Náušničky

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KIRRA
Povídálka 24 příspěvků 28.08.03 22:14
Náušničky

Prosím o radu, moje beruška bude mít co nevidět 4 měsíce a chceme jí nechat dát náušničky - mám rada jednoduchost a proto bychom jí radi koupili malilinkatý zlatý kroužky nebo jen tzv. „tečky“ do oušek - co je vhodnější? Kroužky nebo jen tečky…??? Předem děkuji moc za rady…

[ Tento příspěvek byl upraven uživatelem: KIRRA dne 28-08-2003 22:15 ]

Reklama

Reklama

Reakce:

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.08.03 23:26
Náušničky

Ja uvazovala uplne stejne jako ty, koukala jsem po krouzccich, ale z praktickeho hlediska nejsou pro takove malinke miminka vhodne, musis totiz myslet na zapinani a taky pretaceni v prvnim mesici, nez se dirka radne vytvori. Nakonec jsem zvolila jako prvni nausnicky tecky a jeste k tomu nastrelovaci … nastrelila nam je detska lekarka svagrove, Verunka v nich byla moc roztomila, po mesici jsem je vymenila za jine, ktere se mi libily, ale tecky jsme nezahodily, mame je na vymenu, moc ji slusely.

Tot ma zkusenost … snad ti pomuze v rozhodovani a nausnicky budou vasi male slecince sluset.

Sulanek

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 29.08.03 20:34
Náušničky

Ahoj,

já chtěla naší Kačence nechat nastřelit naušničky, ale dočetla jsem se že nejsou vhodné naušnice se šroubkem, že je to při spaní tlačí do hlavičky. proto jsem zvolila klasické dětské naušničky se zapínáním v předu a nechla jí ouška propíchnout.Až se jí to zahojí tak jí je nechám v klenotech zamknout aby je neztratila.

Moje sestra měla taky kroužky a řekla bych že jsou taky vhodný, ale nebyla spokojená s propíchnutím (neteř měla vyditelně každou dirku jinak) tak jí nechala dirky zarůst a asi na třech letech nechala naušničky nastřelit. To už byla přece jenom větší a naušničky nastřelené jí nevadili.

Jinak pro zajímavost naušnice na nastřelní jsou opravdu dlouhé, já si to předem všechno zjištovala.

Krásný den ahoj Jarča

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 30.08.03 20:03
Náušničky

Jarco,

mas pravdu, ze nausnicky se srobkem vypadaji ze zadu ouska trochu divne … dlouze, ale ja za ten mesic nepozorovala zaden problem, ani otlaky za ousky ci neco podobneho. Uklidnovala jsem se, ze nam je nastrelovala pediatricka a neco o tom vi, zase az takovy vyvar to pro ni neni. Svagrova nastrelovala u obou holcicek a taky zaden problem, dokonce ani zadne hnisani direk nenastalo. Taky uz jsem mela koupeny jine nausnicky a tak jsme nastrelovaly hlavne kvuli rychlosti zasahu u vyroby tech direk … a ty tecky byly fakt roztomile. Tot muj nazor, stejne si to musi kazda z nas rozhodnout sama, ze jo? … a nekdy je to sakra dilema:-)

Sulanek

Anonymni  02.09.03 09:12
Náušničky

Holky, co takhle nedavat nausnicky holkam vubec?!Premyslely jste o tom?Jsem uplne normalni matka,ale tohle je jedine,co mne dokaze tatalne vytocit!Copak jsou nase dcery telata,aby se hned po narozeni oznackovaly jako kravy,aby se rozlisily od kluku?!Proc?!Ze si spolecnost ve stredoveku stanovila takova nepsana pravidla?!Jsem dospela zena a dodnes si pamatuju (verte neverte,je mi to jedno),jak mi jako miminku propichovali usi.Nenosim nausnice.Sundala jsem je jeste ve skolce a tvrdohlave jsem je odmitala nosit.Nenosi je ani moje dcera.A jestli si myslite,ze malinka miminka neciti bolest,jste na omylu!Citi,je to prece zivy tvor!Je to cloveka jeho velikost rozhodne nezavisi na to,jak moc citi bolest!A jenom proto,ze RODICE chteji,aby jejich dcera mela propichnute usi,aby se odlisila,pak sorry,ale tohle rozhodnuti bychom meli nechat na nasich dcerach.Ta moje bude mit ctyri roky a nausnicky nema.Ani po nich netouzi, ackoliv takhle „oznackovane“ jsou vsechny jeji kamaradky ve skolce.Ma to denne na ocich a netouzi po tom.Nechala jsem ji totiz svobodu rozhodovani!Az bude vetsi a bude je chtit,bude mit dost rozumu na to, aby pochopila,ze to trosku zaboli.Ale nechal jsem to na NI, aby se SAMA rozhodla,jestli se chce lisit.Mozna na mne budete dstit siru za tento nazor,ale je muj.Nemusite se jim ridit.Chtela jsem jen rict,ze v nas porad prezivaji stare zvyky,kterych se nechceme pustit,protoze bychom se podvedome stali vyvrheli.Ja ne!

Cvalenka
Kecalka 174 příspěvků 30.01.13 12:39
@Anonymni píše:
Holky, co takhle nedavat nausnicky holkam vubec?!Premyslely jste o tom?Jsem uplne normalni matka,ale tohle je jedine,co mne dokaze tatalne vytocit!Copak jsou nase dcery telata,aby se hned po narozeni oznackovaly jako kravy,aby se rozlisily od kluku?!Proc?!Ze si spolecnost ve stredoveku stanovila takova nepsana pravidla?!Jsem dospela zena a dodnes si pamatuju (verte neverte,je mi to jedno),jak mi jako miminku propichovali usi.Nenosim nausnice.Sundala jsem je jeste ve skolce a tvrdohlave jsem je odmitala nosit.Nenosi je ani moje dcera.A jestli si myslite,ze malinka miminka neciti bolest,jste na omylu!Citi,je to prece zivy tvor!Je to cloveka jeho velikost rozhodne nezavisi na to,jak moc citi bolest!A jenom proto,ze RODICE chteji,aby jejich dcera mela propichnute usi,aby se odlisila,pak sorry,ale tohle rozhodnuti bychom meli nechat na nasich dcerach.Ta moje bude mit ctyri roky a nausnicky nema.Ani po nich netouzi, ackoliv takhle „oznackovane“ jsou vsechny jeji kamaradky ve skolce.Ma to denne na ocich a netouzi po tom.Nechala jsem ji totiz svobodu rozhodovani!Az bude vetsi a bude je chtit,bude mit dost rozumu na to, aby pochopila,ze to trosku zaboli.Ale nechal jsem to na NI, aby se SAMA rozhodla,jestli se chce lisit.Mozna na mne budete dstit siru za tento nazor,ale je muj.Nemusite se jim ridit.Chtela jsem jen rict,ze v nas porad prezivaji stare zvyky,kterych se nechceme pustit,protoze bychom se podvedome stali vyvrheli.Ja ne!

Jsem velice pobavena. Píchnutí naušnic je tak nelidská bolest, že by se to dalo považovat za týrání… A hlavně- je každého věc, zda své dcerušce dá nebo nedá naušničky a nevím co paní vede k tak neúměrné (dovoluji i říct až histerické) reakci…
A o pamatování si píchání naušnic v kojeneckém věku, to je ještě směšnější, to jsem opravdu ještě neslyšela. Ale pravda je, že jsou lidé, kteří jsou schopni vyprávět o zářitcích z minulých životů, takže vlastně proč ne…
Závěrem bych chtěla napsat jen to, že pokud někdo nesouhlasí s píchnutím naušnic mimiknu, ať nenavštěvuje diskusi zabývající se otázkou- Jak a kdy?, ale- Ano či ne…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Čekáte miminko a zjistíte, že je vám partner nevěrný. Bohužel takovou situaci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm potravin, které mohou hrát roli v prevenci rakoviny

Je to tenký led, na který se vědci pouštějí neradi. Žádné jídlo samozřejmě... číst dále >

Jacksonová: Jsem normální člověk s celulitidou, jizvami a kily navíc

Dcera krále popu Michaela Jacksona se stále častěji objevuje na fotografiích... číst dále >

Reklama