Revize dělohy? Nebo SP?

10
7.4.20 21:18

Revize dělohy? Nebo SP?

Ahoj holky, dnes mi gynekolog oznámil že embryo se přestalo vyvíjet. Jsem 8+2tt. Chtěl abych rovnou zůstala na revizi dělohy. Já odmítla s tím že v této nemocnici určitě ne. Před půl rokem jsem tam revizi podstoupila poprvé a personál i okolností byly pro mě traumatizující. Zeptala jsem se zdá je možný SP s podporou farmak a zdělil mi že ano, ale že to stojí 4500.- 8o. Má některá stejnou zkušenost s placením těchto pilulek vyvolávajících SP? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58
7.4.20 21:39
@Gwivenet píše:
Ahoj holky, dnes mi gynekolog oznámil že embryo se přestalo vyvíjet. Jsem 8+2tt. Chtěl abych rovnou zůstala na revizi dělohy. Já odmítla s tím že v této nemocnici určitě ne. Před půl rokem jsem tam revizi podstoupila poprvé a personál i okolností byly pro mě traumatizující. Zeptala jsem se zdá je možný SP s podporou farmak a zdělil mi že ano, ale že to stojí 4500.- 8o. Má některá stejnou zkušenost s placením těchto pilulek vyvolávajících SP? :think:

S pilulkou zkusenost nemam, ale jsem po SP. Ve ctvrtek jsem zacala krvacet a pres vikend vse odeslo sama. Ted uz se jen docistuji. Mela jsem jit na revizi, ale dikybohu za prirodu, ze to takhle zaridila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
7.4.20 23:35
@talaya píše:
S pilulkou zkusenost nemam, ale jsem po SP. Ve ctvrtek jsem zacala krvacet a pres vikend vse odeslo sama. Ted uz se jen docistuji. Mela jsem jit na revizi, ale dikybohu za prirodu, ze to takhle zaridila.

Tak to ti moc přeji aby vše probíhalo co nejrychleji a bez komplikací :hug:. Brzy se určitě budeš moci pokusit znovu o mimíska :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 08:32

Zkušenost nemám, ale někde v diskusi jsem četla, že to v případě zamlklého těhotenství proplácí pojišťovna, platí se to jen v případě umělého ukunčení těhotenství, tak nevím, možná tvůj dr odmítá „spolupracovat“, možná takové věci ani neví, protože je zvyklý toto řešit jen jedním způsobem, revizí..Máš ještě ale i další možnost, počkat, až si s tím tělo poradí samo, trvá mu to trochu déle, než se na ten potrat nastaví nebo jak to napsat, běžná doba je cca 2 týdny, některé ženy čekaly i déle a dočkaly se a vše proběhlo v pořádku. Sama mám takový potrat za sebou, jenže já nebyla u dr., takže jsem nevěděla, že je těhotenství zamlklé, ale podle všech indícií i zpětných uvědomění bylo už nějaký čas. Potratila jsem na konci prvního trimestru. Přeji hodně sil, ale i důvěry ve své tělo, pokud se rozhodneš, že to necháš na něm :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
29
8.4.20 12:01

@Gwivenet presne pred tydnem jsem podstoupila revizi-zamlkly potrat. No a na gynde mi rekl, at jdu do nemocnice, ze tam se s nima domluvim, jestli tabletka nebo recize. V nemocnici mi rekli, ze mi doporucuji revizi, jelikoz tou tabletkou to nemusi odejit vse samo a pak bys musela na docisteni. Jelikoz jsem byla hodne rozrusena, ze jsme prisli o mimi, bylo v tu chvili vsechno fuk a hned druhy den rano jsem nastoupila na zakrok a odpol sla domu.
Jinak kamaradka si vzala tu tabletku a vse taky dopadlo v poradku, jen rikala, ze ti nastoupi hodne silny bolesti (jakoby menstruacni) a posleze z tebe odejde obsah delohy.
Tak uvidis no. Zalezi jak se citis. Ja jsem rada, ze uz to mam holt za sebou a ted se docistuji. Piju kontryhelovy caj a modlim se, aby MS prisla co nejdrive a mohli jsme se zas snazit a ja zahnala negativni myslenky ;)
Preju moc stesti, at jsi zas brzy tehu :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
8.4.20 12:18
@Gwivenet píše:
Tak to ti moc přeji aby vše probíhalo co nejrychleji a bez komplikací :hug:. Brzy se určitě budeš moci pokusit znovu o mimíska :srdce:

Dekuju :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
8.4.20 17:02
@Anonymní píše:
Zkušenost nemám, ale někde v diskusi jsem četla, že to v případě zamlklého těhotenství proplácí pojišťovna, platí se to jen v případě umělého ukunčení těhotenství, tak nevím, možná tvůj dr odmítá „spolupracovat“, možná takové věci ani neví, protože je zvyklý toto řešit jen jedním způsobem, revizí..Máš ještě ale i další možnost, počkat, až si s tím tělo poradí samo, trvá mu to trochu déle, než se na ten potrat nastaví nebo jak to napsat, běžná doba je cca 2 týdny, některé ženy čekaly i déle a dočkaly se a vše proběhlo v pořádku. Sama mám takový potrat za sebou, jenže já nebyla u dr., takže jsem nevěděla, že je těhotenství zamlklé, ale podle všech indícií i zpětných uvědomění bylo už nějaký čas. Potratila jsem na konci prvního trimestru. Přeji hodně sil, ale i důvěry ve své tělo, pokud se rozhodneš, že to necháš na něm :srdce:

Děkuji za reakci. Můj doktor mi přijde nějak vysazený na ženy kterým je ke čtyřicítce a chtějí dítě. Byl nepříjemný už minulý týden na první kontrole v tomto těhotenství když mi oznámil jako před půl rokem že nevidí srdeční akci a chtěl ať jdu na revizi hned na druhý den. Já chtěla s nadějí aspoň týden počkat :,(. On že ok ale říkal to nesouhlasně. No a v úterý že musím tabletu zaplatit když nechci revizi. Ale do jiné nemocnice jsem ještě nevolal, počkám jestli si tělo poradí a na konci trimestru to když tak vyřeším s pomocí lékařů. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
8.4.20 17:05

@AngelsMini
Díky za odpověď. Vyčkám do konce trimestru jestli si tělo poradí samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 17:57

@Gwivenet kolik ti je? Mě teď 40 a kvůli přístupu gynekolozky Sem ji změnila. Musela sem na revizi v 11tt kvůli zamlkle u tehu a ona mi na první kontrole po revizi začala cpát antikoncepci, že prý na děti už sem stará. Vím, že nejsem mladice a když to nepůjde přirozeně, tak to hrotit nebudu. Ale její přístup byl na pěst.

• Nahlásit
  • Citovat
58
8.4.20 20:21
@Gwivenet píše:
Děkuji za reakci. Můj doktor mi přijde nějak vysazený na ženy kterým je ke čtyřicítce a chtějí dítě. Byl nepříjemný už minulý týden na první kontrole v tomto těhotenství když mi oznámil jako před půl rokem že nevidí srdeční akci a chtěl ať jdu na revizi hned na druhý den. Já chtěla s nadějí aspoň týden počkat :,(. On že ok ale říkal to nesouhlasně. No a v úterý že musím tabletu zaplatit když nechci revizi. Ale do jiné nemocnice jsem ještě nevolal, počkám jestli si tělo poradí a na konci trimestru to když tak vyřeším s pomocí lékařů. :,(

Zmenila bych doktora. Ja jsem vdecna za toho svyho. Je to takovej Jarda Dusek :lol:
Zeny jeste by me zajimala jedna vec. Dve deti uz mam a treti si moc prejeme, ale po tyhle zkusenosti se hrozne bojim do toho zase jit. Beru to celkem v pohode, ale kdyby se to melo opakovat tak bych to asi uz nezvladla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.4.20 21:55

@talaya, mě je 39, další jsme si přáli, ale po té ztrátě mám nejen větší obavy, ale zároveň i touhu. Ten čas tak letí (a i jeden nezdar vše nelítostně posouvá)… Další ztrátu si nechci ani představit. Taky si neumím představit, že bychom to vzdali a začali se třeba proti početí chránit, to bych nezvládla já. Prostě potřebuju cítit naději na nový život…

• Nahlásit
  • Citovat
1434
8.4.20 22:30

@Gwivenet ahoj pilulky jsem nedostala, ale mám za sebou samovolný potrat v 11tt…
Hodně mi pomohlo popíjet bylinkové čaje - čaj ze sporýše, maliníkový čaj a může se i kontryhelový čaj.
Pro podporu rozjetí potratu doporučuju udělat si svařák - já vypila skoro celou lahev silnějšího vína v podobě svařáku - hoď si tam i skořici a hřebíček a ať to má grády… po téhle meducíně jsem hned druhý den začala krvácet a den nato doma došlo k SP…
na rovinu říkám, že to bude bolet, je to nepříjemný a doporučuju si to prožít doma poblíž vlastního wc a sprchy… je to prostě takový mini porod, akorát, že tedy bez miminka… :(
Každopádně za mě je SP určitě pro tělo zdravější varianta než revize… držím palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
9.4.20 02:05
@Anonymní píše:
@Gwivenet kolik ti je? Mě teď 40 a kvůli přístupu gynekolozky Sem ji změnila. Musela sem na revizi v 11tt kvůli zamlkle u tehu a ona mi na první kontrole po revizi začala cpát antikoncepci, že prý na děti už sem stará. Vím, že nejsem mladice a když to nepůjde přirozeně, tak to hrotit nebudu. Ale její přístup byl na pěst.

Je mi za měsíc 39 a s přítelem si miminko moc přejeme. Já mám tedy dvě děti, on taky, ale chtěli bychom mimi. On se s dětmi stýká dvakrát v roce protože žijí daleko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
9.4.20 02:08

@talaya
No já právě nevím jestli mám na to jít do toho ještě jednou po dvou nezdarech :,(, ne fyzicky ale po psychické stránce nejsem v klidu, vyrovnaná s dvěmi ztrátami. Uvidím až se dokončí toto období těhotenství a nechám si to projít hlavou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
9.4.20 02:11

@Maky1234
Vyzkouším to víno, máme s přítelem v plánu červené vínko v pondělí na Velikonoce tak se uvidí. A čajíky ty bych si taky mohla popíjet, pravda.
Moc děkuji za rady. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama