Nedostatek železa

45
5.1.06 17:21

Nedostatek železa

Ahoj maminky,
ráda bych se zeptala (hlavně jestli jsou mezi Vámi už zkušené nebo zdravotní sestřičky), jak je to s tím nedostatkem železa. My bereme železo asi třetí měsíc (je pravda, že první dva měsíce nepravidelně) a hladina je kolem 90. Normální dítě má mít prý asi 118, takže dr. nám říká že je to na hranici transfuze. Samozřejmě, že teď ho bereme pravidelně, ale jde mi o to, jestli je to opravdu taková tragédie.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky,
Mydlinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

37
5.1.06 17:32

Nedostatek železa

Ahojky…pracovala jsem nekolik let na nedonoseneckem oddeleni…tam jsme podavali transfuzi az pri hodnotach hemoglobinu okolo 70…jeste se posuzuje hematokrit,ten mel hodnotu na transfuzi kolem 0,20..pokud tvoje ditko neni prilis unavene a nemelo jine problemy,tak bych transfuzi odmitla…jinak to zelezo berte pravidelne,jak se ma…Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
657
5.1.06 18:32

Ahoj.

Naše Dr. malému nedala železo ani na hemoglobin 98 a řekla, že se to stravou zpraví. Já jsem tedy dávala do každého jídla amarantovou mouku. Buď se povaří asi 5min. v jídle nebo jsem si ji navařila víc a zmrazila do kostek a dávala 1-2 do jídla. Amarant obsahuje velké množství železa. Ale železo ke vstřebávání potřebuje i dostatek vit.C, takže taky zvyšit příjem. My jsme to bez kapek se železem zvládli dotáhnout až na normál. Dr. mi říkala, že se anemie zhoršuje po každé větší infekci a to byl náš případ. Jinak já jsem podle tabulek anemická celej život, od malička a je to u mně prostě normální…takže je potřeba opravdu zvážit i další okolnosti.

Měj se hezky.
CIBULKA

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.1.06 14:24

Díky za odpovědi. Železo teď dáváme pravidelně.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama