Nechce spát/usnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fizzi
Povídálka 29 příspěvků 04.10.14 07:37
Nechce spát/usnout

Dobrý den,
potřebovala bych poradit. Mám 9 měsíčního syna, se spánkem přes den to byla vždy katastrofa, v noci ale usínal nádherně a spal celou noc. Teď když ho chci po večeři uložit do postýlky, dostane hysterický záchvat. Snažíme se ho uklidňovat, ale marně. Nakonec ho vytáhneme z postýlky a dáme v obýváku na deku. Vůbec nevypadá unaveně, je šťastný, že je na dece. Po půl hodince už na něj padá únava, chci ho uložit, ale nastává opět to samé - hysterický záchvat. To už ale řve všude, protože je hrozně unavený. Nevíme si s ním rady.
Ještě neleze, takže neobjevil žádný nový pohyb, má 4 zuby a když rostly, v noci normálně spal (občas se probudil, ale stačilo dát dudlíka, pohladit a byl klid, nikdy nebyl problém s usínáním). U nás v posteli se mu nelíbí, v kočárku nespal nikdy. Přes den to bývá jak kdy. Někdy je hodný (což je málokdy), někdy je příšerný - je unavený, tak je vzteklý, nebo se nudí a nic ho nebaví, tak vrže. V noci problém nebyl, za což jsme byli neskutečně vděční, že aspoň někdy máme klid. Jenže teď to skončilo a my nevíme proč. Ukládáme ho kolem 7. hodiny večer (většinou chvilku před 7) a v tu dobu bylo světlo nebo šero. Teď je tma, tak si myslíme, že je to třeba tou tmou, že se bojí. Když ale necháme svítit lampičku nebo velké světlo, jakmile zavřeme v pokojíčku dveře, začne brečet. Že je tam sám, tím to také není, vždycky to tak bylo a bylo to v pohodě. Když teď tam s ním zůstaneme, stejně kňourá a pak začne brečet.
Děkuji za jakékoliv rady.

Reakce:
fenny
Kelišová 5283 příspěvků 04.10.14 08:15

U nás čteme pohádku, pokud prďola z nějakého důvodu večer v postýlce brečí. U pohádky se uklidní.

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 04.10.14 08:16

Pokud je ockovany, muze to byt zpusobeno ubytkem horciku. Pokud kojis, dej sobe, pokud ne, tak jemu. Magnesii lactici od GLO je pro vsechny vekove kategorie.
Meli jsme stejne problemy, vse ustalo po doplneni mineralu (u horciku to bylo nejpatrnejsi) a pomohla detoxikace zamerena na latky po ockovani.

Fizzi
Povídálka 29 příspěvků 04.10.14 10:07

Fenny: Pohádku jsme nezkoušeli, děkuji za tip. Zkusili jsme zpívat, houpat s postýlkou - obojí ho uklidnilo, jakmile jsme ale přestali, opět řev.

Bubiii: To je zajímavé, vůbec by mě tohle nenapadlo. Očkovaný je, dostal Synflorix a všechny dávky Hexy, jenže to už je pár měsíců zpátky. Může se úbytek projevit po takové době?
Ještě mě napadlo. Mrňous má na nehtech (ne na všech) bílé skvrnky, může to být právě z toho nedostatku hořčíku?

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 16.10.14 20:08

@Fizzi Ano, muže se nedostatek projevit po takove době. Bílé tečky nejčastěji znamenají nedostatek zinku.

crazyidea
Extra třída :D 10098 příspěvků 24.10.14 15:21

Mám skoro jedenáctiměsíčního syna a přesně v období okolo cca 9 měsíců začal při večerním ukládání do postýlky plakat. začal hysterčit už jen když postýlku viděl. nepřišli jsme na nic, čím by to mohlo být, žádná změna, která by to způsobila nás nenapadla. museli jsme chovat, uklidňovat a zkoušet pokládat do postýlky, někdy i půl hodiny, být s ním a pak usnul a dokonce i vypil svoje večerní mléko. přešlo to samo od sebe během dvou týdnů…

Fizzi
Povídálka 29 příspěvků 24.10.14 19:24

Děkuji všem za rady. Už se to srovnalo. Přišli jsme na to, že to bylo ponožkami, dřív spal v overalech s ťapkami, teď dostal overal bez ťapek a to mu vadilo. Zvláštní ale je, že mu to začalo vadit až po pár dnech. Když dostal ponožky, uklidnil se. Asi za týden začal znovu řádit, ale to už bylo způsobeno rostoucím zoubkem. Zoubek ještě nevylezl, mrňousek spinká ale klidněji. Přes noc se budí, ale je schopný během chvilky sám usnout.

Flash
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 25.11.14 15:38

Dobrý den, máme podobný problém. Malému budou 4 měsíce a poslední dva týdny hrozně špatně usíná. Kolem 7 hodiny je koupání a pak krmení, potom čteme pohádku, chvíli s ním ještě sedím postýlky - v téhle chvíli dříve usínal. Ale teď sebou ještě dvě hodiny poté mele, škube, občas má náladu dobrou a chce si ještě hrát, ale většinou hodně brečí. Nevím co s ním mám dělat. Brečí fakt hodně, tak ho brečet nenechávám, vyzkoušela jsem jednou a stačilo mi. Nezdá se mi, že by ho něco bolelo, spíš je takový hodně nervózní. A tak to jde až do desíti nebo déle. Večery žádné, nic nestíhám. Celkem spí v noci asi 11 hodin a přes den 2. Což mi přijde i docela málo, ale déle prostě nespí. Zdá se mi že to blbé večerní usínání začalo po očkování. Máte prosím někdo nějakou jinou radu než vydržet :)?

Pe86
Kecalka 213 příspěvků 26.11.14 09:44

@Bubiii
Ahoj, prosím tě, nám se děje teď něco hodně podobného: syn 5,5 měsíců, na UM, odmalička spával téměř celou noc, ve 4 měsících tak do 4-5hod ráno v kuse. Přesně ve 4 měsících jsme začali očkovat (Hexa a Prevenar na střídačku) + příkrmy (zelenina a kaše na noc) a začaly problémy se spánkem. Večer se po usnutí budí několikrát s pláčem, v noci totéž, někdy má i hlad, ale někdy je to vyloženě nespavost - otočí se na všechny čtyři a péruje a povykuje v postýlce. Pak se unaví a řve, ale uspat je problém. Přes den je uspávání taky peklo, přes den spí tak 2× 30min-hodina, takže málo. Zuby nemá a nelezou mu - má zatím měkké dásně. Mohlo by to taky být tím nedostatkem minerálů po očkování? Pediatrička mi zatím neporadila - prý je to stadium vývoje (to by mě fakt nenapadlo :think: ).

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 26.11.14 10:23

@Pe86 ano, ukazuje se, ze pokud poklesnou mineraly, tak prichazi problemy s naladou, spanim, usinanim, travenim, prijmem potravy…
Pise se o tom napr i v pribalovych letacich magnosolv, magnesii lactici, magne B6.
Z ceho se asi vytvari protilatky po ockovani?
Proc deti po nemoci jsou nekdy nejaky cas jakoby protivne?
Proto je dulezite mineraly doplnovat. Pri nemoci, po nemoci, po ockovani.

• blue ice, horcik je zaklad
  • cecko a dalsi

Detatko vstrebava kuzi, proto je i vyhodne jej koupat v uklidnujicich bylinach, himalajske mineralni soli apod.

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 26.11.14 10:27
@Flash píše:
Dobrý den, máme podobný problém. Malému budou 4 měsíce a poslední dva týdny hrozně špatně usíná. Kolem 7 hodiny je koupání a pak krmení, potom čteme pohádku, chvíli s ním ještě sedím postýlky - v téhle chvíli dříve usínal. Ale teď sebou ještě dvě hodiny poté mele, škube, občas má náladu dobrou a chce si ještě hrát, ale většinou hodně brečí. Nevím co s ním mám dělat. Brečí fakt hodně, tak ho brečet nenechávám, vyzkoušela jsem jednou a stačilo mi. Nezdá se mi, že by ho něco bolelo, spíš je takový hodně nervózní. A tak to jde až do desíti nebo déle. Večery žádné, nic nestíhám. Celkem spí v noci asi 11 hodin a přes den 2. Což mi přijde i docela málo, ale déle prostě nespí. Zdá se mi že to blbé večerní usínání začalo po očkování. Máte prosím někdo nějakou jinou radu než vydržet :)?

joalis detoxikace. Deimun activ, mind dren a mezeg.

Pe86
Kecalka 213 příspěvků 26.11.14 14:26

@Bubiii
Díky moc za reakci, to magnézko dává smysl, protože se dává na přehnanou nervovou podrážděnost. Asi mu fakt chybí a možná nejen to. Myslíš, že si mám u dr. vydupat krevní obraz, nebo mu zkusit magnézko doplňovat sama - na to nemám moc odvahu, abych trefila dávkování.

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 26.11.14 14:46
@Pe86 píše:
@Bubiii
Díky moc za reakci, to magnézko dává smysl, protože se dává na přehnanou nervovou podrážděnost. Asi mu fakt chybí a možná nejen to. Myslíš, že si mám u dr. vydupat krevní obraz, nebo mu zkusit magnézko doplňovat sama - na to nemám moc odvahu, abych trefila dávkování.

muzes do koupele pridavat epsomskou sul, telo si samo vezme, kolik potrebuje.
Udajne se nesleduje hladina horciku v krvi.
Muzes davat podle pribalaku. :kytka:

Flash
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 26.11.14 15:28

@Bubiii Taky děkuju za radu. Zatím zkusím jen magnesko, mám tu zbytek magnosolvu. Snad to pomůže. Kdyby ne, kouknu i na ty produkty Joalis. Dívala jsem se na ně jen zběžně zatím a nevím co bych si z toho případně měla vybrat. Ale opravdu děkuju, nenapadlo by mě to.

Bubiii
Echt Kelišová 9024 příspěvků 26.11.14 15:31
joalis detoxikace. Deimun activ, mind dren a mezeg.

@Flash

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Tvůrce Mafie pálí ostrými do ODS, schytal to Fiala i Novotný. Důvod? Klaus!

Vyloučení Václava Klause mladšího (49) z ODS vyvolalo na pořádný rozruch. K... číst dále >

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >