Nedostatečná o pololetí v 9. třídě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

daisy1
Stálice 95 příspěvků 24.01.17 18:09
nedostatečná o pololetí v 9. třídě

Nevíte někdo, zda je nějak limitující pro další studium pětka o pololetí v 9. třídě? Kluk chce jít do učení, kde dle jejich slov „berou s jakýmkoliv“ průměrem, ale přece jen pětka je pětka…

Příspěvek upraven 24.01.17 v 18:14

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

zudina
Ukecaná baba ;) 2174 příspěvků 24.01.17 18:13

Myslim ze pololetni vysvedceni v 9 tride je jeste dulezitejsi nez to na konci roku, na jeho zaklade se prijima na dalsi skolu. Ale pokud chce jit do uceni, mozna to takovy problem neni :nevim:

elinka90
Závislačka 2522 příspěvků 24.01.17 18:20

V dnešní době je více míst na školách než žáků a na účňáky se nikdo nežene tak si myslím, že ho vezmou bez problému, ale nezvládá základku tak pravděpodobně nezvládne ani učnák

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12995 příspěvků 1 inzerát 24.01.17 18:21

@elinka90 otázka je jestli tu pětku má protože nezvládá a nebo protože je lempl na učení :nevim:

daisy1
Stálice 95 příspěvků 24.01.17 18:24
@ka2ka píše:
@elinka90 otázka je jestli tu pětku má protože nezvládá a nebo protože je lempl na učení :nevim:

on na to peče, zatáhla jsem ho na menza testy iQ, tam mu řekli IQ 124, před Vánocema v PPP na testech profesni orientace mu taky vyšla naprůměrná inteligence. On je klasickej lempl. Jo a taky na to hodil bobek ve chvíli, kdy mu na ucnaku rekli, ze ho vemou s jakýmkoliv prumerem…

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12995 příspěvků 1 inzerát 24.01.17 18:28

@daisy1 no můžeš doufat, že z toho vyroste a vzpamatuje se včas, za mě se bral průměr v poletí posledního roku plus celý rok předtím

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 18:30
@daisy1 píše:
on na to peče, zatáhla jsem ho na menza testy iQ, tam mu řekli IQ 124, před Vánocema v PPP na testech profesni orientace mu taky vyšla naprůměrná inteligence. On je klasickej lempl. Jo a taky na to hodil bobek ve chvíli, kdy mu na ucnaku rekli, ze ho vemou s jakýmkoliv prumerem…

nadprůměrná inteligence a takhle si zkazí důležité vysvědčení? no snad se mu brzy rozsvítí, jinak co já vím tak je právě pololetní z devítky dost důležité, ale na nějakou podřadnou školu to bude asi stačit

kaja00
Extra třída :D 13487 příspěvků 24.01.17 18:31

@daisy1 no školy se koukají na vysvědčení z osmičky a z pololetí v devítce. Nicméně na učňák ho asi vezmou, tam moc lidí nejde :think:

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12995 příspěvků 1 inzerát 24.01.17 18:31

@daisy1 pokud se tam přihlásí hromada čtyřkařů má syn smůlu

daisy1
Stálice 95 příspěvků 24.01.17 18:31
@ka2ka píše:
@daisy1 no můžeš doufat, že z toho vyroste a vzpamatuje se včas, za mě se bral průměr v poletí posledního roku plus celý rok předtím

no pokud průměr, tak to jde…
stejnak ho ale asi zabiju (jestli to dřív neudělá jeho tatík), až na víkend příjde - jde o nevlastního syna.

macík
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 24.01.17 18:50

@daisy1 Pokud je to učňák, tak jej vezmou s podmínkou, že nesmí propadnout na konci roku. O pololetí to nevadí. Učím na ZŠ, loni tak vycházel dokonce osmák (propadl a o desátý rok školní docházky neprojevil zájem, takže neměl dokončené základní vzdělání, ale splnil povinných devět let). Takže pokud na konci školního roku nepropadne a na vysvědčení bude mít napsáno, že „žák splnil povinné devítileté základní vzdělání“, je to ok. Horší bude, pokud ZŠ nedodělá - dostane pětku i v červnu a neudělal by v srpnu ani opravky. Na učňák ho sice stejně vezmou, ale na výučním listě nebude mít „vyučen v oboru“ ale pouze „schopen pracovat v oboru“. V praxi to znamená, že si nikdy nebude moci udělat vlastní živnostenský list.
Pokud tě ještě něco zajímá, ptej se ;)

Gábííí
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 24.01.17 18:51

@daisy1 to je bohužel hodně důležité. Konecne v 8 třídě a pololetní v 9…

Ssd
Kecalka 142 příspěvků 24.01.17 18:53

Dívala jsem se na požadavky několika učňáků a je to 60% testy Cermat, 40% průměr z vysvědčení. Záleží hlavně, jak napíše testy. Záleží jaký má průměr, každopádně na učňáky berou takový ty co nikam ne-e, takže bych se toho nebála.

Jiná věc ale je, 124 IQ, chytrej kluk lenoch. Takový typy nesnáším. On se třeba za 2 roky probere, že ho to tam nebaví, řekněme ho to tam nenaplňuje a třeba budete řešit, přijímačky na jinou SŠ s maturitou. Nicméně vím, že s těmahle typama nic moc nehne.

Ssd
Kecalka 142 příspěvků 24.01.17 18:57

Ještě mě napadlo a na neučňák by neměl? Co ho zkusit; aby si dal jako druhou školu neučňák? A nejdřív mu zkusit předložit nějakej přijímačkovej test? Třeba na Sciu maj jeden ukázkovej zdarma. I když na to kluka asi nepřemluvíte.

macík
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 24.01.17 19:04

@Ssd pochybuji, že by mu s pětkou na vysvědčení povolili na některé střední škole byť jen dělat přijímací zkoušky. Nezapomeň, že všechny střední školy ze zákona musí dělat státní přijímací zkoušky. Snad možná některá soukromá, ale státní určitě ne.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >