Nechci dítě a nejde potrat

Anonymní
8.4.20 19:30

Nechci dítě a nejde potrat

Jsem těhotná a odešla jsem od otce dítěte. Otec dítěte chce dítě, ale já s otcem dítěte nechci být a nechci ani dítě. Bylo to neplánované těhotenství. Zneužil mojí opilosti a teď mi dělá problémy. Je pozdě na potrat. Má se to narodit 22.6.2020. Nechci dítě. Co mám dělat? Mám jiného přítele a máme jiné plány. Otec dítěte vyhrožuje soudy a já se bojím, že pokud se nedokážu zbavit dítěte, že mi přes soudy zničí život. Dneska mne čekal u gynekoložky a vyhrožoval mi, že pokud se k němu na byt nevrátím, že to bude řešit soudně, ale já s ním nechci být. Mám jiného přítele, který mi pomáhá. Otec dítěte je alkoholik a kuřák, nikdy se mi nevěnoval, nechával mne na bytě samotnou a často i bez peněz, jídla a sám chodil za jinýma partnerkama, se který mi i spal. Skoro nikdy nebyl doma. Prosím co mám teď dělat, když nechci dítě a ještě se nenarodilo? Komu ho mám dát po porodu? Kde se mám poradit a s kým? Nechci už vidět otce dítěte a raději ani dítě. Moc času do porodu nemám a nevím co teď, mám strach a nechci se vrátit k otci dítěte, nechci opustit svého přítele, s kterým jsem teď a miluji ho nadevše. Prosím co teď? Děkuji za pomoc a oporu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10778
8.4.20 19:34

Bohužel ho nikomu dát nemůžeš pokud nebude on souhlasit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4313
8.4.20 19:35

Proc by ses měla vracet… Nikam se nevracej. To nevím i co se chce soudit.
Když dítě nechceš ale otec jo tak to může být problém. Dítě asi budeš muset tedy dát otci, pokud o něj bude mít zájem. Pokud ne můžeš dát k adopci. Kontaktuj sociálku.

Jinak je to docela síla, takhle psát o vlastním dítěti.

Příspěvek upraven 08.04.20 v 19:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4207
8.4.20 19:35

Nemůže tě donutit, aby ses k němu vrátila, ani přes soud… Tak to dítě normálně porod a pak se ho zrekni, ať si ho nechá otec, ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1
8.4.20 19:36

On si ho nemůže vzít?
Jestli ano, jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33748
8.4.20 19:37

Alkoholik, kuřák…hlavně že jsi s ním chrněla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24319

Tak kdyz to dite nechces, tak ho dostane otec. Kdyz ho nechce ani jeden, tak ho můžeš dát k adopoci. Nemuzes ho jen tak nekomu dat, bez souhlasu jeho otce. Pokud nechceš, aby ho mel, tak si ho musis nechat ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
452

Říct, že nevíš, kdo je otec a dát ho k adopci.
Ale těžko říct, co by pak on začal a ještě bys mohla mít problém ty.
A na potrat jsi nesla dřív proč když jsi dítě nechtěla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15252

Zkus zavolat na nějakou linku pomoci, linku bezpečí. určitě existují organizace, které ti pomohou a poradí. Případně se obrať na sociálku, na tak zvaný OSPOD, možná budou vědět, jak dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4706
8.4.20 19:38

No to není jednoduchý. Otec dítěte o těhotenství ví a o dítě má zájem, takže anonymní porod ani babybox nepřichází v úvahu. Jediná šance je nechat dítě otci a platit mu alimenty. Můžeš to zkomplikovat tím, že ho neuvedeš do rodného listu, ale on má právo tě skutečně vláčet po soudech a jistě se mu dřív nebo později k dítěti podaří dostat. Takže tě to bude zbytečně stát peníze navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24143
8.4.20 19:38
@Burj Chalifa píše:
Alkoholik, kuřák…hlavně že jsi s ním chrněla

Protože byla opilá :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale alkohol je fuj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
8.4.20 19:39

Úplně se nevyznám v této problematice, ale je nutné přiznat otce v rodném listě? Když matka neuvede a otec se o to snaží?
Dá se přesto dát dítě k adopci, když otec nebude uznán?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
8.4.20 19:39

A byli jste na matrice? Protože pokud ne, tak do té doby de iure není otec, musel by se soudit (si myslím)… :think: Babybox je asi nejjednodušší… Ale je fakt, že dítě má právo na oba rodiče, takže tady se blbě radí, jak k tomu to mrně přijde, že? Zas ale když ho nechcete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5859
8.4.20 19:40

@Čičorečka Babybox fakt nejde??? Kdyby jela rodit do jiného kraje :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.20 19:40

Potrat dokud šel jsem řešila s nemocnicí, ale nemocnice to řešila, tak dlouho, že už nebyl možný.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat