Nejen ranní nevolnosti

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

claire
Stálice 63 příspěvků 10.09.03 18:42
Nejen ranní nevolnosti

ahoj, jsem v 6 tt a od rána do noci se trápím nevolnostmi. Neustále zvracím nebo mám aspoň pocit na zvracení, je mi dost zle a nejsem schopna za den vůbec nic udělat. Po konzultaci se svým gynekologem mi předepsal TORECAN, kde jsem se však s příbalového letáku dočetla: „nesmí užívat těhotné ženy, hrozí nebezpečí poškození plodu“.Takže jsem svému doktorovi v duchu poděkovala a lék putoval zpět do lékarny. Mimo jiné tento lék je vyvinutý speciálně pro narkomany, kteří si ztišují tak absťák. Brrr.

Prosím Vás o radu, jaké existují léky na uvolnění od nevolnosti pro těhotné ženy a jaké s nimi máte zkušenosti. Moc děkuji. Claire :-[

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  10.09.03 19:37
Nejen ranní nevolnosti

Já mám také občas pocit na zvracení, zjistila jsem, že když se probudím a hned se nenasnídám, tak je mi špatně. Takže mi docela pomáhá, když si v posteli dám pár krajíčků chleba a nasnídám se, až když vstanu. Někdy chleba musím jíst i v noci, když jsem vzhůru a nemůžu usnout, protože dostanu hlad a vím, že by mi potom bylo opravdu špatně. Tak nevím, třeba ti to v něčem pomůže.

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 10.09.03 21:13
Nejen ranní nevolnosti

Ahoj,

tak to jsme na tom skoro stejně, mě je už pěkných pár týdnů pořád zle, ovšem nezvracím. Můžu ale potvrdit, že pomáhá často jíst. Sice je mi občas tak zle, že mi myšlenka na jídlo zvedá žaludek ještě víc, ale poznala jsem, že když se přinutím sníst aspon pár piškotů, tak je hned líp. Teda ne docela, to si ještě počkám, ale je to snesitelnější.

K tomu léku TORECAN - neznám složení, ani mi ho lékař nepředepisoval, tak nemůžu hodnotit, jestli pochybil lékař, nebo jestli má pravdu ten můj. Ten mi totiž hned na začátku řekl jednu věc a to - nečíst příbalové letáky ! Ony se totiž farmaceutické firmy tak chrání před případnými následky, i když je použití bezpečné. Např. já jsem astmatička, takže jsem měla strach, jestli budu moct používat své léky (většinou kortikoidní). Používat je můžu. Mám opravdu dobrého gynekologa, takže mu můžu věřit. Další příklad - minulý týden jsem začala krvácet - příčinou byl hematom v děloze. Lékaři běžně na tyto případy dávají Ascorutin, u kterého se v příbalovém letáku píše, že jej smí používat těhotné ženy od 4.měs. těhotenství. Já jsem v 9. týdnu.

Tak uvaž, jakou míru důvěry svěmu lékaři dáš. Asi to chce i reference od jiných žen, u něj v péči.

Pravdou je, že na těhotenské nevolnosti se léky nedávají. Takže ten Torecan bych taky nebrala. Holt musíme to nějak překonat, pak bude fajn.

Ještě můžeš zkusit mátový čaj, mě docela pomáhá. Ale s bylinkama opatrně ! Já piju maximálně jeden půllitrovej hrnek mátového čaje za den.

Držím palce, ať to do toho dvanáctého týdne uteče a pak už to bude fajn.

Alfinka

Anonymni  10.09.03 21:39
Nejen ranní nevolnosti

Ahoj holky, vidím, že nejsem jediná, která si zatim těhotenstvi moc neužívá. Nechci Vás strašit, ale já jsem v 15. tt a nevolnosti jsem měla do minulého týdne celý den a bohužel nepomáhalo vůbec nic. Když jsem nic nesnědla bylo mi špatně, když jsem něco snědla bylo mi znova špatně, takový kolotoč.Ráno jsem jenom otevřela oči a hned jsem běžela.žádnou radu bohužel nemám, hodně odpočívejte a spěte, nebojte bude líp.Držím moc palce.Lucka.

Anonymni  11.09.03 09:05
Nejen ranní nevolnosti

Snad vas aspon trochu potesi, kdyz si vy, jenz trpite rannimi nevolnostmi, prectete nasledujici clanek:

http://www.vesmir.cz/09_2002/490.htm

Zdravi Marika

Anonymni  11.09.03 09:14
Nejen ranní nevolnosti

Ahoj,

Jediny lek urceny pro tehotne je ITINEROL B6. Je urcen proti nevonosti a zvraceni a opravdu pomaha. Nevim ovsem, zda -li je v CR take prodejny. Kozultuj to se svym gynekologem.U nas(CH) se bezne predepisuje hned od zacatku tehotenstvi a dle mych informaci je to jediny lek ktery je pro mimi neskodny.

Torecan bych nebrala ani ve forme cipku.

Zdravi Martina

Anonymni  11.09.03 10:28
Nejen ranní nevolnosti

Ahoj,

pokud můžu mluvit za sebe, tak mě pomáhalo simráno, než vstanu sednou v posteli a dát si dvě sušenky a studenej mátovej čaj. Později jsem si kupovala mátový sirup ve zdravé výživě. Doktorka mi taky doporučila bylinky, ale bohužel už si nevzpomínám jaké. Zkus se poptat v lékárně. Ono tomu tělíčku chvilku trvá, než se s tím vyrovná. Můžu Tě jenom uklidnit, že většině těhotných žen to skončí třetím měsícem a pak už je pohodička. Natálka (2 mimísci 23.t)

Anonymni  11.09.03 13:12
Nejen ranní nevolnosti

Ahoj,

holky my už to máme za sebou (Lucince už jsou 3 měsíce), tak můžu trochu poradit. Mě bylo zle až do k.4 měsíce. A to pořád. Jediné co mi pomáhalo bylo jíst pořád ani na chvíli nemít prázdnej žaludek a po malých dávkách. Já jsem jedla hlavně rohlíky, sušenky a banány. Pila jsem celkem dost mlíka, ale to jsem taky občas vyhodila. Snažte se jíst v místech kde je čerstvý vzduch, kolikrát byl smrad v jídelně horší než to jídlo. Určitě to chce hodně spát (já 12 hodin denně), to se vám bude beztak hodit až bude mimi venku, protože pak se možná nevyspíte dlouho. Sem tam nějaký bylinkový čaj určitě neškodí, zkuste třeba mateřídoušku nebo meduňku. A zkuste si někde najít, nebo se někoho zeptat na homeopatika. Švagrová je brala celý těhotenství a byla v pohodě. Ty určitě neškodí ani mamině ani miminku. Když by to někoho zajímalo, tak se ozvěte, já to od ní zjistím.

Tak ať trpíte co nejmíň

Ahojky Lenka

lenousch@seznam.cz

amater
Povídálka 15 příspěvků 11.09.03 14:27
Nejen ranní nevolnosti

Čus baby!

Torecan mi na nevolnost předepsali při prvním těhotenství i teď při druhým. Poprvé mi totiž bylo velmi bídně (zhubla jsem 14 kg), ale ikdyž jsem Torecan brala, mnoho mi nepomohl. Taky jsem byla vyjukaná z příbalovýho letáku, ale byla jsem ujištěna, že se nemůže nic stát a dneska mám zdravou devítiletou dceru.

A k ní nosím pod srdcem Aničku (24.týden). Špatně mi bylo jen první 3 měsíce a nebylo to tak krušný. Nicméně mi pan doktor opět předepsal Torecan. Vzhledem k tomu, že jsem mezi těhotenstvíma doktora změnila, opět jsem se (po přečtení letáku) ptala, jestli můžu čípky brát a opět mi bylo řečeno, že jo. Moc jsem jich do sebe stejně necpala, protože se mi naštěstí už ulevilo.

Takže když to shrnu: Torecanu jako takovýho bych se nebála, ale ani bych si nebyla jistá, že pomůže.

Nejvíc se mi stejně osvědčilo ještě v posteli něco málo pojíst (fakt stačí třeba pár piškotů).

Opatrujte se a ať je líp.

Kateřina

claire
Stálice 63 příspěvků 11.09.03 19:20
Nejen ranní nevolnosti

11.09. 2003 v 09:05, Anonymní napsal(a):

Snad vas aspon trochu potesi, kdyz si vy, jenz trpite rannimi nevolnostmi, prectete nasledujici clanek:

http://www.vesmir.cz/09_2002/490.htm

Zdravi Marika

Když jsem si to dočetla, tak mně přijde, že budu mít aspoň v bříšku dvě holky! (-:

pherenike1
Stálice 85 příspěvků 28.11.12 12:11

Tak dnes jsem poprvé zjistila co to jsou nevolnosti…vstala jsem v 6 ráno, dala si pulku suchého rohlíku a i přesto jsem :poblion: :(…dobře, dá se to vydržel, ale špatně mi je to ted a to máme 12 hodin a čas k obědu, jen při myšlence na jídlo se mi zvedne žaludek a připadám si jako na horské dráze, ale když jedu dolů…fuj…Holky a jak to řešíte v práci, co když je vám tolik špatně, že nemůžete ani do práce, bojím se, že mě to čeká…v práci to ještě nikdo neví…poradte :?

pherenike1
Stálice 85 příspěvků 28.11.12 12:12

Aha ted jsem si všimla, že tato diskuze je z roku 2003 :mrgreen:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Už rok bojuji s endometriózou i zdravotním systémem, hrozí mi vývod

Za pár dní mi bude 31 let a už rok bojuji s endometriózou, ale i se... číst dále >

Ve stáří nebude jen hůř. Osm pozitiv, která nás s věkem čekají

Bude už jen hůř, hekáme s přibývajícím věkem. I když žijeme pořád stejně,... číst dále >

Reklama