Nedostatek osobního prostoru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 22:45
Nedostatek osobního prostoru

S mužem se známe 3 roky, dva roky jsme manzele, máme řoční dceru. Manželovi je 45l let. Mne 30. Je zdravotnik, má svou kliniku, kde ale zaměstnava i jine doktory, takže ve finále pracuje tak cca 4,5h denne. Zbytek času trávi doma. Cca do 40 let pracoval ve státním zdravotnictví, takže dělal víkendy, svátky, dlouhé služby, takže ted si svuj volny čas uziva. To se ale stává problém pro mne. Vždy jsem trávila ráda čas sama a jeho pracovní dobu jsme resili už před svatbou. To jsme ale každý meli jeste sve bydlení, takže nebyl problém byt ve svém byte, když jsem chtěla byt sama. Každopádně on měl tendence tam za mnou i tak jezdit. Je to ten typ, kdy se "upne " pouze na svou drahou polovicku a no koho dalšího moc nepotřebuje. Má jednoho dobrého kamaráda, ale s tím se vidi tak 2X za mesic na jeden rychlý oběd, to mu k jeho spokojenému společenskému životu stačí… Pak máme par společných přátel -sousedi v naší ulici, ale s těmi se stykame vždy společné. Za mlada manžel hodne chodil na tenis, squash, ale on úrazu je pohybově omezen, takže už nikam nechodí. Přes jaro /léto trávit Hodně času na zahradě, ale jinak nemá žádného koníčka, kterého by dělal beze mne. Takže ráno odcházím v sedm, přichází nejpozději 12:30. Pak je doma. Někdy jede nakoupit, vezme psy ven, nekdy navštíví svou matku (ale to chce ať chodím s nim ) No proste je PORAD doma. Výjimečně chodí do prace odpoledne, ale to třeba jen od 13-17h. Ale to bývá doma cele dopoledne. Miva X nabídek dělat externe na ruznych pracovištích, ale on nechce, že si toho uzil dost "za mlada " a ted si uziva svuj volny čas s rodinou. Maximálně mu to vyhovuje, je spokojeny. Mu nepřijde, že jsme spolu porad, on ještě vždy za námi (jsem s dcerou doma ) spěcha a muže se zbláznit, když ho někdo v práci chce zdržet. Penez vydělá dost, hypotéka zaplacena, takže ani to ho nemotivuje. Co bych dala za to, kdyby aspoň 1× za měsíc byl celý den někde. Nebo kdyby měl aspoň nekdy noční, že bych uložila malou, udělala si pop corn a třeba se válela před nějakou romantickou komedii. Já manžela miluju, ale čeho je moc, toho je příliš. Jak říkám, už před svatbou jsem si říkala, že by mi nevadilo, kdyby v práci trávil více času, ale to jsem byla hodne pracovně vyzltizena ja, tak mi ta jeho neustala přítomnost doma az tak nepřišla. Ale od doby, co se narodila dcera, tak si svuj čas v práci zkrouhnul uplne na minimum a nehodlá na tom nic měnit, protože je takhle šťastný. Kdyby aspoň jednou za rok jel někam třeba na ryby /vodu /kolo s přateli, ale on žádné takové kamarády nemá. Jednou za rok jede na kongres, to znamena jedno odpoledne, noc a následující dopoledne mimo domov (a to ještě chce, ať jedu s nim).
Jsem ráda, že mám chlapa, který nás miluje, spěcha za námi, má čas na rodinu, ale prostě je to na mne moc. Nemůžu se pak na něj ani těšit. Já teda se s dcerou snažím trávit čas mimo domov, jezdíme k babičkám, do ruznych kroužků v mateřských centrech, ale jde mi o to, že chci mit někdy tu domácí pohodu sama doma. muž mne neomezuje v tom, že musím byt doma s nim, jen on je doma vždy, tim pádem ja sama doma nejsem téměř nikdy a těch pár hodin dopoledne uběhne s dcerou jako voda. Po oběde ji konecne uložím, mohla bych si dát svou siestu, nohy na stul a relax třeba u seriálu, ale v tu ránu je manžel ve dveřích, chce oběd a povídá, jak bylo v práci…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 22:49

Omlouvám se překlepy, pisu rychle z mobilu. Zakladatelka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 22:52

Ty brdo docela Te chápu…já mam partnera o dost staršího a už je v duchodu takže je zhruba podobně hodně doma!! odejde v 10..ve 12je zpatky a je doma do 15 pak jde na rychlý kafe a od 17 už je zas doma… já se teda snažím doma nebýt když je on.. anebo ted toho využívam že když malá spí přes to poledne tak chodím cvičit… a ted mu chci říct at chodí 2× týdne se starším synem na tenis…proste chci na něj pomalu přendat nějake povinnosti protože on ma pohodicku nic neděla a jeste mi bere muj volný čas -přesne jak píšeš - malá mi usne a chlap ve dveřích a pustí si TV (máme malej byt) a já chci ticho a klid…a mala se probudí a on odejde..to mě mže akorat naštvat :-) takže spíš toho chci využít ve směru že proste na něj přenesu nejake povinnosti o dělám já

celinne
Kecalka 492 příspěvků 18.12.18 22:53

Na chvíli bych si to s tebou vyměnila…ale jinak chápu. Dlouhodobě to musí lézt na nervy. Taky mám ráda když jsem doma sama a stane se mi to málokdy (4 děti). Na tvém místě bych manželovi párkrát týdně nechala malou a šla alespoň já pryč - kafe, nákupy sport..cokoliv, kde budu mít čas jen pro sebe. Využila bych, že je doma

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 13201 příspěvků 18.12.18 22:54
@Anonymní píše:
S mužem se známe 3 roky, dva roky jsme manzele, máme řoční dceru. Manželovi je 45l let. Mne 30. Je zdravotnik, má svou kliniku, kde ale zaměstnava i jine doktory, takže ve finále pracuje tak cca 4,5h denne. Zbytek času trávi doma. Cca do 40 let pracoval ve státním zdravotnictví, takže dělal víkendy, svátky, dlouhé služby, takže ted si svuj volny čas uziva. To se ale stává problém pro mne. Vždy jsem trávila ráda čas sama a jeho pracovní dobu jsme resili už před svatbou. To jsme ale každý meli jeste sve bydlení, takže nebyl problém byt ve svém byte, když jsem chtěla byt sama. Každopádně on měl tendence tam za mnou i tak jezdit. Je to ten typ, kdy se "upne " pouze na svou drahou polovicku a no koho dalšího moc nepotřebuje. Má jednoho dobrého kamaráda, ale s tím se vidi tak 2X za mesic na jeden rychlý oběd, to mu k jeho spokojenému společenskému životu stačí… Pak máme par společných přátel -sousedi v naší ulici, ale s těmi se stykame vždy společné. Za mlada manžel hodne chodil na tenis, squash, ale on úrazu je pohybově omezen, takže už nikam nechodí. Přes jaro /léto trávit Hodně času na zahradě, ale jinak nemá žádného koníčka, kterého by dělal beze mne. Takže ráno odcházím v sedm, přichází nejpozději 12:30. Pak je doma. Někdy jede nakoupit, vezme psy ven, nekdy navštíví svou matku (ale to chce ať chodím s nim ) No proste je PORAD doma. Výjimečně chodí do prace odpoledne, ale to třeba jen od 13-17h. Ale to bývá doma cele dopoledne. Miva X nabídek dělat externe na ruznych pracovištích, ale on nechce, že si toho uzil dost "za mlada " a ted si uziva svuj volny čas s rodinou. Maximálně mu to vyhovuje, je spokojeny. Mu nepřijde, že jsme spolu porad, on ještě vždy za námi (jsem s dcerou doma ) spěcha a muže se zbláznit, když ho někdo v práci chce zdržet. Penez vydělá dost, hypotéka zaplacena, takže ani to ho nemotivuje. Co bych dala za to, kdyby aspoň 1× za měsíc byl celý den někde. Nebo kdyby měl aspoň nekdy noční, že bych uložila malou, udělala si pop corn a třeba se válela před nějakou romantickou komedii. Já manžela miluju, ale čeho je moc, toho je příliš. Jak říkám, už před svatbou jsem si říkala, že by mi nevadilo, kdyby v práci trávil více času, ale to jsem byla hodne pracovně vyzltizena ja, tak mi ta jeho neustala přítomnost doma az tak nepřišla. Ale od doby, co se narodila dcera, tak si svuj čas v práci zkrouhnul uplne na minimum a nehodlá na tom nic měnit, protože je takhle šťastný. Kdyby aspoň jednou za rok jel někam třeba na ryby /vodu /kolo s přateli, ale on žádné takové kamarády nemá. Jednou za rok jede na kongres, to znamena jedno odpoledne, noc a následující dopoledne mimo domov (a to ještě chce, ať jedu s nim).
Jsem ráda, že mám chlapa, který nás miluje, spěcha za námi, má čas na rodinu, ale prostě je to na mne moc. Nemůžu se pak na něj ani těšit. Já teda se s dcerou snažím trávit čas mimo domov, jezdíme k babičkám, do ruznych kroužků v mateřských centrech, ale jde mi o to, že chci mit někdy tu domácí pohodu sama doma. muž mne neomezuje v tom, že musím byt doma s nim, jen on je doma vždy, tim pádem ja sama doma nejsem téměř nikdy a těch pár hodin dopoledne uběhne s dcerou jako voda. Po oběde ji konecne uložím, mohla bych si dát svou siestu, nohy na stul a relax třeba u seriálu, ale v tu ránu je manžel ve dveřích, chce oběd a povídá, jak bylo v práci…

Chápu, jak to myslíš. Já si taky občas chci u telky dřepnout a pobrečet si u romantického filmu beze svědků :P Naštěstí ten můj má i noční. Nevím, jak poradit. Leda fakt říct, že by se ti líbilo být někdy doma sama, ač ho jinak moc ráda vidím. Třeba něco vymyslí.

flybe
Zasloužilá kecalka 609 příspěvků 18.12.18 22:56

dej Manželovi dceru na 3hodiny do dětského centra,zoo cokoliv a rekni mu svoji touhu byt sama doma..vynechala by pouze vyhánění ať je déle v praci.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 18.12.18 22:56

Posli manžela s dcerou na prochazku,hod nohy na stul a uzivej klidu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 22:58
@celinne píše:
Na chvíli bych si to s tebou vyměnila…ale jinak chápu. Dlouhodobě to musí lézt na nervy. Taky mám ráda když jsem doma sama a stane se mi to málokdy (4 děti). Na tvém místě bych manželovi párkrát týdně nechala malou a šla alespoň já pryč - kafe, nákupy sport..cokoliv, kde budu mít čas jen pro sebe. Využila bych, že je doma

Tohle mi říka každý, jenže ja právě bych chtěla, aby on třeba s malou odešel a ja bych mohla byt doma sama. Proste užit si třeba hodinu absolutního klidu a pohody. Jenže on sám s malou jde minimalne, s kočárkem ho to samotneho moc nebaví (chce chodit se mnou ), v hernicce se cítí divne, k matce chce, ať chodíme spolu. Jinak nemá kam by sel.

K82
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 4 inzeráty 18.12.18 22:59

Celkem zavidim:). Co ho poslat na weekend k rodicum i s dcerkou? Nebo s tim kamaradem - ten nema deti? Nebo mu kup k narozkam nejaky euroweekend:)

edit: nebo zaplat nejaky pravidelny krouzek pro dcerku a at tam chodi s ni..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 23:00
@Anonymní píše:
Ty brdo docela Te chápu…já mam partnera o dost staršího a už je v duchodu takže je zhruba podobně hodně doma!! odejde v 10..ve 12je zpatky a je doma do 15 pak jde na rychlý kafe a od 17 už je zas doma… já se teda snažím doma nebýt když je on.. anebo ted toho využívam že když malá spí přes to poledne tak chodím cvičit… a ted mu chci říct at chodí 2× týdne se starším synem na tenis…proste chci na něj pomalu přendat nějake povinnosti protože on ma pohodicku nic neděla a jeste mi bere muj volný čas -přesne jak píšeš - malá mi usne a chlap ve dveřích a pustí si TV (máme malej byt) a já chci ticho a klid…a mala se probudí a on odejde..to mě mže akorat naštvat :-) takže spíš toho chci využít ve směru že proste na něj přenesu nejake povinnosti o dělám já

Presne, mala spi, on přijde, mala se vzbudi, on odejde na nákup či se psama. Anebo to mužů u ja, jenom ne muže vždy urvat, jak on přijde vždy, když malá zrovna usla…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 23:03

O tom, at jde s malou vena jsme spolu mluvili X krát. Samotného ho to nebaví, chce se mnou. Sam byl snad 3× a to na hodinu a půl max :-( ze prej s ni nema kam jít. Zoo je od nás hoodne daleko. Tady je park, hernicka a les :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 23:07

@K82 dceru kojím, nechtěla bych byt na noc bez dcery, ale bez něho. Posílat 40ti leteho muže spat ke své mamince, ktera bydli v 1 plus 1, 7km od nás mi přijde blby :lol: a aby jel na euro weekend sám? On by sám stejne nikam nejel… ale Děkuji za reakci :)

Lioness34
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 18.12.18 23:09

Heled ale ty jsi zakládala diskuzi ze mu vadí tvoje Mamka ne?

mroe
Extra třída :D 14838 příspěvků 18.12.18 23:09

Jeste jste to nevyresili? Rekla bych, ze zadnou jinou radu, nez ty v minule diskusi, nedostanes.

K82
Ukecaná baba ;) 1153 příspěvků 4 inzeráty 18.12.18 23:10
@Anonymní píše:
@K82 dceru kojím, nechtěla bych byt na noc bez dcery, ale bez něho. Posílat 40ti leteho muže spat ke své mamince, ktera bydli v 1 plus 1, 7km od nás mi přijde blby :lol: a aby jel na euro weekend sám? On by sám stejne nikam nejel… ale Děkuji za reakci :)

tak odstrikej? Urcite uz basti i jine veci.. Chapu te, ale kdyz chces zmenu, z neceho asi bude treba slevit:). A do zoo bych mu koupila permanentku, muze tam jezdit autem:). Nebo jed na ten weekend s dcerou pryc ty, zapalt peknej pokojik v baby friendly hotelu, stahni romantiku na disk a sjizdej, dle libosti:)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Janečkova kněžka lásky Lilia kojí v první třídě. Tyhlety „duchovní“ hry o lajky...

Ti si žijí! Matematik Karel Janeček (45) s duchovní ženou Lilií... číst dále >

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >