Nechce usnout

2379
7.6.13 22:00

Nechce usnout poraďte :-(

Začínáme učit malou na samostatné usínání v postýlce, doposud usínala u nás.. Jo je to blbost to už víme. Potřebuju poradit. Už víc než hodinu pláče v postýlce, mne si oči, ale řve vyloženě afektově. Kdybych si jí vzala, usnula by hned, ale to nechci. Jak se zachovat? Pláče hodně hlasitě, spíš se vzteká a snaží se vylést..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
513
7.6.13 22:04

Asi bude spíš potřeba popřát pevné nervy!!! :hug: U nás pomohlo chodit v prodlužujících se intervalech, jen pohladit, klidně promluvit a zase odejít. Třetí den usnula bez pláče sama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
7.6.13 22:07

Nevím, kolik malý je, ale já to přestala řešit..protože když mi syn brečel a vztekal se, tak jsem z toho byla akorát vzteklá taky. Ted je malým něco málo přes 2 roky a v postýlce usíná.. sice musím s ním jít do pokoje a tam si povídáme nebo mu zpívám.. ale ta půl hodinka si myslím za to stojí.. zbytečně se stresovat.. a pokud brečí i v postýlce, tak to jsem řešila tak, že jsem ho vzala do postele a když usnul, přenesla jsem ho do postýlky nebo prostě někdy s nám spí v posteli.. víc neporadím…záleží na vás co potřebujete a chcete. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24449
7.6.13 22:09

@aknelll tak tak, prodlužované intervaly (Estvillova metoda?) jsou určitě lepší, než nechat hodinu řvát - teď už podle mě nemůže usnout už jen z toho pláče samotného…
@kissi držím palce, ať se to povede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
@aknelll píše:
Asi bude spíš potřeba popřát pevné nervy!!! :hug: U nás pomohlo chodit v prodlužujících se intervalech, jen pohladit, klidně promluvit a zase odejít. Třetí den usnula bez pláče sama :kytka:

SOUHLASIM! VYDRZ :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6996
@aknelll píše:
Asi bude spíš potřeba popřát pevné nervy!!! :hug: U nás pomohlo chodit v prodlužujících se intervalech, jen pohladit, klidně promluvit a zase odejít. Třetí den usnula bez pláče sama :kytka:

Taky tak nějak…hned po tom, co se naučil usínat, už bylo jedno jestli usnul v náručí a nebo jsme ho dali do postýlky usnout, nevyžadoval znovu chování, musel prostě přijít na to, že umí usnout i sám. A na začátku jsem mho klidně i vytáhla z postýlky a pochovala, ale jak koukám do metříků, asi byl mladšá než holky…trvalo nám tři-čtyři dny než se naučil usnou sám. Teď už jen někdy pláče třeba 5minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
7.6.13 22:16

Když se děti nastartovali hysterickým brekem, tak jim pak dělalo mnohem větší problém usnout. Takže u nás byl limit pláče u většího dítěte 10min, k hysterickému vřeštění se šlo hned. Normálně jsme dítě vytáhli z postýlky, vzali do obýváku, setrvalo tak 20min a pak byl další pokus, většinou už úspěšný. V tomto věku děti usínali s flaškou mlíka.

Nemyslím si, že je potřeba dítě nechat řvát, nevyndávat z postýlky, spíš naopak. Osvědčilo se, děti usínají sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11527
7.6.13 22:18

Taky jsem ze zacatku delala vyrvavaci metodu, zabralo to hned na druhy den :palec: ale ted kdyz je uz vetsi (14M) tak uz to pres noc nezabira, pres den ji urvat necham a usne vzdy.. vecer to resim tak, ze si lehnu na vedlejsi postel a delam ze spim, ona se uklidni, lehne a do minuty spi..po par dnech pochopi, ze nemusi mit maminku k usinani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1146
7.6.13 22:38

Moje malá se naučila spát s hajáčkem(takový hadřík na obličej, když usne sundám ;)) a je klid.Tak zkusit něco takového na uklidnění. Jinak souhlasím s @aknelll :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
7.6.13 22:46

A neusne ani když jí dáš flašku s mlíkem nebo trochou čaje? náš malej usíná s flaškou mlíka a už konečně sám v postýlce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2948
7.6.13 22:46

Jestli ma flasku, tak flasku mlika, plysaka, my mame i plenku, kterou si zmoula v ruce.
Ted bych ji vzala, ale ne do postele, uklidnila a zkusila znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat