Nechce večer spát - 9 let

421
19.8.15 23:46

nechce vecer spat 9let

Dobry vecer, co mam delat se svym skoro 9 letym synem, ktery vecer co vecer nechce usnout? Probiha to tak, ze se navecerime okolo 18,30h, osprchuje se, podiva se na pul hodiny na televizi, vycisti si zuby a jde do postele si cist, ja prijdu, pomazlime se, popovidame si a chci aby ve 21,00h zhasnul a spal. Dodrzuji toto pravidlo od narozeni s tim rozdilem, ze si necetl a nedival na telku jako mimino… Jenze posledni pul rok si vymysli blbosti a chodi co 5-10minut s kazdou doslova kravinou, ze ma zalehle ucho, nos, ze ma trisku, ze nemuze spat atd…vzdy ho vyslechnu a poslu spat.…..kdyz uz je to po 10-te za vecer, jsem rozlobena, ale jemu to nevadi, mele si porad to svoje. Ja chodim spat okolo 22h, tak zhruba 2×-3× tydne me budi z polospanku a je mu to uplne jedno. Zrovna ted me uz 2× vzbudil, vystartovala jsem na nej a fakt zarvala…uz jsem z toho zoufala, jsem nevyspala, spim malo, nemam pres den sanci se vyspat…ja na rozdil od neho spanek potrebuju k tomu abych fungovala…nechapu kde bere tu energii, nechapu kde bere ty svoje vyplody fantazie. Jinak pres den je fajn kluk, miluji ho nade vse, ale vecer bych ho nejradsi do toho pokoje zamkla a odemkla az rano…samozrejme to neudelam, ale jsem fakt uz na pokraji zoufalstvi…jo a jinak rano vstava cilej jako rybicka, zatimco ja jsem spraskana jak pes…co delam spatne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7511
19.8.15 23:53

Nemam zkusenost, ale prijde mi ze chce pozornost i kdyz pises ze se vecer mazlite. Neni uz tak malej aby nepochopil ze i ty se potrebujes vyspat. Zkuz si snim promluvit a probrat tu situaci. Treba ti povi co ho trapi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
19.8.15 23:54

V devět hodin spát, je brzo na tak velké dítě, kor teď o prázdninách. Nedivím se mu, že nechce spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26493
20.8.15 00:04

A proč musí chodit spát v devět, když to očividně nevyhovuje jeho nastavení? 8o
Proč si nemůže číst do desíti? Ty budeš mít pokoj, on bude spokojený a očividně nebude mít problém ráno vstát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
20.8.15 00:11
@JituleB1 píše:
Dobry vecer, co mam delat se svym skoro 9 letym synem, ktery vecer co vecer nechce usnout? Probiha to tak, ze se navecerime okolo 18,30h, osprchuje se, podiva se na pul hodiny na televizi, vycisti si zuby a jde do postele si cist, ja prijdu, pomazlime se, popovidame si a chci aby ve 21,00h zhasnul a spal. Dodrzuji toto pravidlo od narozeni s tim rozdilem, ze si necetl a nedival na telku jako mimino… Jenze posledni pul rok si vymysli blbosti a chodi co 5-10minut s kazdou doslova kravinou, ze ma zalehle ucho, nos, ze ma trisku, ze nemuze spat atd…vzdy ho vyslechnu a poslu spat.…..kdyz uz je to po 10-te za vecer, jsem rozlobena, ale jemu to nevadi, mele si porad to svoje. Ja chodim spat okolo 22h, tak zhruba 2×-3× tydne me budi z polospanku a je mu to uplne jedno. Zrovna ted me uz 2× vzbudil, vystartovala jsem na nej a fakt zarvala…uz jsem z toho zoufala, jsem nevyspala, spim malo, nemam pres den sanci se vyspat…ja na rozdil od neho spanek potrebuju k tomu abych fungovala…nechapu kde bere tu energii, nechapu kde bere ty svoje vyplody fantazie. Jinak pres den je fajn kluk, miluji ho nade vse, ale vecer bych ho nejradsi do toho pokoje zamkla a odemkla az rano…samozrejme to neudelam, ale jsem fakt uz na pokraji zoufalstvi…jo a jinak rano vstava cilej jako rybicka, zatimco ja jsem spraskana jak pes…co delam spatne?

Nemůže se třeba bát?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1085
20.8.15 01:47

9-ročný aby spal už od 21.00, to sa mi zdá skoro :think: Ako uložiť sa môže, ale nemôžeš ho prinútiť, aby zaspal, keď sa mu spať nechce :nevim: Každý to má inak, čo už poznať aj u detí, si myslím. A zrejme, čím bude starší, tým to bude ešte „horšie“ (v tom, že tak skoro spať nebude).
Skús sa s ním porozprávať a vysvetli mu, ži ty proste musíš chodiť skoro spať, lebo potrebuješ viac spánku, aby ťa nebudil.. nech si napr. číta a potom si sám zhasne. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
20.8.15 06:22

Holky, domlouvam mu skoro kazdy den, vysvetluju, ze kdyz vidi, ze uz spim, tak aby me nebudil, protoze se potrebuji vyspat. On mi rekne ja vim, uz to delat nebudu a prijde vecer a je to to same…ano, ma to nastavene zrejme jinak, nepotrebuje tolik spanku, ale co vecer ma delat? Nechci aby vecer civel do bedny, natoz do pocitace, to mju nedovoluji ani pres den…stejne tam pro nej uz porady nejdou…je vyjimka, kdyz davaji celovecerni film pro deti od 20h, ma dovoleno o prazdninach a vikendu, resp.pa a so se divat…zrovna v utery sel film pro deti. Koncil ve 22,30h, dodival se a poslala jsem ho spat, predpokladam, ze je to uz dost pozdni hodina na neho a co myslite? Jeste ve 23h prisel, ze cosi, uz nevim kdvuli cemu, nebylo to dulezite…takze asi tak. Jestli se boji nevim, bydlime v panelaku, nechavam mu oetvrene dvere, svetlo je z ulice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 07:00

Třeba jen využívá situace, kdy nemáš nic na práci kromě spánku a chce trochu pozornosti. Ptala jsi se proč to dělá? Jestli se něčeho bojí? Co by chtěl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
421
20.8.15 07:04

Ptala, porad se ptam, a on nevi, rekne mi, ze nevi proc to dela…pripadam si uz jak u blaznu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47182
20.8.15 07:14

Před spanim půjčujeme dceři skoro 7r. tablet.
My teď teda přes prázdniny vůbec neresime v kolik jde spát.
Režimu bude mít přes rok až až. Buď si půjčí tablet nebo se diva v pokojíku nebo s nama v loznici na TV, nelita, neposkakuje, tak mi to nevadi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
20.8.15 07:28

Dcera (1.třída) odmalička usíná pozdě, poslední dva roky mezi 21-22 hodinou. Mladší syn spí ve 20.00 jako dudek…Kdysi jsem četla článek, kde psycholožka radila, že „nespavci“ mohou chodit spát později - ale už musí být v pokoji, ideálně v posteli a nerušit rodiče - číst si, atd. No že se pak dceři nechce ráno vstávat, pochopitelně :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8399
20.8.15 08:25

Nepomohly by audio pohadky/pribehy? Mozna se nudi.
Mam to podobne s sestiletym. Ten tedy chodi spat driv, ale presne jak pises, vymysli blbiny, jen aby nemusel usnout. Ja jsem zvykla u deti pockat, nez usnou. Jsou vsichni tri v jednom pokoji a kdyz je necham samotne, tenhle prostredni je rusi.
A vidim to na nem, i mi to rika, ze se mu nedari usnout a nudi se. A taky se nekdy boji, kdyz nemam cas tam byt celou dobu s nim. Starsi i mladsi uz davno spi a on se jeste prevaluje.

Blby je, ze kdyz nejsou prazdniny, je rano k neprobuzeni, nestaci mu to. V zari jde do prvni tridy, snad bude usinat lip, jak bude vic unaveny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
20.8.15 08:50

Myslím, že ho nutíš spát velmi brzy. Moje devítíletý dítě chodí spát ve 21hod. během školy, kdy vstáváme v 6:15. Teď o prázdninách nejde spát před desátou. A navíc u nás máme pravidlo, že jakmile ulehnou do postele, můžou si dělat co chtějí. Pokud si chce dcera do půlnoci číst, ať si čte. Další den půjde o to dřív spát :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11366
20.8.15 09:41

Příspěvek již není aktuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu