Nedostala jsem prodloužení smlouvy

Anonymní
24.12.18 07:16

Nedostala jsem prodlouzeni smlouvy

Ahoj, chci se zeptat. Na konci mesice mi konci smlouva, ale prodlouzeni smlouvy prede mnou sef schoval. Uz me delsi dobu sikanuje. Smlouvu tedy na dalsi obdobi nemam, ale smeny na dalsi mesic napsane mam. Co to pro me znamena? Kdyz se rozhodnu tedy skoncit v praci, nemuzu mit za to nejaky postih, kdyz uz ty smeny napsane mam?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1877
24.12.18 07:26

Tak bez platne pracovní smlouvy ani do prace nemůžeš, kdyby přišla kontrola, tak je to problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.12.18 07:29

Tak zase prave, kdyz pry prijdes do prace bez smlouvy, tak je smlouva pry automaticky na dobu neurcito nebo jak

• Nahlásit
  • Citovat
1877
24.12.18 07:30

To platí u prodloužení smlouvy na bydlení, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4254
24.12.18 07:31

Pokud jsi nepodepisovala prodloužení smlouvy, tak Tvá smlouva končí datem 31.12.2018 (nebo tím, do kdy máš nynější pracovní smlouvu). Pokud bys už nechtěšla pokračovat v tomto zaměstnání, tak si první pracovní den zajdi pro zápočtový list - ale už neoznačuj příchod - to by bylo bráno, jako nástup na směnu a už bys musela dávat výpověď - protože, pokud Tě zaměstnavatel nechá nastoupit na směnu a nechá Tě pracovat, tak se Tvá smlouva automaticky mění na smlouvu na neurčito.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.12.18 07:33

Dekuji za odpovedi :slight_smile: udelali jste mi poradek v tom, jak to je

• Nahlásit
  • Citovat
Tunrida
24.12.18 08:00
@Rive píše:
To platí u prodloužení smlouvy na bydlení, ne?

Ne, to platí právě u pracovní smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
1877
24.12.18 08:04

@Tunrida děkuji :oops: už jsem si to našla i na netu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3154
24.12.18 08:14

Já bych zkrátka v lednu nepřišla, jen bych první pracovní den zavolala účetní, jestli si pro zapoctak mám přijít, nebo mi ho pošlou. Pokud tě šéf šikanuje, tak buď ráda, že si můžeš najít jinou práci a hned nastoupit a neřešit výpovědní lhůtu.
A kdyby mi náhodou ten slavný šéf po začátku první lednové směny zavolal, kde jako jsem, tak bych mu řekla, že mi skončila smlouva, prodloužení mi nebylo nabídnuto, takže nechápu čemu se diví. A pokud by náhodou pyskoval, tak bych mu řekla, že naštěstí už toto nejsem povinná poslouchat a rozloučila bych se. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
24.12.18 08:32
@Anonymní píše:
Dekuji za odpovedi :slight_smile: udelali jste mi poradek v tom, jak to je

Bordel a ne pořádek ti v tom „rádkyně“ udělaly!

@Rive píše:
Tak bez platne pracovní smlouvy ani do prace nemůžeš, kdyby přišla kontrola, tak je to problém.

Blbost.

@Anonymní píše:
Tak zase prave, kdyz pry prijdes do prace bez smlouvy, tak je smlouva pry automaticky na dobu neurcito nebo jak

Přesně tak, přesněji: Pokračuješ-li v práci s vědomím (a zřejmě souhlasem) zaměstnavatele i po skončení doby, na kterou byla smlouva sjednána. Důkazem souhlasu může být i ten rozpis směn, mzda, atd.

Zákoník práce, § 65 odst. 2: Pokračuje-li zaměstnanec po uplynutí sjednané doby (§ 48 odst. 2) s vědomím zaměstnavatele dále v konání prací, platí, že se jedná o pracovní poměr na dobu neurčitou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.12.18 08:35

@eumedon takze tim, ze uz ten rozpis smen je napsany, do te prace proste musim?

• Nahlásit
  • Citovat
14766
24.12.18 08:42
@Anonymní píše:
@eumedon takze tim, ze uz ten rozpis smen je napsany, do te prace proste musim?

Nemusíš. Je to na tvém rozhodnutí. § 65 odst. 2 předpokládá projev vůle pokračovat na obou stranách.

Tím, že ti přidělil směny, zaměstnavatel projevil přání, abys pokračovala v práci. Ty projevíš vůli po pokračování ve smlouvě na dobu neurčitou tím, že do práce přijdeš, nebo projevíš vůli nepokračovat tím, že do práce nepřijdeš a ten rozpis směn budeš ignorovat.

S tím rozpisem směn jako argumentem u budoucího soudu si nejsem 100% jist, ale viděl bych to velmi nadějně. Pokud tě tedy nevyhodí, hned jak tě uvidí. Je potřeba si ale hlídat důkazní situaci (Je například podepsaný? kým? Co přesně budeš mít v ruce? Dosvědčí ti to kolegyně? … atd.)..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14766
24.12.18 08:55

Ještě takhle: Tvůj zaměstnavatel se chová ve vztahu k tobě dost nesrozumitelně stran vůle pokračovat: Na jedné straně ti rozepsal směny, na druhé straně tvůj bezprostřední nadřízený „smlouvu o prodloužení před tebou schoval“. Co znamená „prodlouzeni smlouvy prede mnou sef schoval“? Byla podepsaná personálním, ředitelem, ale tvůj bezprostřední nadřízený ji schoval, abys ji nedostala do ruky? Tomuhle nerozumím. Nepodepsaný návrh smlouvy před tebou přece není nutno schovávat, k ničemu by ti nebyl.

V každém případě - chová-li se tvůj zaměstnavatel takto nesrozumitelně, nemůže to být k tvé tíži. V podstatě si můžeš vybrat, co si z toho vzít a dokážeš to obhájit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.12.18 09:04

@eumedon no znamena to to, ze personalni donesla dodatek pro me, predala ho kolegyni, aby mi ho predala a sef ji ho vzal se slovy, cituji :,, pokud bude hodna, tak ji ho dam,,

• Nahlásit
  • Citovat
14766
24.12.18 09:10
@Anonymní píše:
@eumedon no znamena to to, ze personalni donesla dodatek pro me, predala ho kolegyni, aby mi ho predala a sef ji ho vzal se slovy, cituji :,, pokud bude hodna, tak ji ho dam,,

Aha. A ten dodatek je tebou podepsaný, nebo ne?

Jestli chceš pokračovat, tak jdi za personální, stěžuj si, že ti šéf zadržuje poštu a podepiš dodatek přímo u ní poté, co ti dá podepsané paré.

Nikdy nepodepisuj smlouvu, pokud si druhou stranou podepsané paré nemůžeš odnést v ruce. Ledaže by šlo o distanční postup uzavření smlouvy, přímo popsaný v té smlouvě (se lhůtou pro vyjádření strany, která se má podepsat jako druhá a její povinností dokázat doručení souhlasu první straně).

Nicméně - ta kolegyně bude muset o tom před soudem svědčit, že písemnost určenou tobě dala šéfovi a ne tobě. Zatím, ať svědčí před tím, kdo jí tu písemnost dal, aby ti ji předala. (To je pomalu na trestní oznámení, zadržování pošty).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama