Nedostala jsem výplaty

Anonymní
29.7.15 13:30

Nedostala jsem výplaty

Ahojte prosím omluvte anonym. Nerada bych, aby to někdo z rodiny zatím věděl. Takže začnu tím, jsem objednaná k právníkovi, ale zatím hledám radu i zde. Pracuji třetím rokem a bohužel nedostala jsem již dvě výplaty blíží se třetí. A zaměstnavatel mi říká jen že nemá, prostě nemá peníze. A já čekala jak ta kr. a. Už je to docela pěkná suma. A teď co můžu dělat, vím že dát okamžitou výpověď. Jenže co když si navymýšlí, že jsem zničila třeba nějaké zakázky a strhne mi peníze z výplat atd. Může to? Nemám ani výplatnice. :pocitac: Díky moc za radu pokud s tím máte zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20518
29.7.15 13:33

Zeptat se na postup na inspekci práce, popř. úp (měli by tam mít někoho), popř. nahlásit na inspekci práce. To ej instituce, která může zaměstnavatele přinutit vyplatit - pokud ale má a pokud není v insolvenci. Teda třeba ne ihned… ale zřejmě se nestane, že nikdy. S výpovědí to pdole mne nesouvisí - ty sis odpracovala své a máš nárok na mzdu. Ale třeba ti ten právník poradí nějaký fígl, jak to reálně chodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 13:38

Děkuji já vím já mám schůzku přímo s právníkem od úřadu práce. Ale snad napíše někdo, kdo měl podobnou zkušenost. A jak mu to dopadlo. Já se totiž bojím, že ty peníze už neuvidím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.15 13:42

Prosím o anonym, asi tě nepotěším já dopadla tak, že už jsem peníze neviděla :nevim: byli jsme i na úřadu práce, jsou tam supr právníci, všechno sepsali, řešili, zaměstnavatel dokonce uznal dluhy, ale peníze neposlal :zed: na to dát to k soudu nás bylo málo a většina, kterým dlužil peníze byli cizinci takže k soudu se báli :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
11133
29.7.15 13:45

Asi te nepotesim, ale muze to opravdu dopadnout tak, ze je uz neuvidis. pokud je firma v problemech celkove a krachne, tak prvni maji narok statni instituce - financni urad, zdravotni pojistovna, socialni atd. a pak az ostatni veritele.
pravnik ti muze pomoc se pripojit se svym narokem, ale kamaradka si timhle prosla, vcetne soudu a nedostala nic. kazdopadne se porad, ten postup je rozdilny podle toho v jake fazi a situaci firma je.
resit by to mel i urad prace, ale zrovna tam pry poradili nejmin :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
29.7.15 13:48
@Anonymní píše:
Děkuji já vím já mám schůzku přímo s právníkem od úřadu práce. Ale snad napíše někdo, kdo měl podobnou zkušenost. A jak mu to dopadlo. Já se totiž bojím, že ty peníze už neuvidím.

Byla jsem zaměstnaná na dotaci od úřadu práce dokonce. V neziskovce. Věc se měla tak, že moje zaměstnavatelka musela nejdřív mzdy poslat a až pak požádat o proplacení od úp. Stalo se tak, že prostě protože jí náhle přišel nedoplatek na energie nebo co, nějak moc akutních plateb, neměla na výplaty, nemohla požádat o proplacení. Musela nejdřív sehnat peníze na mzdy takové v nějakém grantu (jasně že ne na mzdy, ale na osvětovou činnost, mzdy měly být z toho úp), počkat na schválení, vyplacení, pak teda zaplatila nám a pak dostala teprve proplaceno z úp. A z toho dál řešila vyúčtování toho prvního grantu. Tam ale se dalo čekat, že to dopadne, že mzdy dostaneme, jen prostě bylo administrativní zdržení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 13:48

Děkuji i tak sice teď opravdu ráda nejsem. Firma na tom zase špatně není stále si nakupuje auta věci. Ale na moji výplatu není. No uvidím jak dopadnu na pracáku.

• Nahlásit
  • Citovat
Otakar Z.
29.7.15 13:56
@Anonymní píše:
Ahojte prosím omluvte anonym. Nerada bych, aby to někdo z rodiny zatím věděl. Takže začnu tím, jsem objednaná k právníkovi, ale zatím hledám radu i zde. Pracuji třetím rokem a bohužel nedostala jsem již dvě výplaty blíží se třetí. A zaměstnavatel mi říká jen že nemá, prostě nemá peníze. A já čekala jak ta kr. a. Už je to docela pěkná suma. A teď co můžu dělat, vím že dát okamžitou výpověď. Jenže co když si navymýšlí, že jsem zničila třeba nějaké zakázky a strhne mi peníze z výplat atd. Může to? Nemám ani výplatnice. :pocitac: Díky moc za radu pokud s tím máte zkušenosti.

A ostatní zaměstnanci výplatu dostávají, nebo je vás víc?

• Nahlásit
  • Citovat
13148
29.7.15 14:03

Ahoj, něco podobného jsem kdysi taky řešila a nic příjemného. Peníze jsou prakticky nevymožitelné. Z jakého důvodu ti je neposlal? U mě to bylo tak, že účetní omylem poslala moji výplatu na účet někomu jinému a odmítala svoji chybu uznat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 14:04

Dostávají. Moc nás tam nepracuje, ale oni mají dotaci z pracáku. Jenže já dotaci nemám a mám největší plat i místo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.7.15 14:05

@chipsa Mě pořád tvrdí že nemá peníze. To je vše. Už ani semnou moc nekomunikuje.

• Nahlásit
  • Citovat
13148
29.7.15 14:07

A důvod ti neřekli, proč to neposílají? Porušují podmínky pracovní smlouvy. Ale většinou si z toho zaměstnavatelé nic nedělají a chechtají se neštatstným zaměstnancům do očí, bohužel..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
29.7.15 14:09
@Anonymní píše:
@chipsa Mě pořád tvrdí že nemá peníze. To je vše. Už ani semnou moc nekomunikuje.

Tohle ale tebe nemusí vůbec zajímat, důležité je co máš ve smlouvě. Ach jo, hodně štěstí a hlavně pevné nervy :hug: Já z účetní dolovala výplatu měsíc a povedlo se díky odborům, jinak bych se jí nikdy asi nedočkala, takže vím jak ti je :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 14:12

No právě já mám takové nervy, až to není možné. Uniká mi i logika šéfové, že ví že stačí, když párkrát kliknu a má po firmě úplně. Ale toho se zatím bojím aby to nějak nepoužila a nestrhla z těch peněz. Nebo co já vím…

• Nahlásit
  • Citovat
13148
29.7.15 14:18
@Anonymní píše:
No právě já mám takové nervy, až to není možné. Uniká mi i logika šéfové, že ví že stačí, když párkrát kliknu a má po firmě úplně. Ale toho se zatím bojím aby to nějak nepoužila a nestrhla z těch peněz. Nebo co já vím…

Jo jo, ty nervy.. Stojíš tam uprostřed místnosti jako žebračka, chceš se domluvit a oni z tebe mají chi-chi. Tenkrát jsem myslela že té účetní něco hodím na hlavu. Nikde nemáš zastání, ani odvolání. Že chceš jenom jenom svoji výplatu a nemáš za co žít oni neřeší..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama