Zklidnění dítěte sprchou, nedokážu to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  20.09.12 15:53
nedokážu to

Ahoj maminky, chtěla bych se poradit, poslední dobou má syn šílené záchvaty vzteku a co mi radili ostatní vzít pod studenou sprchu ale já to nedokážu. ted se chci zeptat pomáhá to? zklidní se to dítě? budu se muset hodně přemáhat abych to udělala ale zase nechci to udělat a nakonec žádné zlepšení… synovi jsou 4 roky

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Reakce:

taljenka
Závislačka 2633 příspěvků 20.09.12 15:54

Někomu pomáhá obejmout a počkat až se zklidní. Ale samozřejmě že ne držet dítě na sobě násilím.

Anonymní  20.09.12 15:55

Ty záchvaty jsou šílené, kope řve mlátí sebou, už nevím do ted jsem na něj šla klidně ale sama vidím že to tak dál nejde, musím to začít řešit nebo nám přeroste přes hlavu

Kallistó
Ukecaná baba ;) 1937 příspěvků 20.09.12 15:57

Kamarádka to udělala jednou a od té doby, když mu pohrozí studenou sprchou, má klid. Na druhou stranu to může mít účinek jak na koho :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60462 příspěvků 3 inzeráty 20.09.12 15:57

Já je tedy neřeším a on po chvilce přestane… podstatné je aby nedosáhl svého :-)

taljenka
Závislačka 2633 příspěvků 20.09.12 15:57

Tak se poraď s dětskou doktorkou. Stačí i přes telefon.

Brambůrka10
Závislačka 3478 příspěvků 20.09.12 15:58

Ahoj, mam to u dcery taky, ale do studeny sprchy bych ji nedala, brrr, ja ji oplachuju ledarnou jen ksichtik, kdyz uz to je neunosny. Dneska me vytocila tak, ze kdyz zacla jecet, dala jsem ji batuzek, plysaka a soupla ji na chodbu za dvere, at me zavola, az bude hodna, to ti byl zvrat, az sem cumela..snad ji to vdrzi a treba ji pak bude stacit jen pohrozit, no uvidime :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60462 příspěvků 3 inzeráty 20.09.12 15:59
@Kallistó píše:
Kamarádka to udělala jednou a od té doby, když mu pohrozí studenou sprchou, má klid. Na druhou stranu to může mít účinek jak na koho :nevim:

Tak já bych studenou sprchu použila ve chvíli, kdy už je naprosto mimo a má tendenci se dusit… tohle měl můj brácha, to pomůže ve smyslu, že se v tu chvíli uklidní, ale na to aby se přestal vztekat to žádný vliv nemělo… z toho až postupně vyrostl.

Pipet
Generální žvanilka 23832 příspěvků 20.09.12 16:00

Studená sprcha už je na mě moc, většinou stačí důsledně ignorovat/odnést někam, kde není publikum… ono ji to přestane bavit.

- to dřív nedělal? Proč myslíš, že začal?

Anonymní  20.09.12 16:00

Já zkoušela taky dát na chodbu a počkat, ale poslední scénu mi udělal ve školce a tam mi učitelky řekli pod studenou sprchu, že jim to radil dětský lékař

sali78
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 20.09.12 16:02

Můj bratr měl občas taky takový záchvaty a mamka ho vždy chytla za krkem a spláchla mu jen hlavu studenou sprchou a pak byl chvíly klid

peggy.sl
Generální žvanilka 20554 příspěvků 20.09.12 16:03

Jednou jsem dceři omyla obličej studenou vodou a nikdy už bych to neudělala…přestala vzteky dýchat, takže za mně nikdy..lepší je nechat vztekat a odejít.

Anonymní  20.09.12 16:04
@Pipet píše:
Studená sprcha už je na mě moc, většinou stačí důsledně ignorovat/odnést někam, kde není publikum… ono ji to přestane bavit.- to dřív nedělal? Proč myslíš, že začal?

dělal ale ne tak často, on má takové období chvíli je hodnej a chvíli e takovej jakej je ted

Anonymní  20.09.12 16:08

Radši anonymně, abyste se na mě nevrhli :?:
Syn má dva roky a občas má silné záchvaty vzteku. Pokud jsme venku, tak se ho snažím ignorovat..Je to ale pro mě těžké, dělá scény na celé kolo a některé chytré matky mi radí, co s ním mám dělat. Jenže stejně nic nepomáhá..až ho třeba zaujme něco jiného.
Když jsem s ním sama doma, tak mi to občas dělá taky. Dříve jsem mu dávala na zadek, ale to je úplně zbytečné, nepomáhá to a stejně se vzteká dál. Klidně i 20 minut. Jediné co pomůže, dát mu celou hlavu pod studenou sprchu.To je ho uklidní a pak už se ani nevzeká. Udělala jsem to 3 krát a vždy to pomohlo. Nechci aby to znělo, že je to dobře, ale nám to pomohlo :roll:

ivuska.h
Echt Kelišová 8651 příspěvků 20.09.12 16:09

Prosímtě, studenou sprchu opravdu ne, to je středověká metoda, představ si, kdyby to někdo udělal tobě! Prostě ho nech, ať zuří, nabídni, že obejmeš, pochováš atd. On časem přestane. Ale může to trvat dlouho. Syn párkrát ze vzteku i zvracel. Je to jen období, přejde to. Nabídni mu svou blízkost, hodně mluv o tom, co ho naštvalo, že chápeš, že ho to štve atd. Určitě neposílej na samotku, do pokoje, do kouta atd., nekřič ani nebij, to stejně nezabírá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vše, co potřebujete vědět o půstu: Zhubnete, nebo vám zničí zdraví?

Znáte všechny přínosy a rizika půstu a detoxikačních kúr? Budete po nich ve... číst dále >

Nová poradna: Zeptejte se na klíšťovku

Očkovat, nebo neočkovat? A když, tak v jakém ročním období? Na otázky ohledně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli barvě očí téměř oslepla. Modelka varuje před nebezpečnou operací

Je jí dvaatřicet, na Instagramu ji sleduje skoro 200 tisíc lidí. A má zrak... číst dále >

Sebevraždu spáchají v Česku tři lidé denně, nejčastěji v pondělí

Náchylnost lidí řešit problémy sebevraždou znepokojovala vědce už před 150... číst dále >

Reklama