Nechci jezdit k mámě

Anonymní
25.2.20 00:29

Nechci tam jezdit.

Nechci jezdit k mámě. Pokud jedu neustale mluvi o sobě. Jak je nešťastná, sama, nikdo ji nema rád. Ma chvilky kdy vyhrozuje ze, si něco uděla, uteče. Nejí, nespi, nepije. Když se ji snažím neco říct nebo vysvětlit dělá, že neslyší teda alespoň mi to tak prijde protoze odpovídá na jine věci o kterých chce mluvit ona. Lze mi jako třeba, ze volala doktorce a mam ji vyzvednout léky, lékařka ale nic nevi. Tvrdi, že ji slozenka prisla az po terminu. Kdyz se ji s přítelem snazime nekam vytáhnout je protivná, kousava, na všechno si stěžuje. Tj:jidlo, piti, auto daleko, kopec, zima…
At udelam co chci je to špatně. Volá mi do práce a chce si jen povídat. Ja si ale v praci dlouhe rozhovory nemůžu dovolit. Stejne si v nich nej stěžuje z nějakého me neznámého duvodu si vsugerivala, že jeji sestra je stelesneny padouch co ji nici život a mluvi jen o tom. Nejezdím tam i když to slibim, nezvedam telefony. Návštěvy si několikrát a dlouho rozmyslím. Pokud tam ale dlouho nejsem mám z toho výčitky. Přítel už k ni nejezdi vůbec.
Nevim si s matkou rady.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

738
25.2.20 05:33

Jako bych to psala já, u nás přesně totéž… Matka se utápí v sebelítosti. Pomoct ani nejde, protože prostě potřebuje být nepochopená chudinka, která okolí psychicky vydírá, jak je sama a nikdo ji nemá rád, nikdo jí nechce pomoct. Na ségru je hnusná a mě chválí, neuvědomuje si, jak tím ničí vztah mě a ségry. Jsem z ní psychicky vyčerpaná. Hovory o ničem, ale běda jak s ní nemůžu mluvit nebo nevolám okamžitě zpátky. Taky nevím jak dál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 05:52

Chodí mamka pravidelně k lékaři? Může to být nějaký psychický problém, deprese, ale třeba i počínající demence…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
25.2.20 06:15

@Freeandwild Mojí je 51, to už by mohla být opravdu demence? K psychologovi/psychiatrovi nepůjde, přece není magor… Už jsme jí možnost deprese naznačovali a bylo to hrozné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
25.2.20 07:08
@Anonymní píše:
Nechci jezdit k mámě. Pokud jedu neustale mluvi o sobě. Jak je nešťastná, sama, nikdo ji nema rád. Ma chvilky kdy vyhrozuje ze, si něco uděla, uteče. Nejí, nespi, nepije. Když se ji snažím neco říct nebo vysvětlit dělá, že neslyší teda alespoň mi to tak prijde protoze odpovídá na jine věci o kterých chce mluvit ona. Lze mi jako třeba, ze volala doktorce a mam ji vyzvednout léky, lékařka ale nic nevi. Tvrdi, že ji slozenka prisla az po terminu. Kdyz se ji s přítelem snazime nekam vytáhnout je protivná, kousava, na všechno si stěžuje. Tj:jidlo, piti, auto daleko, kopec, zima…
At udelam co chci je to špatně. Volá mi do práce a chce si jen povídat. Ja si ale v praci dlouhe rozhovory nemůžu dovolit. Stejne si v nich nej stěžuje z nějakého me neznámého duvodu si vsugerivala, že jeji sestra je stelesneny padouch co ji nici život a mluvi jen o tom. Nejezdím tam i když to slibim, nezvedam telefony. Návštěvy si několikrát a dlouho rozmyslím. Pokud tam ale dlouho nejsem mám z toho výčitky. Přítel už k ni nejezdi vůbec.
Nevim si s matkou rady.

Taky by se mi to nelíbilo ale takové chování není ok. Já už bych uvažovala pomoc psychologa nebo psychiatra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
548
25.2.20 08:19

Ahoj, mám se svou maminou prakticky totéž. Plus do toho ještě pije. U psychiatra byla párkrát, prý má deprese a nízké sebevědomí, ale víckrát tam nepůjde, protože je to zbytečné. Teď je v nové práci, kde ji všichni chválí, ale ona už týden všem brečí, že není nejlepší. V necelých 50ti letech. Když jsem jí včera napsala, že je dobrá, že chodí na bazén, že já bych sama nešla, tak mi odpověděla, proč by ona nemohla chodit sama na bazén, jestli je tam hnusná nebo co. Konec prostě. Už taky nevím, co dělat. Takže radu bohužel nemám, jen pochopení :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 08:35

@Terisos V 51 stařecká demence těžko, ale deprese se projevuje často podobně…
Z popisu zakladatelky mi to ale přijde už jako poměrně vážný stav, který by měl podle mě řešit lékař - nejí, nespí, nepije, nereaguje na otázky, mluví úplně o něčem jiném = z cesty, tvrdí, že volala lékařce, ale ta o ničem neví… to opravdu není jen povahou nebo nějakými náladami, paní je evidentně už dost mimo realitu. Pokud to je u vás podobné, snažila bych se jí dostat k lékaři. Aspoň třeba k obvoďákovi, ten taky může psát lehčí antidepresiva, případně někam doporučit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3312
25.2.20 08:38
@Anonymní píše:
Nechci jezdit k mámě. Pokud jedu neustale mluvi o sobě. Jak je nešťastná, sama, nikdo ji nema rád. Ma chvilky kdy vyhrozuje ze, si něco uděla, uteče.Nejí, nespi, nepije. Když se ji snažím neco říct nebo vysvětlit dělá, že neslyší teda alespoň mi to tak prijde protoze odpovídá na jine věci o kterých chce mluvit ona. Lze mi jako třeba, ze volala doktorce a mam ji vyzvednout léky, lékařka ale nic nevi. Tvrdi, že ji slozenka prisla az po terminu. Kdyz se ji s přítelem snazime nekam vytáhnout je protivná, kousava, na všechno si stěžuje. Tj:jidlo, piti, auto daleko, kopec, zima…
Nevim si s matkou rady.

Pokud nejí, nespí, nepije, je v ohrožení života. Zajdi za jejím obvoďákem se poradit. Možná by ji mohli převést do nějakého zařízení, kde ji budou znovu učit jíst a pít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.2.20 11:47

Holky, a vy, co zmiňujete stařeckou demenci, máte s tím zkušenost? Popis mi hrozně připomíná 80ti letou babičku. Mám ji ráda, ale poslední roky je hrozně nespokojená se životem a poslední měsíce jsem z návštěv akorát otrávená. Bydlí sama, moje mamka - její dcera ji navštěvuje minimálně 3× týdně, občas přijdeme vnoučata s pravnoučaty. Jenže ona je otrávená, kvůli malým dětem se někdy snaží přetvařovat, ale stejně si za rohem nadává pod fousy a mluví jen o tom, jak je všechno špatně. Kdybychom jí snad jen naznačili, že začíná být dementní, aby zašla k lékaři, tak by si snad něco udělala. Tak co s ní?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
25.2.20 21:23

Matka navštěvuje všechny doktory. Neurolog, psychiatr… Tak chodí pořád. Akoradmi prijde, ze si hraje na hrdinku s na psy. nic neřekne. Jednou jsrm tam s ni byla a lekarka me teda nepřesvědčila. Neustale hledala hodiny a cucela do pc. K jinemu matka nechce a k psichologovi zs boha nepůjde. Chtela jsem ji zsridit i pecovatelak je v duchodu asi by to šlo. No to jsem si teda dovolila. Ona predci neni stará. Ja delam na směny nemůžu tam byt porad. Mam partnera, domácnost… Dost casto se stávalo, ze hsem nebyla třeba 3-4dny poradne doma. Tam jsem sr chodila je vyspat. Tak si umíte predsravit6 jak byt po týdnu vypadal. Přítel byl naštvaný a za mě nastoupila jeho matka coz bylo neprijemny me. No musela jsem udelat STOP! Uz nejezdim pokazdy kdyz máma piskne. Vlastně vubec tam nejezdim. Mam z toho výčitky.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama