Reklama

S čím vám pomáhá šestileté dítko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baculkaji
Zasloužilá kecalka 978 příspěvků 21.01.17 13:00
s čím vám pomáhá šestileté dítko?

Ahoj…chci se zeptat…v dubnu bude naší prvňačce 7 let. Zaslechla jsem v buse diskuzi, jak pomahají doma děti…jak zapojujete děti do činností doma, s čím vám pomahají…díky

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

KatkaLib
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 21.01.17 13:03

Pomaha mi se vším co mu řeknu či ho poprosím, i myčku zvladne vyklidit. A co se týče vaření, tak to má nejradej když může pomáhat a je to kluk :dance:

berry4
Nadpozemská drbna 28328 příspěvků 21.01.17 13:09

U pečení. Tam se může vybít. Jinak i žehlí jednoduché věci ( od 4),pomáhá mi kompletovat ponožky, spodní prádlo, musí si sama uklízet, už přemýšlím, že ji pošlu nakoupit něco jednoduchého. 6 let.

KriJona
Závislačka 2689 příspěvků 21.01.17 13:11

Staršímu bude 7 v květnu. Myčku nemáme :lol: uklízí si po sobě ze stolu, prostírá stůl k obědu nebo večeři když ho poprosím, uklízí po sobě každý večer hračky, nemám ráda roztahane hračky po bytě a jít v klidu spát. Občas pod mým dohledem vyčistí potkanovi klec a zalévá kytky. :kytka:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 21.01.17 13:12

Mám kluka ve věku 5 holku 4.
Obecně by mě stačilo, pokud by oba nedělali zbytečně nepořádek, automaticky se převlékli když se zašpiní, což vše splňují, uklízí po sobě ze stolu, hračky, jsou samostatní.
Když uklízím, snažím se je zapojit, já třeba luxuju a oni každý hadříkem utírají prach, kam dosáhnou, když myju nádobí, jeden utírá větší kusy a druhý je uklízí, oni dají kopku roztříděného prádla do pračky, já dám prášek, oni zapnou…
To je vše spíš v rámci učení se podílet se na domácích pracech, než skutečná pomoc.
Skutečná pomoc je, když mi pomáhají s vařením, já jsem u plotny a oni krájejí, za studena míchají, koření, melou mi rohlíky na strouhanku, mák, ořechy, drží v míse ruční šlehač, zatímco já přidávám suroviny, vytáhnu knedlíky a oni špejlí propíchají… A nebo mi třeba podává jeden prádlo z koše, druhý kolíčky… Naučila jsem je perfektně zkládat prádlo po žehlení, takže trička, tepláky, legíny, šaty, mikiny… V tom mi taky dost pomůžou. Samozřejmostí už je prostírání před jídlem, to už dělají jen oni, na to jim nesmí nikdo sáhnout :lol:
Asi bych si ještě na něco vzpoměla. :think:

Pennya
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 21.01.17 13:16

Já si pamatuju že jsem pomáhala jako malá s nádobím, luxovala jsem, a hlavně leštila dvířka plynové trouby :-D vaření samozřejmě taky, ale nemohla jsem vidět syrové maso. Takové řízky když se naklepávaly, nebo se měl klepnout kapr to jsem zdrhala :-D Později už né, obalování to bylo moje :-D
vlastně ani nevím jestli takové vzpomínky mám opravdu v hlavě, nebo jestli so to pamatuju z kazet domácího videa :mrgreen:

Shakti.T
Kecalka 395 příspěvků 21.01.17 13:16

Muj starší synek má sice 4,5 let ale pomáhá mi hodně…protože sám chce. Do ničeho ho nenutím…uklízí rád. Pomáhá s praním a věšením prádla, vařením, vysáváním, vytíráním, vymetá kamna a přípravuje na oheň (papír, třísky atd.),miluje utírat nádobí :-D, pomáhá mi s jeho bráškou, skládá prádlo a ukládá ho do skříně a mnoho dalších. Je to vlastně takové jeho hobby :) Mladší syn to od něho pomaličku chytá. :-)

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.17 13:31

Připravuje stůl, sklízí nadobi, dá ho do myčky. Pomůže mi vyklízet myčku. (sama nemůže, nahoru nedosáhne ani se schůdky), uklízí si vyprané prádlo (vč složení prádla), připravuje si věci do skolky, uklizeny pokoj každý večer je povinnost i mladšího.

Teď mi začala pomáhat s vařením, nakraji zeleninu apod. S babičkou i peče (navazi, rozklepne vajíčka apod)

terynka006
Závislačka 3553 příspěvků 21.01.17 13:42

Dceři je sedm sama jde a utře nádobí, pověsí prádlo na sušák a pak si sundá svoje prádlo složí a uklidí, občas vyluxuje nebo otře prach, občas odmyju nádobí a nechám jí pár talířů aby si je mohla umýt :mrgreen:

Mallorka
Závislačka 2987 příspěvků 21.01.17 13:43

Mam syna 21 měsíců a miluje vyklizení myčky. Podává mi nádobí. Kdyz mam vyprano přijede s tatrovkou, dam do ni prádlo a odveze mii ho k susaku, pak podava koliky.

renda81
Kelišová 6540 příspěvků 21.01.17 13:56

Syn 6 let, dává prádlo na sušák, pak kompletuje ponožky, uklízí po sobě, pomáhá při vaření, kdykoliv přijde a ptá se s čím mi může pomoct

Kelsey
Hvězda diskuse 44217 příspěvků 21.01.17 14:21

Hlavne hracky a svoje pokoje si udrzovat, aby nemeli doupe. Jinak prubezne do vseho se zapojuji asistuji u vseho. Pokud necho chci reknu prosimte muzes mi pomoct nebo udělej to a tamto.
Ale tak 8r. a 6r. uz automaticky pousti psa na zahradu a ze zahrady uschnout do garaze. Doplni vodu, granule, pradlo podavat nebo koliky i 4r. Pri vareni, peceni, trideni pradla pred pranim asistuji, uklid, kdyz delame na zahradě.
Dneska mi pomahali delat fazolovou polevku a tvarohovy nepeceny dort.
Kdyz dojdou z venku uklidit si sve boty v regalu v garazi, poskladat si cepky, nakrcniky ted do supliku na chodbe. Odnest si po sobe talir od stolu staci na kredenc.
Ted se blizi, ze budeme predsazovat okurky, rajcata, papriky, dyne do kalisku za okno at mame pak sazenice, tak to uz predem vim, ze budu mít asistenty. Pak kdyz tatka neco dela v garazi tak zas mu tam pomahaji.
Proste prubezne se uci bezne domaci cinnosti pri nas no.

Kelsey
Hvězda diskuse 44217 příspěvků 21.01.17 14:23

A mezi sebou si decka pomahaji.

Spokojení
Ukecaná baba ;) 1299 příspěvků 21.01.17 15:37

@baculkaji a tvoje pomáhají jak?

6r vystěhuje a nastěhuje myčku, sám ji pustí, stejně tak i pračku. Připraví si snídani, umí obalit řízky, nakrmit a vyvenčit psa. připraví oblečení pro sebe a pro mladšího.

glitterball
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 21.01.17 15:43

Dcera je sice o dost mladší, má dva roky, ale pomáhá s prádlem dát do pračky, uklidit vyprané. Tedy zatím jen uklízí utěrky, ručníky a ponožky. Sklízí po sobě talířky a misku do dřezu, utírá prach, pomáhá s vysáváním a občas asistuje u vaření, utírá po sobě třeba ušpiněný stůl. Platí v obchodě. A Spíš než o pomoc mi jde o to ať se seznámí s chodem domácnosti a takovými běžnými věcmi a musím říct, že zatím jí to baví a upřímně aspoň u toho je hodná :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama