýmu vyhraněnýmu názoru :-o Jestli to nekousneš, tak se s nim rozejdeš, protože to by asi bylo horší a horší. A jestli zjistíš, že ho budeš milovat i bez toho, tak o to líp, ty se s tim srovnáš a budeš mít klid na duši :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Jaannaa
12.4.10 12:15

Já si totiž říkám, že nejsem tak dobrá jako ta jeho bejvalá, protože ona mu stála za věci, za které já mu nestojím ( viz. svatba ) a dokud já to takhle uvidím, tak to nikdy nezkousnu. Bohužel moje žárlivost mi nedovolí to vidět jinak! Je to špatně??

• Nahlásit
  • Citovat
17982
12.4.10 12:16

No, myslím, FFrog, že zakladatelka diskuse, bude muset skousnout i jiné názory než ten její. A to je právě to! Alespoň uvidí, že přítel není sám, kdo tento názor sdílí…

Každej, ať to má, jak chce, ale tady jde právě o to,jak to udělat, když jeden chce a jeden ne. Nejde o to, co je lepší. Všechno má svý :nevim:

A jak jsem psala, jestli to takhle moc řeší a takhle moc jí to trápí, tak jedině najít někoho, kdo bude smýšlet obdobně. Kdyby si jí přítel vzal JEN proto, že to bude chtít zase ona, tak to taky nebude fungovat!!! Zase to bude proti jeho vůli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama