porod do vody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  31.08.03 11:57
porod do vody

zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s porodem do vody a kde je v Praze možno takto rodit.

Claire

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  02.09.03 13:17
porod do vody

Ahoj Claire

Ja bych mela rodit kazdym dnem, uz ted mam predporodni bolesti a vse naznacuje ze se porod bude konat do dvou dnu. Budu rodit do vody, tak bych napsala o sve vzkusenosti az za par dnu. Jinak neziji v CR ale v Australii tak nevim kde v Praze je mozno takhle rodit.

Co vse jsem si ale o porodu do vody precetla a slysela od porodnich asistentkach, tak slysim samou chvalu. Vzdyt taky voda napomaha proti bolestem, tak si myslim ze to muze bych akorat lepsi nez rodit na suchu. Miminko taky neni nijak ohrozeno (jinak by se nemohlo do vody rodit) a pry jsou klidnejsi.

Zatim se mej krasne a ja se pak ozvu.

Ahoj Gabi a stesticko 40+1

-eva-
Kecalka 322 příspěvků 02.09.03 14:35
porod do vody

Ahoj,

zkuenosti nemám žádné, o porodu do vodu jsem uvažovala, ale jsem z Prahy a myslím, že v Praze se kupodivu v žádné porodnici takto běžně nerodí, alespoň já jsem tedy takovou nenašla. Do vody se určitě dá rodit třeba ve Vrchlabí, ale to je trošku daleko.

Eva

Lysinka
Kecalka 151 příspěvků 02.09.03 15:17
porod do vody

Ahojky holky! Ja mam sice jeste na rozhodnuti kde rodit dost casu, ale presto se uz po takovych vecech shanim, abych pak nebyla prekvapena. Ne, ze bych chtela rodit prave do vody, ale pokud si prectete vysvedceni do porodnice Praha Zemska, tak se dozvite, ze tam se rodit do vody da. No a proc rodit zrovna v Praze? Napriklad v Brandyse n. Labem se porody do vody provadeji a neni to vubec daleko ( v prosinci tam bude rodit moje svagrova ). A nebo treba Horovice, tam to taky neni tak daleko.

Vsem drzim pesticky a preju krasna a zdrava miminka.

Lucka (14+3) ;-)

Anonymni  02.09.03 15:21
porod do vody

O porod do vody jsem se letos ve Vrchlabí snažila asi hodinu, ale dceru jsem nakonec porodila na stoličce.

Za vyzkoušení to určitě stálo, bylo to předcházejících „útrapách“ přinejmenším příjemné. Porod do vody lidem vyhovuje individuálně, ale jestli to bude vyhovovat právě Vám, zjistíte až to zkusíte.

Klára

Markina
Kecalka 401 příspěvků 11.10.04 02:59
Porod do vody

Ahoj!
Prave jsem ve 4. mesici a take jsem vzdy mela zajem rodit do vody. Ale kdyz jsem se u sveho Dr. informovala, tak mi vyslovne tento porod nedoporucil, jelikoz se v teple vode rychle mnozi bakterie a detatku to muze zpusobit vaznou infekci. Takze jednoznacne vitezi porod na „suchu“ 8) pro ktery jsem se rozhodla a jiny bycch uz nevolila.
Pa a preji vsem uspesny porod! :)

Gabi2
Stálice 80 příspěvků 11.10.04 09:55

Claire,
v Praze to do vody asi nepůjde :-( Kde to určitě jde v Čechách tak to je Vrchlabí a Kadaň.
Je bych byla opatrná s tím si dopředu naplánovat, že „chci rodit do vody“, každý porod je jiný a až v jeho průběhu žena ví, co je jí příjemné a co ne. Ale samozřejmě je dobré si předem vybratporodnici, kde to možné je :-)
Já sama do vody rodila (nijak jsem to předem neplánovala) a bylo to super. Byl to velice pohodový (můj druhý) pomalý porod (ve vodě jsem byla něco přes hoďku), syn se narodil a hned to vytažení z vody mi usnul na prsou - krásné.
Moje shrnutí:
Výhody: teplá vody tlumí bolest a dobře uvolňuje porodní cesty, teplo je příjemná na křížové bolesti, pro miminko je to velice šetrný způsob.
Nevýhody: volba polohy pro porod je omezena, jde to v sedě nebo v kleku.
Nesmysly: infekce - pokud se dodrží samozřejmá pravidla jako desinfekce porodní vany + čistá vody, není se čeho bát. (Problém množení mikroorganismů má veřejný bazén s vodou nad 30 st. ;-)

Goody
Kecalka 212 příspěvků 11.10.04 10:02

Také jsem chtěla rodit do vody, ale když jsem v té vytoužené vaně byla, zjistila jsem, že si nemůžu najít žádnou pohodlnou polohu a navíc mi začla být zima :-)

Anonymni  11.10.04 10:52

Já mám teda s vodou dobrou zkušenost… ale jak už holky říkaly… jsme každá jiná… rodila jsem doma… teda trávila tu celou první dobu porodní… a z vany jsem takřka nevylezla… do porodnice jsme jeli na poslední chvilku, takže do vany už jsem to znova nestihla… ale jinak bych do toho rozhodně šla… Každopádně je dobré si během první doby zjistit, jak se ve vodě cítíš a jestli tam dokážeš najít polohu, která je ti příjemná… Já osobně jsem ke konci porodu už byla v tranzu… měla jsem mikrospánky mezi kontrakcemi a při kontrakci si dala nohy na okraje vany… vše bylo velice spontánní, takže kdyby si porodní asistentka, co se mnou byla doma, nepřišla sáhnout, vylovit mě a probrat, porodím tam naprosto přirozeně bez toho, aby mi cokoliv někdo říkal… ani jsem si totiž nevšimla, že už mám tlak na konečník a začínám tlačit… byl to pak opravdu rychlý přejezd… naštěstí to máme pět minut… O Praze ale nevím, jsem z Brna…
 Klára

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 11.10.04 12:05

Ahoj holky,

téma porodu do vody mě také docela zajímá. Už jsem o tom dost četla, ale mimo jiné taky to, že maminka i mimčo musí být absolutně v pořádku, jinak to lékaři stejně nedovolí. Tzn. vhodná poloha všeho a zdravotní stav obou. A to se asi v 18.tt nedá naplánovat. Takže budu vyčkávat a sbírat informace…:)
Jinak pro holky ze střední Moravy. Nedávno byl úspěšně proveden na přání rodičky první porod do vody v Přerově a porodnice se dalším nebrání. Takže máme možnost, Hanačky:)

Julie 17+4

Anonymni  11.10.04 12:11

Ahoj Julie, docela nedávno jsem rodila v Přerově a předem jsem se informovala na možnost porodu do vody. Tvářili se na to všelijak, tak jsem neškemrala. Stejně teď si myslím, že bych se asi utopila, protože ty bolesti mě hezky kroutily :D . Nevím jaká je praxe jinde, ale v Přerově je pouze jeden pokoj ve kterém je vana, ostatní dva jsou se sprchou. A i kdybych chtěla rodit do vody, porodní pokoj s vanou byl obsazený, takže bych jistě měla smůlu.
 Radka

Anonymni  11.10.04 15:41

Ahoj holky,
rodila jsem ve Vrchlabí. Začala jsem ve vaně s tím, že tam porodím. Protože mi ale utichly kontrakce, tak jsem vylezla a odrodila na por. stoličce. Musím říci, že mě ta voda velmi prospěla. Rozhodně mě krásně připravila porodní cesty. Snad se mi povede druhý porod se vším všudy do vody. :lol:
Ahoj Štěpík

julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 11.10.04 18:39

Ahoj Radko,
já mám ty informace zatím jen z internetu, takže podrobnosti nevím. Ale určitě se na to chci zeptat, až se tam půjdeme podívat. A můžu se zeptat na tvé zkušenosti? Kdo tě rodil a jaký byl přístup? Já jsem slyšela na Přerov samé nagativní kritiky, ale poslední dobou tam rodily čtyři kamarádky a všechny si to pochvalovaly. Tak jsem vděčná za každé info. Díky Julie

Markina
Kecalka 401 příspěvků 11.10.04 20:56
Porod do vody

…take jsem si, myslela, ze jsou to nesmysly (mikroorganizmy nebo-li bakterie v teple vode) :roll: , ale z meho hlediska si to Dr. urcite nevymyslel… Prece jen bych se dale informovala :wink:
Preji hezky zbytek dne :)

hromix
Ukecaná baba ;) 2185 příspěvků 11.10.04 21:03

Rodit do vody pobliz Prahy se da pry v Horovicich, ale stoji to asi 4 - 5 tisic.
 H.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Emily Ratajkowski: Všichni myslí, že nejím, přitom se neustále cpu

Modelka Emily Ratajkowski (26) má dokonalé tělo bez jediného faldíku. V... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama