Nechci konec kojení

174
11.5.17 21:48

nechci konec kojeni

MAminky mam takovy aktualni problem, Dnes jsme byli na kontrole ve 3 mesicich a podle vahy jsme zjistili ze dcera pomalicku pribira, ale ja tvrdila ze pije z prsu dlouho, neplace hlady a je spokojena.
Ted vecer jsem si zkusila odsat z prsu at vim kolik toho vypije a ejhle najednou nejsem schopna z obou prsou dat vic jak 40ml. Kde je chyba? Piji hodne tekutin, piju meltu, i kojici caj.
Myslite ze pomuze kdyz budu odsavat kazdou hodinu a pul mleko? Nalijou se prsa znovu jako na zacatku po porodu?
Rada bych jeste kojila aspon mesic.

Dekuji za jakekoliv typy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

694
11.5.17 21:52

Neřeš a koj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
11.5.17 21:55

Jasne, pokud pribira (i kdyz ted mene), tak koj, koj, koj. Na zvyseni laktace je lepsi kojit vzdy z obou prs, ale to asi delas. Doporucuju nealko pivo!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3880

40 ml? Tak to jsi dobrá, já ze sebe nikdy nevymáčkla víc jak desítku :mrgreen: Kojila jsem skoro do dvou let… Nestresuj, koj podle potřeby mimča, bude to dobrý :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1857

Odsávačkou odsaješ vždycky méně než co vytáhne dítě. Určitě máš mléka víc.
Pokud chceš kojení udržet, tak po každém kojení odsaj, a po příštím kojení ji s tím předem připraveným odsátým mlékem dokrm. Klidně stříkačkou, pokud nechceš používat láhev s dudlíkem (ale musíš to s tou stříkačkou umět, nejdřív strčit malíček, až začne sát, tak teprve pomalu stříkat mléko).
Jednak se ti tím zvýší laktace a dcerka si začne zvykat na větší dávky a bude se snažit vytáhnout víc.
Mě to zachránilo kojení, ale byl to teda opruz…

Příspěvek upraven 11.05.17 v 21:56

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2565
11.5.17 21:56

Tak odsávačkou rozhodně neodsajes tolik mléka jako ti dcera vypije z prsu. a prsa už nebudeš mít nikdy nalitá jak po porodu.ted se mléko tvoří při sání dítěte. asi ti holt méně přibírá. pokud je spokojená, neřešila bych to a kojila normálně dal jak si řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
688

Ahoj, odsáváním nic nezjistíš, někdo kojí do dvou let a neodsaje vůbec nic. Mně to taky nešlo moc dobře. Jestli je spokojená, tak to bude v pořádku. Některý měsíc přibírají méně, někdy více. Kdyby měla málo, určitě spokojená není a brečí hladem. Taky by málo čůrala a měla by zelenou stolici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14453

Koj dal, pokud mala pribira, byt pomalu a neplace v kuse hlady, tak bych to nehrotila, ono odsavackou nevytahnes tolik jako si vytahne mala sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4252

@miminec Odsáváním jsem nikdy nevydolovala víc jak 20, 30ml. Dítě si dokáže vydolovat několikanásobně víc při každém kojení. I při neschopnosti odsávačkou vydolovat mléko „navíc“ (ručně sotva kapičky), kojila jsem do 16 měsíců.

Po třech měsících od porodu už se prsa nenalejvají tolik viditelně, netečou tak moc do podprsenky, netvrdnou - postupně prostě fungují normálně. Je to běžný jev, buď ráda, že končí problémy. K tvému dotazu - ne, už se ti pravděpodobně nikdy nenalejou jako při začátku.

Pokud dítě prospívá, nebrečí a všichni jsou spokojení, neřeš a koj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
11.5.17 21:58

Jinak mimino vytahne z prsu vic nez odsavacka.
Jo a odsavanim laktaci taky podporis.
Na FB existuje skupina Laktacni poradkyne a, milovnici kojeni spojme se. Jak uz odpovida nazev, je to trochu sekta, ale poradi ti tam. Ty zensky by rozkojily i chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1382
11.5.17 22:04

Hlavně nevzdávat. Pokud chceš kojit tak koj koj a koj a po kojení odsávej a buď dokrm nebo mraž na horší časy. Několikrát jsem bojovala s úbytkem mléka, ale stačilo víc přikládat a zase to bylo ok. Malá se mi odstavila sama až téměř v roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
456
11.5.17 22:07

Jak už psaly holky, odsáváním ani odstříkáváním toho z prsu nedostaneš tolik, kolik si vysaje dítě. Lepší je dítě vážit před a po kojení.
Pitný režim je fajn, ale musíš pamatovat na to, že je třeba také jíst (já musela jíst po každičkém koju, i v noci, vážila jsem v prvním půlroce víc, než při porodu) a spát!
(Pokaždé, když jsem víc pracovala, bylo málo mléka. Méně jsem spala, málo mléka. Méně jídla, totéž. Takže hlídat všechno. Teď je to důležité, časem si to sedne. Když bylo mléka málo, tak jsem prostě několikrát dokrmila UM z flašky a nevadilo to, kojila jsem až do 2,5 let.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12777
11.5.17 22:08

Hm, musim pridat sve. Kombinace „vydrzet co nejdyl bez piti“ (pracuju a hlida babicka) a prujmu u male (po ockovani) zpusobila, ze poprve jsem od doktorky slysela neco jako, ze by mimco melo vic pribirat. Mam tu „vyhodu“, ze odsavam pravidelne, takze vidim vysledky uz dlouho i vlivy ruznych faktoru. Za prve, pij, co se do tebe vejde. Ja piju bylinkovy, decaf caj a vodu a prakticky, hned jak dopiju jedno, jdu pro druhe…Minimalne ty ctyri litry denne dam, jen piti. A dal, vic nez nechat dyl u prsa, mnohem mnohem vic navysi produkci mleka davat casteji! Ja teda ted „vydojim“ tak 120ml, kdyz mam plny prsa, hned po kojeni skoro nic, staci ale pockat hodinu behem ktere hodne pijua jsem skoro na tech 120, zda se ze je tam narust hned prvni hodinu po kojeni a pak se to hned zpomali, kdyz mliko zustava. Takze musis treba kojit nejakou dobu po hodine hodine a pul, nez telo nazna, ze je treba delat vic. Par dnu to trva. Tak, to jsou moje zkusenosti, snad to pomuze. :nevim: Hlavne to nevzdavej!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19233
11.5.17 22:09

@miminec Odsála jsem málo, děti mi prospívali a kojila jsem je skoro rok. Po cca půl roce, kdy dítě bylo stále de facto plně kojené, jsem se vlezla do předtěhotenských podprsenek.
Množství odsátého mléka nic nevypovídá o tm, kolik s dítě vypije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Smazaný anonym
11.5.17 22:17

Ahojky já ještě po kojení odsála litr mléka. Za den jsem ale vypila 8 litrů čerstvého fenyklového čaje.. Byl to tedy očistec ale fakt to mělo úspěch :potlesk: My to měli tak :
Ráno : Kojení, snídaně, kojení.
Mezi svačinou pak ještě kojení. Pak kojení svačina a kojení a takhle do večera. V noci jsem kojila co půl hodiny- hodinu… do 11 měsíců jsem pořádně nespala. Mlika jsem měla tolik že jsme ho chtěli prodávat nebo darovat potřebným… Ale asi jak u koho.. hlavně no stress!!! :srdce:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama