Nechtěný dárek - zvíře

Anonymní
31.1.21 09:33

Nechtěný dárek - zvíře

Ahoj, potřebuju se vypsat…Syn měl narozeniny a od našich velmi blízkých přátel dostal rybičku. Zmínili se o dárku už několikrát předtím a já měla za to, že jsem jim dost důrazně řekla, že si takový dárek pro syna nepřeju. Rybu i přes můj nesouhlas synovi dali, ten měl samozřejmě obrovskou radost. Jenže i druhé dítě chce rybičku…Já v noci studovala, co vše taková rybka potřebuje ke spokojenému životu. Ve chvíli, kdy jsem objednala věci za 5.500,– ve mně začal narůstat skutečný vztek. Spojilo se ve mně všechno. Vyhozené peníze, nechuť každý týden čistit akvárko, přemlouvat někoho, aby se o rybu staral, když budeme pryč. A nejvíc na tom všem mě asi mrzí nerespekt přátel. Prostě se rozhodli a mě donutili. Teď jsem v situaci, kdy nevím. Vzít dětem jejich radost, vrátit dárek přátelům, ať se starají sami a zklamat děti jako rodič? Být několik let v pozici, že jste byli donuceni podřídit se něčemu, co jste nechtěli? Možná většině příjde, že řeším blbost, ale zkuste si místo ryby dosadit cokoliv jiného, co byste nechtěli a prosím o radu, co byste dělali v mé situaci…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
262
31.1.21 09:37

Taky bych byla naštvaná. Rybku dej do zverimexu, děti to přežijou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13277
31.1.21 09:38

Chapu te. Rybicku uz bych tolerovala, poridila jich i vice, ale darcum bych z plnych plic „podekovala“ :cert:
Bud rada, ze to neni stene :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
211
31.1.21 09:40
@Karamba2020 píše:
Rybku dej do zverimexu

To jde?

Asi bych ji nevracela těm přátelům. Něco mi říká, že by se jí šikovným způsobem zbavili v záchodě.
Nejlíp darovat někomu, kdo už rybičky má.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3929
31.1.21 09:42

Syn měl bojovnici. Akvarko stalo 6 stovek, koupily se kamínky, nějaká ta květina a bylo to. Takhle rybka nepotřebuje vzduchování. Pět tisíc bych nedala ani omylem. Dítěti bych rybku nechala, ať se stará. Určitě bych ji nedala pryč. I když by mě to štvalo. Ber to pozitivně. Mohl taky dostat koně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774

Úplně Tě chápu. Přesně takhle bych to řekla přátelům a požádala je o dodání potřebných věcí potřebných k přežití rybky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24536

Tohle napiš těm dárcům. Velmi blízcí přátelé by se nejspíš poněkud oddálili.

Prakticky - asi bych nedokázala rybu vrátit - psa/kotě jo (protože to je fakt závazek a starost), ale ta ryba mi přijde docela nenáročná, to bych pro dítě udělala.
Jaká je to ryba a jak je syn starý?
Ta cena za vybavení mi přijde hrozně moc, jestli se rozhodneš rybu nechat, tak napiš, třeba ti tu akvaristi poradí lepší/levnější řešení. Na jak dlouho jezdíte pryč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30964
31.1.21 09:43

Urcite bych neporizovala druhou. Jestli je to jedna ryba v malym akvarku tak pravdepldobne brzo chcipne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9022
31.1.21 09:44

Rybu bych si nechala ale při první oslavě přátel bych jim darovala rovnou 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18997
31.1.21 09:44

Kvůli jedné rybě věci za 5500? Proč? To koupili žraloka? Malý akvárko s komplet vybavením seženeš za dvojku. Navíc se to nečistí, akvárium má samočistící mechanismus, navíc s jednou rybou. A když chce rybu i druhý dítě, tak proč ji do toho akvárka nepřikoupíš? Mám pocit, že to dost zveličuješ… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
31.1.21 09:46

Chápu, taky bych byla naštvaná, ale rybu bych si nechala. Akorát ta výbava za 5tisíc to je hrozně moc..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2405

Nechtěla bych velmi blízké přátele, kteří mě absolutně nerespektují, to je asi tak všechno, co k tomu mám :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18997
@veria píše:
Urcite bych neporizovala druhou. Jestli je to jedna ryba v malym akvarku tak pravdepldobne brzo chcipne.

Za pět a půl tisíce to akvárko musí mít aspoň dvěstě litrů… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
287
31.1.21 09:47
@Janli píše:
Za pět a půl tisíce to akvárko musí mít aspoň dvěstě litrů… ;)
:lol:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52836
31.1.21 09:48
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebuju se vypsat…Syn měl narozeniny a od našich velmi blízkých přátel dostal rybičku. Zmínili se o dárku už několikrát předtím a já měla za to, že jsem jim dost důrazně řekla, že si takový dárek pro syna nepřeju. Rybu i přes můj nesouhlas synovi dali, ten měl samozřejmě obrovskou radost. Jenže i druhé dítě chce rybičku…Já v noci studovala, co vše taková rybka potřebuje ke spokojenému životu. Ve chvíli, kdy jsem objednala věci za 5.500,– ve mně začal narůstat skutečný vztek. Spojilo se ve mně všechno. Vyhozené peníze, nechuť každý týden čistit akvárko, přemlouvat někoho, aby se o rybu staral, když budeme pryč. A nejvíc na tom všem mě asi mrzí nerespekt přátel. Prostě se rozhodli a mě donutili. Teď jsem v situaci, kdy nevím. Vzít dětem jejich radost, vrátit dárek přátelům, ať se starají sami a zklamat děti jako rodič? Být několik let v pozici, že jste byli donuceni podřídit se něčemu, co jste nechtěli? Možná většině příjde, že řeším blbost, ale zkuste si místo ryby dosadit cokoliv jiného, co byste nechtěli a prosím o radu, co byste dělali v mé situaci…

přátelům bych řekla at koupí i vybavení. Tohle je debilní dárek :lol: Nebo at si jí vezmou zpátky ;) jen to vybavení kolik stojí :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat