Jak uspáváte kojené dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Caitlyn
Kelišová 5809 příspěvků 26.09.14 11:47
Jak uspáváte kojené dítě?

Mám skoro 11m holčičku, zvykla si usínat u kojení a chování.
Spinká celou noc až do rána, když se vrtí nakojím a spí dál (když rostou zuby, tak je to jinak), přes den má většinou dva spánky - podle toho v kolik hod ráno vstane.

Uspávám ji v náruči na rychlozavinovačce při kojení a pohupování :oops: (nezavinutou, abych ji mohla bez probuzení položit do postýlky).
Jízlivé poznámky si nechte prosím pro někoho jiného. :kytka:

Zkusila jsem ji nakojit, jak se pustila, tak jsem ji dala do postýlky, pohladila, řekla, že bude spinkat, že je šikovná a odešla jsem.
Ona neřvala ani neplakala, a když jsem nenápadně nakoukla aby mě neviděla, tak byla otočená na bříšku a koukala jak puk, ani po cca 10-15min neusnula :nevim: a pak začala naříkat, tak jsem za ní přišla a uspala ji klasicky v náruči.

Nebo mi nemohla/nechtěla usnout při chování, tak jsem jí dala do postýlky a ležela vedle ní na své posteli a čekala co bude, že si bude třeba chvilku hrát a že usne a nic, neusnula. Po čase začala vzlykat nebo jsem viděla, že by chtěla spát, ale nemůže, neví jak na to bez toho mého chování :nevim: :(

Potřebovala bych poradit nějaký postup, nějaké kroky k tomu jak ji naučit usínat bez chování, klidně budu ležet chvilku vedle ní, klidně jí přečtu pohádku nebo zazpívám písničku.
(Estivillovu metodu mi nedoporučujte, neztotožňuji se s ní)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
xsaleen
Echt Kelišová 9249 příspěvků 26.09.14 11:50

Já většinou ukládala dítě v polospánku, prostě se nakojilo, postupně začalo usínat, a já odkládala.. ale musela jsem si zjistit, kde je ta míra, že dousne a kdy se vzbudí

Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 26.09.14 11:50

Uspávala jsem u kojení ještě ve dvou letech, bylo to pohodlnější :-) Pak začala akceptovat čtení pohádek či přes den puštěnou pohádku..

Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 26.09.14 11:51

Takže bych nejdřív zrušila to houpání. A pak postupně, bude usínat při kojení, pak jí odpojíš než usne a pak nakojíš třeba v obýváku a do postele půjdete v bdělém stavu a budete číst.. Prostě postupně.

martina.se
Hvězda diskuse 56918 příspěvků 26.09.14 11:51

@zvědavá borůvka pokud máš takhle dítko naučené, tak není moc možností. Můj první usnul pouze u kojení a musela jsem extrémně pomalu pokládat. Mrně usíná naštěstí v pohodě samo v postýlce :think: u prvního nezabíralo nic, ani vyřvání, ani dudlík atd.. Jen trpělivost, počkat, až ho to přejde. Lehla jsem si s nim do postele a čekala, až vytuhne :think:

Lenka512
Echt Kelišová 7559 příspěvků 26.09.14 11:52

@zvědavá borůvka to nevadí, že neusne hned, nech ji v postýlce, ať si tam dělá „co chce“, pokud vyloženě neřve..ona časem usne… :nevim:
Pokud neřve hned, jen co jí dáš do postýlky, tak myslím, že je to na dobré cestě…tak jen zkus začít nějaký rituál, třeba houpat, zpívat jednu písničku a pak dát do postýlky (spací i nespací)…je už velká a chápe, že v postýlce se spí…

Hr4sek22
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.09.14 11:59

Já malýho uspím během chvilky tak, že sedím u postýlky a prstem ho jemně hladím po nosánku nebo přes obočí :mrgreen:.. během chvilky spí jak dudek :) nebo mu prstem klepu na dudlík. Má kolotoč se zvukama jungle tak i u pípání ptáků, žbluňkání vody atd. taky líp usíná. Když jsem kojila, usnul mi buď při kojení nebo jsme si lehli naproti sobě v mé posteli a hladila jsem ho po vláskách. Pak jsem ho nechala spát nebo ho přesunula do jeho postýlky. Když občas hlídá máti tak malýmu zpívá. To se půl hodiny směje, to ho vyčerpá a usne :P

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 26.09.14 12:08

Nic nedělej, ona se to naučí sama. časem. držím palce, ať je to brzo. mě se to starší naučil sám od sebe v 18m, mladší doteď ne, a to mu táhne na 3 roky, na noc potřebuje min 6 dní v týdnu uspat kojení, jen výjimečně usne třeba na zemi při hraní :jazyk: :pocitac:
ale tak nehrotím to, říkám si, že školáka už kojením uspávat nebudu :lol:

majdula1
Kelišová 6465 příspěvků 26.09.14 12:24

Mne to podle tveho popisu pripada jako moc hezke uspavani… zkusila bych omezit to houpani, to je mozna zbytecne, neusne ti normalne vleze v posteli jen u prsa?

Ja takhle uspavala jeste pred par dny (bohuzel ted se mi ztratilo mliko a uz jsou opravdu velci, tak jim to nevadi) a nemenila bych, byli tuzi vzdy do minuty, napili se, odpadli, spali. Bez kriku a vztekani, zvlast v tom roce-dvou. Proc resit a menit neco, co dobre funguje?

alisekR
Kelišová 5626 příspěvků 26.09.14 12:25

U dcery jsem měla problém stejný, musela usnout u kojení jinak nezabrala a strašně při přenesení vyváděla. Malej 8 měsíců, je víc v pohodě, kojím ho tak v půl osmý, on mi vysosne i nos mezi očima a pak se frajírek otočí na břicho a hraboší se kolem mě, s čím si hrál, dám mu dudlíka, chvíli se mazlíme, pak ho bdějícího šoupnu do postýlky, přikryju, zapnu chůvu a řeknu „jdeme hajat, dobrou noc“ On si tam začne třeba i brebentit a vykřikuje, ale pokud vyloženě nebrečí silně a jen pofňukává, tak ho necháme. Zhasnem a zavřem a jdem kupat dceru, koupelna je hned vedle ložnice, takže ho slyšíme co tam kutí :lol: Než vykoupeme dceru a zasteleme jí do pokojíčku, tak on už většino spí. Pak jdem dolů k televizi, slyšíme ho na chůvě. Takže opatrně osamostatňovat, né násilím.

alisekR
Kelišová 5626 příspěvků 26.09.14 12:31

Ještě jsem chtěla napsat, že násilné nucení do něčeho co se týká spaní, nemusí dopadnout dobře. Naše dcera potom už jako větší spala krásně sama po tmě. Na konci roku jí budou 4 roky a teď má zlomenou nohu, takže je málo pohyblivá a asi z toho má trauma. Asi těch 14 dní, co má sádru v noci jančí, teď už i z večera, když jde spát, vymýšlí si důvody, proč tam nemůže spát sama, asi se bojí, ale neřekne čeho. Včera mi došla trpělivost, po všech přemlování jsem jí tam zavřela zhasla, začala ječet, stáli jsme za dveřmi a ona se úplně začala dusit, jako astmatický záchvat to vypadalo :? Ale když jsme tam vlítli, tak byl hned v pohodě. Na dnešek máme novou strategii, ale už jí nenechám dojít, do takové histerie. :,(

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 26.09.14 12:41

Jedine u kojeni.

Radule 03
Ukecaná baba ;) 1065 příspěvků 26.09.14 12:42

Do dvou let jsem kojila všechny své děti a usínaly jedině u kojení…já teda nesedím, ale ležím, takže pak jen vstanu a jdu si po svém…no ale spí s náma ve velké posteli, takže to je jiná…

annaei
Extra třída :D 12929 příspěvků 26.09.14 12:44

@zvědavá borůvka Jedině kojení nebo chování v tomhle věku

budi
Závislačka 4104 příspěvků 26.09.14 12:53

Super tema.

mala mi taky usina pri kojeni, ma 10 mesicu.
sedim s ni na kresle, sjizdim internet na tabletu a ona se koji a stridave si strka dudlika, nehoupam. usne vetsinou u druheho prsa, akce na 15 min. pak polozim do postylky, jeste se mi nikdy neprobudila. v noci totez - knourne, nakojim, polozim.

menit to zatim nebudu, funguje to.. i kvuli starsimu klukovi je to fajn, je to vyrizeno rychle.
ro sebe jsem si rekla, ze v roce ucinim nejaky pokus na zmenu, ale moc to hrotit nebudu.jsem rada ze se koji, delala mi silene bojkoty

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >