Nechci další dítě, manžel ano

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 21:46
Nechci další dítě, manžel ano

Ahoj holky, spousta z vás řeší problém, že chce další dítě, manžel třeba ne. Já to mám ale naopak. Máme 3,5 leté dítě. Vždy jsem chtěla dvě děti, manžel také, ale nějak se nevyjadřoval. Naposledy jsem měla touhu, když bylo dítěti 2 roky, že by bylo fajn, kdyby bylo druhé, že nevím, jak se na další dítě budu později cítit, když bude první větší, samostatné… Manželovi se do toho moc nechtělo, necítil se na to. Nic jsem mu nevyčítala, nejsem taková, že bych to chtěla nějak obejít, udělat " nehodu"… Hlavně vím, že bych si tím ani nepomohla. Manžel je pracovně vytížený a je sice skvělý otec, ale těžko by mi s miminem pomáhal. Byla bych na to vlastně sama, takže jsem to přešla a dala tomu čas. Ale přesně, jak jsem si myslela, časem jsem přestala touhu cítit. Včera jsem třídila oblečení po dítěti a chtěla některé dát na prodej. V tom manžel přišel a ptal se, co s tím budu dělat, když jsem mu řekla, že prodávat. Spustil na mě, proč, ať to schovám na druhé. To jsem mu odpověděla, že další teď určitě ne a ani nevím, jestli další bude. Byla z toho hádka a tichá domácnost :( Skoro se a ním bojím spát. Prášky brát nemohu, mám křečové žíly a měla jsem po nich křeče. Takže používáme kondomy. Ale skoro každé milování poslouchám, jak by mi nejraději udělal miminko, jak si sundá ochranu..8o Momentálně, je to pro mě noční můra otěhotnět. Cítím se teď takhle šťastná, dokážu si představit život jen s jedním dítětem. Nevím, jestli je v mém srdci další místo pro nové dítě. Když to s ním chci probrat, chce znát třeba roky, kdy… Není to špatný chlap, ale přijde mi, že mu jde spíš o plození dalšího potomka. Tak se chci zeptat, zda jsem takový sobec a zda jste měla stejnou situaci a jak vyřešily?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
GabinkaCh
Závislačka 2550 příspěvků 04.11.18 21:50

Aby si ho neudělal jinde

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 04.11.18 21:54
@Anonymní píše:
Ahoj holky, spousta z vás řeší problém, že chce další dítě, manžel třeba ne. Já to mám ale naopak. Máme 3,5 leté dítě. Vždy jsem chtěla dvě děti, manžel také, ale nějak se nevyjadřoval. Naposledy jsem měla touhu, když bylo dítěti 2 roky, že by bylo fajn, kdyby bylo druhé, že nevím, jak se na další dítě budu později cítit, když bude první větší, samostatné… Manželovi se do toho moc nechtělo, necítil se na to. Nic jsem mu nevyčítala, nejsem taková, že bych to chtěla nějak obejít, udělat " nehodu"… Hlavně vím, že bych si tím ani nepomohla. Manžel je pracovně vytížený a je sice skvělý otec, ale těžko by mi s miminem pomáhal. Byla bych na to vlastně sama, takže jsem to přešla a dala tomu čas. Ale přesně, jak jsem si myslela, časem jsem přestala touhu cítit. Včera jsem třídila oblečení po dítěti a chtěla některé dát na prodej. V tom manžel přišel a ptal se, co s tím budu dělat, když jsem mu řekla, že prodávat. Spustil na mě, proč, ať to schovám na druhé. To jsem mu odpověděla, že další teď určitě ne a ani nevím, jestli další bude. Byla z toho hádka a tichá domácnost :( Skoro se a ním bojím spát. Prášky brát nemohu, mám křečové žíly a měla jsem po nich křeče. Takže používáme kondomy. Ale skoro každé milování poslouchám, jak by mi nejraději udělal miminko, jak si sundá ochranu..8o Momentálně, je to pro mě noční můra otěhotnět. Cítím se teď takhle šťastná, dokážu si představit život jen s jedním dítětem. Nevím, jestli je v mém srdci další místo pro nové dítě. Když to s ním chci probrat, chce znát třeba roky, kdy… Není to špatný chlap, ale přijde mi, že mu jde spíš o plození dalšího potomka. Tak se chci zeptat, zda jsem takový sobec a zda jste měla stejnou situaci a jak vyřešily?

Tak si dejte nějaké datum. Počkej rok a znovu si tu otázku polož. Já si jedináčkovství syna nedala jako cíl. Ale je mi 40 a fakt už nechci v šedesáti chodit na třídní schůzky. Pokud ti je kolem třiceti, otázku druhého neuzavírej. Věci ještě neprodávej. Ale hlavně se nenech dotlačit, pokud nechceš. Miminko byste měli chtít oba.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 21:58
@Russet píše:
Tak si dejte nějaké datum. Počkej rok a znovu si tu otázku polož. Já si jedináčkovství syna nedala jako cíl. Ale je mi 40 a fakt už nechci v šedesáti chodit na třídní schůzky. Pokud ti je kolem třiceti, otázku druhého neuzavírej. Věci ještě neprodávej. Ale hlavně se nenech dotlačit, pokud nechceš. Miminko byste měli chtít oba.

Jsem ještě mladá, bude mi letos 30. Pořád si říkám, že mám klidně 5,6 let čas. Manžel je o 7 let starší. Taky není stařec. Pořád poslouchám, jak pak bude starý.. Já se prostě na další necítím. Vadí mi, že na mě tak doléhá. Přitom si myslím, že je to i hodně o mě. Já budu zas zasekaná, vstávat v noci..

flybe
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 04.11.18 22:01

Bych pockala kdy zas přijde touha a pokusila se to takhle rict i manželovi

K82
Ukecaná baba ;) 1132 příspěvků 4 inzeráty 04.11.18 22:02

to,co ti rekl pri sexu by me spolehlive odradilo nejen od ditete,ale od jakekoli chuti na intimnosti.na druhou stranu,pokud jste pocitali se dvema detmi,zrejme bude potreba otevrene a vice hovorit o tom,proc to jiz vidis jinak.mame kamarady,kdy je take on posedly,dle nas,iracionalni touhou po 2. diteti (1.je narocne,on zivi,ale vetsina driny je samo na jeho zene) a maj to doma,diky tomu,uz dlouhou dobu na h.. Ona ted zrejme podlehla,ale bude ji to stat velke obeti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 22:02
@flybe píše:
Bych pockala kdy zas přijde touha a pokusila se to takhle rict i manželovi

A myslíš, že ještě přijde? Já se bojím, že pak to bude horší :( Přijde škola, samostatnost…

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 04.11.18 22:04

Připomněla bych mu, že před rokem a půl to byl on, kdo dítě nechtěl a že ty jsi mu kvůli tomu scény nedělala…
Taky bych se ho zeptala, jestli plánuje jít na mateřskou, že na tebe dští oheň a síru a přitom moc dobře ví, že bys na děti byla převážně sama.
Třeba se chytí za rypák a dojde mu, že tímto docílí akorát odporu.
Nicméně dala bych tomu nějakou lhůtu, oba jste chtěli dvě děti, pokud chce další, ať má možnost volby, zda s tebou zůstat s jedináčkem nebo jít vytvářet větší rodinu jinam…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 22:04

Mám to podobně. Akorát mě do toho manžel tak netlačí. Teď dodělávám vs a chci ještě budovat kariéru. Dítě máme jedno, stejně staré jako máš ty. Zatím mi to tak vyhovuje mít jen jedno, se dvěmi už je vše komplikovanější.

Russet
Extra třída :D 12160 příspěvků 04.11.18 22:06
@Anonymní píše:
Jsem ještě mladá, bude mi letos 30. Pořád si říkám, že mám klidně 5,6 let čas. Manžel je o 7 let starší. Taky není stařec. Pořád poslouchám, jak pak bude starý.. Já se prostě na další necítím. Vadí mi, že na mě tak doléhá. Přitom si myslím, že je to i hodně o mě. Já budu zas zasekaná, vstávat v noci..

Přesně tohle bych chlapovi řekla. Ta touha může přijít. Já si ráda miminko pochovám a nevadí mi cizí děti, ale už prostě sama to miminko nechci. Naštěstí mě do něj nikdo nenutí. Nedokázala bych třeba říct - dobře, doma ale na rodičovské budeš ty. On by byl ochotný zůstat doma a pečovat o mimino?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 22:13
@Russet píše:
Přesně tohle bych chlapovi řekla. Ta touha může přijít. Já si ráda miminko pochovám a nevadí mi cizí děti, ale už prostě sama to miminko nechci. Naštěstí mě do něj nikdo nenutí. Nedokázala bych třeba říct - dobře, doma ale na rodičovské budeš ty. On by byl ochotný zůstat doma a pečovat o mimino?

Nad touto variantou jsem také uvažovala, ale nedokážu vydělat tolik, co manžel. A navíc, jsem v tomhle citlivka, nedokázala bych jít od malého drobka pravovat naplno. Přestože pracuji na malý úvazek od dvou let dítěte. Ale je to malý úvazek, kdy stejně jsem s dítětem většinou jen já. Již jsem mu řekla, že jsem ráda, že konečně dítě chodí do školky, já si mohu úvazek zvýšit. Pamatuji si ještě teď, jak dítěti rostly zoubky a já brečela, prosila, ať manžel je s námi doma, že jsem ko :( Je to noční můra momentálně, být zas zasekaná :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 22:25

Já tě chápu, jsem na tom podobně…
Druhé nechci, důvodů je víc, jako první a největší je ten, že se na druhý prostě necítím. Sem svým způsobem hroznej lenoch a vyhovuje mi, že prvorozená je už samostatná jednotka, já chodím do práce a představa, že se na další tři roky zapykám na mateřský, nevyspím se, budu omezená jak na osobní volnosti, tak i na penězích, …né, dejte pokoj. Mé mateřské pudy byly jedním dítětem nasyceny :oops:
U nás je navíc další problém v tom, že chlap sice chce druhé, ale že by se nějak zvlášť staral o to první, to ne. Podle něj vydělává, a tím to končí. Takže pokud se nechám do druhého dítěte „uvrtat“, budu v tom sama a na krku budu mít dvě já, né on… :zed: :zed:
Už sme o tom mluvili několikrát, dokonce už z jeho strany zaznělo (zatím víceméně v legraci), že si teda najde jinou maminku…ale jak chlapovi říct, že když bude tlačit do druhého dítěte, tak opravdu raději odejdu, než abych svolila k něčemu, co fakt nechci… :think: :think: Plácam se v tom taky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 22:30
@Anonymní píše:
Já tě chápu, jsem na tom podobně…
Druhé nechci, důvodů je víc, jako první a největší je ten, že se na druhý prostě necítím. Sem svým způsobem hroznej lenoch a vyhovuje mi, že prvorozená je už samostatná jednotka, já chodím do práce a představa, že se na další tři roky zapykám na mateřský, nevyspím se, budu omezená jak na osobní volnosti, tak i na penězích, …né, dejte pokoj. Mé mateřské pudy byly jedním dítětem nasyceny :oops:
U nás je navíc další problém v tom, že chlap sice chce druhé, ale že by se nějak zvlášť staral o to první, to ne. Podle něj vydělává, a tím to končí. Takže pokud se nechám do druhého dítěte „uvrtat“, budu v tom sama a na krku budu mít dvě já, né on… :zed: :zed:
Už sme o tom mluvili několikrát, dokonce už z jeho strany zaznělo (zatím víceméně v legraci), že si teda najde jinou maminku…ale jak chlapovi říct, že když bude tlačit do druhého dítěte, tak opravdu raději odejdu, než abych svolila k něčemu, co fakt nechci… :think: :think: Plácam se v tom taky…

No právě, můj chlap je třeba skvělej, i když má své mouchy a já také. Ale zase, v tomhle případě mi zas přijde lepší být samoživitelka s jedním dítětem, než se dvěmi. Můj tohle taky ze srandy řekl, mě to moc vtipné nepřišlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.18 22:44
@Anonymní píše:
No právě, můj chlap je třeba skvělej, i když má své mouchy a já také. Ale zase, v tomhle případě mi zas přijde lepší být samoživitelka s jedním dítětem, než se dvěmi. Můj tohle taky ze srandy řekl, mě to moc vtipné nepřišlo.

Tak ten můj zas tak skvělej neni, je spousta věcí, co mi fakt vadí, má jisté věci, který začíná přehánět víc a víc (né závislosti, spíš ohledně pracovní vytíženosti), a já si taky říkám, že jako jestli mám odcházet(protože už to nezvládnu) s jedním dítkem nebo se dvěma a nedejbože ještě na mateřský třeba, tak já prostě nejsem sebevrah, šít si na sebe takovouhle boudu, jen abych jemu dopřála to kýžený druhý dítě…
Ale když o tom chci mluvit, proč vlastně to druhé ne, tak moje argumenty nejsou podstatný.¨
Já mám aspoň výhodu v tom, že antikoncepci držím pevně v rukou já.

Jana525
Závislačka 4963 příspěvků 04.11.18 22:50

Promin, ale uplne jsem se zatrasla odporem z toho, co ti rika u sexu.To je proste hnus. Jde mu o to, aby jste vy dva a vase dite, byli stastni a nebo mu jde o to, te ovladat a udelat ti dite bez tveho souhlasu ?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >