Negativní posudky oponentů

Anonymní
22.6.20 13:52

Negativní posudky oponentů

Ahoj,
za dva dny mě čeká obhajoba mé bakalářské práce, na kterou jsem sbírala data již od druhého ročníku. Studuji kombinovaně. Pravidelně jsem se se svým vedoucím scházela a práci řešila. Dala jsem si vážně záležet a vybrala si téma vlastní. Jeho hodnocení bylo za 1. Patří k těm lepším profesorům, kteří nenechají projít jakoukoliv BP a pečlivě práci kontroluje. Proto jsem si ho vybrala. Nicméně mi přišel první posudek od oponenta, že nedoporučuje k obhajobě a dostala jsem za 4. Vůbec nepochopil, jak je práce koncipována. Na posudek jsem se odvolala a byl mi stanoven další, nepovinný posudek, hodnocen zase za 4. Smůla je, že ten poslední oponent se zná s mým vedoucím práce a je tam osobní nesympatie. Nicméně mi tu bylo vyčteno pár špatně napsaných slov gramaticky, dvě nesouvislé věty, a to, že hypotéza v praktické části nemůže mít formu otázky. Nicméně mě můj vedoucí ubezpečuje, že může být ve formě otázky. Setkal jste se s tím již někdo? Mám hrozný nervy a strach, že BP neobhajim :(. Nicméně u obhajoby bude můj vedoucí a oponenti nebudou přítomni ani jeden, tak trochu doufám, že mě vedoucí podpoří.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2375
22.6.20 13:55

Já, vedoucí mi dal za 1, oponent za 3 a u obhajoby jsem dostala 2, nestresuj se ;) Přijde mi, že každý to posuzuje podle sebe a to co má vedoucí považovala za skvělou práci mi oponentka absolutně sepsula.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2001
22.6.20 13:57

Hypotéza určitě jen oznamovací větou. Výzkumná otázka je něco jiného.

Dobře se připrav, podle výtek, které na tebe směřovali. Držím palce ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11660
22.6.20 14:00

U diplomky mé kamarádky se vedoucí práce a oponent regulérně pohádali. Dala to za dvě, ale vedoucí práce jí nechala práci dokonce publikovat ve svém sborníku. Pokud tě připustí k obhajobě, tak bych se nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 14:00
@MrsNorris
@MrsNorris píše:
Hypotéza určitě jen oznamovací větou. Výzkumná otázka je něco jiného.Dobře se připrav, podle výtek, které na tebe směřovali. Držím palce ;)

Právě, že to je celkem problém. Nevím, jak obhájit to, že to mám formou otázky, nějak chytře. Nebo jestli na rovinu říct, že to mělo být spíše koncipováno jako otázka výzkumná. :nevim: 8o
Vedoucí mi řekl, že je to ok… :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 14:02
@jessikka píše:
U diplomky mé kamarádky se vedoucí práce a oponent regulérně pohádali. Dala to za dvě, ale vedoucí práce jí nechala práci dokonce publikovat ve svém sborníku. Pokud tě připustí k obhajobě, tak bych se nebála.

K obhajobě normálně jdu. Jen je hrozný, že mám od dvou oponentů dvě čtyřky. To je na nic :,(

• Nahlásit
  • Citovat
14
22.6.20 14:06

Je super, že ses toho nezalekla a i tak tam jdeš. Nikdy ti neřekne, jak to dopadne, ale myslela bych na to, že vedoucí je spokojen. Výtky oponentů brala jako pozitivní věc ve smyslu, že ti mohou hodně dát, můžeš se tímto směrem připravit. Moc ti držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 14:11

Ja mam zkusenosti tedy s diplomkou, ale… vedouci mi dal 3 s tim ze muzu byt rada pokud obhajim (snazil se me donutit k presunu z cervna na zari). Oponent dal 1. Vedouci u obhajoby nepritomen, oponent pritomen. Vysledna 1. Prace nasledne prakticky pouzita ve firme oponenta.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 14:27

Je dobre, ze mas vedouciho u obhajoby. Mela jsem to podobne. Oponentka se rozepsala i ohledne pouzitych barev v tabulkach. Nelibily se ji odrazky, rozdeleni odstavcu, zdroje, proste nic. Poznamek bylo na 2 a pul A4. U obhajoby se to ani cele necetlo, komise nemela zajem. Vedouci ten posudek shrnul stylem, ze se v tom oponentka vyziva, a ostatni mu to odkyvali. Jeste mi praci vychvalil, ze jsem prvni, kdo tema mel, a zdroju je malo.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.6.20 14:33

Zabojuj, hodně štěstí. U nás se od obhajob vyhazovalo, i když byly posudky třeba 2,3. Ještě se spoj s vedoucím a domluvte se, jak to budeš obhajovat. Spolužačka měla taky od oponenta za 4, ale jemu se to téma jinak líbilo, tak nakonec se po neúspěšné obhajobě s ním domluvila, že to přepracuje pod jeho vedením, a v září už měla za 1 bez debat. Taky je samozřejmostí, že tu práci dáš přečíst ještě někomu dalšímu nebo korektuře, právě aby tam nebyly nějaké hrubky a nesmyslné věty.

• Nahlásit
  • Citovat
6606
22.6.20 14:42

Loni byla úspěšně obhájena práce, která byla od vedoucího i oponenta za 4, nepochopím

Půjde s Tebou vedoucí na obhajobu? Jako podpora?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 14:43
@bublinek
@bublinek píše:
Loni byla úspěšně obhájena práce, která byla od vedoucího i oponenta za 4, nepochopímPůjde s Tebou vedoucí na obhajobu? Jako podpora?

Ano, bude tam. Oponenti naštěstí ne, dle informací školy.

• Nahlásit
  • Citovat
3987
22.6.20 14:43

Hypotéza opravdu není otázka, chápu, že to nevíš ty, ale nechápu, ze ti to neřekl vedoucí a ještě ti tvrdí, že je to ok. Moc nevim, jak potom vypada cely vyzkum. Ve statistice se moc nevyznám, ale nedovedu si představit, jak se testuje hypotéza, která má formu otázky. Kazdopadne aby ti to jeden vychvalil a druhý nedoporučil k obhajobě, to se opravdu nestává,.někde bude něco špatně. Buď ráda, že tě pustili k obhajobě, nachystej si co nejlepší odpovědi na všechny otázky a výtky ve všech posudcich, pořádně si zopakuj veškeré teoretické podklady k tématu i k té statistice…prostě se snaž, aby tě neměli na čem nachytat, abys jim na všechno dokázala suverénně odpovědět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6606
22.6.20 14:58
@Anonymní píše:
@bublinekAno, bude tam. Oponenti naštěstí ne, dle informací školy.

u nás se státnicuje tento týden a kolega šel se svým studentem, právě kvůli podpory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.6.20 15:33
@chaela píše:
Hypotéza opravdu není otázka, chápu, že to nevíš ty, ale nechápu, ze ti to neřekl vedoucí a ještě ti tvrdí, že je to ok. Moc nevim, jak potom vypada cely vyzkum. Ve statistice se moc nevyznám, ale nedovedu si představit, jak se testuje hypotéza, která má formu otázky. Kazdopadne aby ti to jeden vychvalil a druhý nedoporučil k obhajobě, to se opravdu nestává,.někde bude něco špatně. Buď ráda, že tě pustili k obhajobě, nachystej si co nejlepší odpovědi na všechny otázky a výtky ve všech posudcich, pořádně si zopakuj veškeré teoretické podklady k tématu i k té statistice…prostě se snaž, aby tě neměli na čem nachytat, abys jim na všechno dokázala suverénně odpovědět.

Děkuji za zprávu. Právě, největší problém vidím v těch hypotézach. Přemýšlím, jak to co nejlépe zdůvodnit. Případně zda rovnou říct, že si uvědomuji, že to není ideální a měla jsem to mít spíš v podobě výzkumných otázek 8)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama